• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    RYTTEfilm morálního neklidu
    Klub o režisérech, hercích a hlavně filmech, které jdou na dřeň a útočí na svědomí společnosti. Jaký je jejich smysl dnes? Jak jim rozumět? V čem se který povedl a který stojí bokem? Film morálního neklidu: K. Zanussi, K. Kieślowski, G. Krolikiewicz, A. Hollandová, A.Wajda, J. Stuhr
    rozbalit záhlaví
    KOVOUN
    KOVOUN --- ---
    Fakt hnus o německym vrahovi, je to dost bahno https://www.csfd.cz/film/657386-u-zlate-rukavice/prehled/
    SINSEMILLA
    SINSEMILLA --- ---
    SPAM

    Chtěla jsem vás upozornit na, pro některé z vás doufám zajímavou, akci - 1. ročník nového českého filmového festivalu, který se věnuje filmu NOIR!

    Pro zájemce je vytvořena událost: [ NOIR FILM KOKOŘÍN 2013 / festivalfestival / 21.8.2013 / CR - Stredocesky kraj - Kokořín a blízké okolí ]

    /SPAM
    CAPITALD
    CAPITALD --- ---
    na pristi ctvrtek jsme si pro vas nachystali dalsi mejdan spojeny s prehlidkou beckovych filmu!

    tentokrat se tematicky strefujem do krveziznivych umelcu.

    znate nejake? kdyztak je spolu s kybly na krev vemte sebou..

    [ B'kult: Vanocni kybl krve / kinomovie / 17.12.2009 / CR - Praha - klubovna 2. patro ]
    IJACZEK
    IJACZEK --- ---
    nemáte někdo titule k Duze Zwierze ?? (big animal)
    nebo nevíte, kde je dostanu?
    _DWI
    _DWI --- ---
    kdo ma zajem o polsky dokumenty, mel by juknout na - http://www.pwa.gov.pl/pl/show/59/index.html - vsechna dvd v tip top kvalite a za pakatel...
    TITAN
    TITAN --- ---
    tak jeden takový filmeček jsem nedávno viděl a musím říct, že mi pořádně zahejbal z továrnou na myšlenky =oDD Michael Claiton, viděl to tu někdo???
    parádní kontrast jedince kontra obrovské firmy ochotné udělat všechno proto, vrámci interního boje o expanzi a záchranu svého jména...a Majkl? ten to tam dává všechno do pucu...Moc doporučuju. Kdo otevře oči uvidí. Co se týká střihu a ....dalšího ze zvídavě provedené formy, jemně melancholického ducha, mi vryl vzpomínku na silnou pravdu dnešních každodeních vnitřních bojů...;o) tak jen vyhrávejte vyhrávejte
    KFF
    KFF --- ---
    RYTTE: Tady jsou kdyztak stranky PI: http://www.polskyinstitut.cz/
    RYTTE
    RYTTE --- ---
    zitra se chystam do polskeho institutu, tak se pozeptam, jestli chystaji nejake projekce, ci prehlidky a kdyztak sem hodim nejake info.
    RYTTE
    RYTTE --- ---
    Jinak asi me nejoblibejnejsi filmy jsou Amater, Bez konce, Nahoda...
    RYTTE
    RYTTE --- ---
    KFF: Kratke filmy jsem zaradila do celeho Dekalogu. POpravde Tykwerovo Nebe mam rada, ale stejne me mrzi, ze nestihl natocit KK, porad mi tam neco chybi....

    RYTTE
    RYTTE --- ---
    YBUKO: dobry napad, budu na tom delat...
    KFF
    KFF --- ---
    AKTAJSA: Ja ho mam taky strasne rada, vybornej pribeh o blbosti, prizemnosti a falesnem rovnostarstvi. Velbloud byl krasnej a ta posledni scena v zoo je jedna z nejdojemnejsich. Jsem ho poprve videla ve Varech, kam Stuhr dorazil a o Kieslowskim moc hezky mluvil, tenhle film mel byt takovou poctou. Takovy potlesk jako sklidil jsem zazila snad uz jenom po projekci Harolda a Maude loni.
    AKTAJSA
    AKTAJSA --- ---
    Velké zvíře patří k mým nejoblíbenějším filmům, co se spolupráce dvojice Kieślowski - Stuhr týče. Líbí se mi ten velbloud.
    KFF
    KFF --- ---
    Ja jsem si tedy Veroniku vylozila podobne jako Ybuko, videla jsem ji pomerne nedavno a taky se mi nepodarilo se s hrdinkami uplne ztotoznit. Za to jsem byla uplne nadsena treba z Amatera a to i kvuli velkemu oblibenci Stuhrovi v hlavni roli. Co se tyce ankety, tak tam nektere zasadni filmy chybi, treba Kratky film o lasce, Kratky film o zabijeni a Dekalogu zpracovanych jako TV film je vice.

    Zajimave jsou taky Kieslowskiho scenare k filmum jinych reziseru - treba k Velkemu zvireti (prave od Stuhra). Po jeho smrti taky natocil podle jeho scenare (Heaven, Hell and Purgatory) Tykwer film Heaven a Danis Tanovic zase L´enfer.
    RYTTE
    RYTTE --- ---
    YBUKO: ,e spis udivuje, ze prave tento film je z jeho nejznamejsich a verejnosti bran za nepovedenejsi...mam daleko radsi jeho starsi filmy, ktere jsou pro me snaz pochopitelne... Predevsim ty, kde hraje Jerzy Stuhr...ktery se sam podilel na dialozich a scenari...
    RYTTE
    RYTTE --- ---
    Osobne mam dost problem s jeho poslednim a pritom nejznamejsim filmem. Dvoji zivot Veroniky je na me az prilis metafyzicky a touzim po nejakem blizsim vysvetleni. neni mi take moc blizka postava polske Veroniky, ktera je na me az prilis "etericka"...
    RYTTE
    RYTTE --- ---
    Anketa se tyka hlavniho tahouna tohoto uměleckého směru a to Krzysztofa Kieslowského a jeho filmů. Pojďme se v diskuzi odrazit prave od jeho tvorby.
    RYTTE
    RYTTE --- ---
    anketka!!!
    RYTTE
    RYTTE --- ---
    Vítám všechny filmové fandy v novém klubu!!!
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam