• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    F_OFRProgramovani pro OSX (IDE Xcode, Cocoa, Objektive-C, AppleScript)
    APH
    APH --- ---
    TADEK: ale umis do excelu
    vyexportuj to do csv ( to je to comma delimited ) a potom normalne otvor v exceli
    [co to spravi]
    TADEK
    TADEK --- ---
    ahoj,

    nevim kde zacit, kdybych to byl spatne, tak me prosim odnavigujte nekam jinam.

    pro praci pouzivam program movie magic budgeting, coz je program, ktery slouzi k vyrobe a prenosu rozpoctu na velkych filmovych projektech. mezi jeho vlastnost patri, ze neumi exportovat do excelu. pokud z toho potrebuju dosat excel, tak si musim vzdy vyexportovat xml a pres nejakou web aplikaci (http://www.luxonsoftware.com/converter/xmltoexcel) z toho dostat excel, coz je docela otravny.

    vzhledem k tomu, ze tam je tadle varianta

    a potom tadle nabidka tak me napadlo, ze by treba umel nekdo naprogramovat nejaky exportni template na prevod primo do excelu. samozrejme za to rad zaplatim. pripadne nabidky prosim do posty.

    dekuji, kdyztak posta.
    MAGDENZII
    MAGDENZII --- ---
    Hledáme do týmu PROGRAMÁTORA. Více info zde –> bit.ly/strkrSDevGig . Pište do zpráv nebo na mail v dokumentu. Těším se na šikovné hlavičky!

    VIRUS31
    VIRUS31 --- ---
    PERRY: sehnals?
    TIGU
    TIGU --- ---
    PERRY: byt tebou bych asi dodal, ze Praha :)
    PERRY
    PERRY --- ---
    #Swift; Shanim nekoho na konzultaci pri zacatku tvorby aplikace pro iOS. Mam presny zadani, wireframes a potrebuju pomoci s vytvorenim zakladni struktury aplikace. Vlastne skoro potrebuju takovy miniskoleni. Rozsah 4–16 hodin dle potreby, uvazeni, a vasich moznosti. Pak uz si to doprgam sam, nebo se muzeme domluvit dal. Nekdo? Bude to mila a dobre zaplacena spoluprace :) Utery~ctvrtek v jakoukoliv hodinu.
    BOLUDO
    BOLUDO --- ---
    Vedel byste please nekdo jak v AppleScriptu pracovat s rich textem ve zdrojove podobe???

    Vysvetlim o co mi jde... Rad bych pres Services a Automator poslal do AppleScriptu kus (selection) HTML stranky ze Safari a nasledne v nem vyhledal hyperlinky. Tim myslim ne "libovolnej text, kterej zacina http://", ale skutecny objekty typu hyperlink, cili hledat applescriptem obdobu <a href="..."> a jine formatovaci znacky. Proste dostat se nejak "do zdroje" toho predanyho rich textu.
    REDGUY
    REDGUY --- ---
    INITI: No, funguje.. kdyz to spustim, tak to vypise help:

    $ ./domemaster
    Domemaster 0.4.2 using FreeImage 3.16.0

    USAGE:
    domemaster [options] images

    Available options:
    -a <angle> Aperture, fulldome is 180 degrees [180]
    -b <value> Modify brightness
    -c <value> Modify contrast
    -d Disable alpha channel
    -g <value> Ably gamma correction to the image
    -h Print this help message
    -i Turn interpolation off
    -k <kernel> Select interpolation kernel. Possible values are
    tanh, sinc, sinc2, lanczos, hamming, hann. [sinc]
    -o <format> Output file format, possible values png, bmp, targa, jpeg. [png]
    -p Disable padding
    -r <angle> Rotation angle [0.0]
    -s <size> Size of the output image. [1408]
    -t <angle> Tilt angle [0.0]
    -v Verbose messages


    rekl bych, ze to zadny gui ktery bych mohl screenshotovat nema, ze to je ciste command-line vec.
    INITI
    INITI --- ---
    REDGUY: diku dik!! a tobe to funguje? muzu te poprosit o nejakej screenshot, jak to vypada. budu muset nekoho sehnat, kdo mi s tim pomuze, tohle je na me moc slozity, na to je potreba terminal, ne?
    REDGUY
    REDGUY --- ---
    INITI: Nevim jestli jsem nasel vsechny dependence, domemaster je binarka, libfreeimage.dylib patri do /usr/local/lib/libfreeimage.dylib . Jestli to nefunguje, nainstaluj si http://brew.sh/ , v nem libfreeimage, potom xcode a pak uz normalne ./configure, make.



    INITI
    INITI --- ---
    ahoj, mam takovou prosbu, dokazal by jste nekdo vykompilovat tenhle Linux soft pro OS X?
    domemaster-0.4.2.tar.gz - domemaster - Source code for linux - Stitches six images together into dome masters for full dome planetarium shows - Google Project Hosting
    https://code.google.com/p/domemaster/downloads/detail?name=domemaster-0.4.2.tar.gz&can=2&q=
    v popisu je: developed on Linux, but possibly compiles on Mac without modifications
    odmena jista.)
    GREATDRAKE
    GREATDRAKE --- ---
    trochu tápu s codesign utilitou - mám projekt slinkovaný s cizí dylibou, což ale vede codesign poslaný na danou aplikaci k tomu, že skončí s chybou. Po pročtení dokumentace jsem ale nezjistil jak ho donutit něco excludnout a ignorovat to při podepistování.

    neporadil by někdo?
    TIGU
    TIGU --- ---
    Psal jsem to i do jablíčkové diskuze, ale hodím to i sem, pro případ, že někdo sleduje jen toto. MacHeist má venku zajímavou bundlu: http://www.macheist.com (je to bez referera, tak se nebojte kliknout) - líbí se mi tam Intensify Pro a PaintCode, ale ani zbytek není uplně odpad, jak bývá ve většině bundlí zvykem. 10% jde na charitu dle vaši volby. Jediný háček je ten PaintCode, který vyžaduje 10k lidí k odemčemí. Odemkne se i pro ty, co koupili bundlu dříve. Podle dosavadní rychlosti by se to mělo stihnout, ale jen za předpokladu, že se udrží dosavadní trend nákupů. Kdo nezná, je to tool na kreslení UI ve vektorech, který se převede automaticky do Obj-C kódu pro přímé použití v iOS a Mac OS X aplikacích. Výhodou je menší kód (nemusí obsahovat tolik obrázků), rychlejší a přehlednější navrhování UI a flexibilnější grafika.
    WEREWOLF
    WEREWOLF --- ---
    ROTTWEILER: tonoucí se stébla chytá.
    ROTTWEILER
    ROTTWEILER --- ---
    WEREWOLF: To mě mrzí, ale jak to souvisí s programováním pro OS X?
    WEREWOLF
    WEREWOLF --- ---
    Pražskej taxikářskej zmrd, cca 25 let, nakrátko, mi v v noci z pátka na sobotu ukradl macbook pro mid 2010, 15 palec
    Má/měl 750 GB 7200 RPM disk a hodně popraskaný sklo displeje
    Pokud ho někdo uvidíte, tak ho kopněte do držky a stačí mi disk...

    Spousta nezazálohovanejch projektů v LOGICu a GarageBandu + pár let fotek v iPhoto

    FYI: find my phone ani ťuk...
    SH_PANDA
    SH_PANDA --- ---
    Forwardujem request na developera. V pripade zajmu sa ozvite do posty, sprostredkujem kontakt.

    Popis prace:
    Vyvoj userspace (FUSE) drivera pod MacOS pre cloud storage system podobny dropbox-u.

    Delivery:
    - kod v SVN
    - kompilovany a fungujuci kod nainstalovany na nasom pocitaci
    - instalacne balicky

    Termin dodania: 30 Septembra 2012

    Poznamky: Mame cloveka co robi nativnu aplikaciu pod iOS, teda ma v Objective C uz naimplementovane cca 80% nasej logiky. Chceme aby tento developer uzko spolupracoval s nasim, a prebral maximum kodu, ktory uz existuje (a popripade ho vylepsil pre oboch) a integroval ho s FUSE.
    Inymi slovami, praca je hlavne modifikacia iOS kodu pre MacOS a jeho integracia s FUSE.
    MAGE
    MAGE --- ---
    Try iOS: iPhone App Development Course by Eric Allam — Kickstarter
    http://www.kickstarter.com/projects/eallam/try-ios-iphone-app-development-course?ref=category
    PETRVODAK
    PETRVODAK --- ---
    Ahoj, hledáme Zapáleného programátora her:
    [ OFFERING WORKNABÍZÍM PRÁCI: Zapálený programátor her / Praha ]

    Veškeré dotazy, prosím, přes email info@about-fun.com
    MATESISKO
    MATESISKO --- ---
    Prave se nam ve storu objevila nejnovejsi appka. Snad se bue libit!

    Wood Camera for iPhone 3GS, iPhone 4, iPhone 4S, iPod touch (3rd generation), iPod touch (4th generation) and iPad on the iTunes App Store
    http://itunes.apple.com/us/app/wood-camera/id495353236?mt=8
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam