• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOMATSUPravoslaví, ορθόδοξη Εκκλησία
    ZATRSATR
    ZATRSATR --- ---
    GOBERS: :)tak.ja jak nejsem v knihovne, bych nemel ani radsi nic nahazovat.
    kazdopadne bych si o tom precetl taky neco dalsiho, tak to tu budu sledovat
    GOBERS
    GOBERS --- ---
    ZATRSATR: Gorazd Vopatrný, Hesychasmus jako tradiční křesťanská spiritualita. L. Marek, Brno, 2003.
    Otec Gorazd byl muj ucitel na HTF, chodil jsem u nej na prednasky z pravoslavne teologie a spirituality a tohle je jeho habilitacni spis, ale ted jsem myslel spis primarnejsi zdroje - vybory z Filokalie, Vypraveni ruskeho poutnika nebo tak... ja to mam vsechno v cizich jazycich, ale zajimalo by me, jestli je neco cesky.
    ZATRSATR
    ZATRSATR --- ---
    GOBERS: mam dojem ze se to jmenuje kontemplativni modlitba - hesychasmus, a napsal to nejaky gorazd...ale konkretne uz nevim.kazdopadne je to dobra kniha, kde se hlavne dava duraz na dejiny...
    GOBERS
    GOBERS --- ---
    JEZINKA: Uvidime, uvidime... :-))
    Tak me napada, co je vlastne v cestine k dispozici za literaturu k Jezisove modlitbe a hesychasmu obecne?
    JEZINKA
    JEZINKA --- ---
    KOMATSU: bych mu ho možná dal preventivně:)
    ale ne, jen myslím by bylo hezký to tady udržet tak nějak mimo flame, nadávky a hlavně teologicko-politicko-filosoficko-dementní spory, prostě čistě jenom pravoslaví. aťje kdo buddhista nebo žid myslím že by se nepatřilo aby tu kydal hnůj na křesťanství (nebo vlastně na jakékoliv náboženství). to je můj názor. ale třeba to tu bez sporů a hádek za chvíli chcípne na nudu a porozumění, co já vím...
    GOBERS
    GOBERS --- ---
    JEZINKA: :-D :-D :-D
    KOMATSU
    KOMATSU --- ---
    JEZINKA: chajim dostane ban při první nadávce, he? :)
    JEZINKA
    JEZINKA --- ---
    GOBERS: vítaj. a neříkej o ní chajimovi :)
    GOBERS
    GOBERS --- ---
    Ale to je pekne. Tahle diskuze tady chybela. :-)
    ZATRSATR
    ZATRSATR --- ---
    JEZINKA: jo, snad nejaky fotky vyhrabu, popripade nafotim.ale je to zapadla vesnicka asi 30km od kolocavy, jezdime tam makat do detskyho domova. cerkev mi pride zvenku dost obycejna, zadna extra vychytana stavba to neni.ale zato vevnitr...
    ale co nedohani ta stavba, to dohaneji lide...
    JEZINKA
    JEZINKA --- ---
    VIR_KENNY: ok času dost. třeba ty velikonoce by mohly bejt pěkný
    JEZINKA
    JEZINKA --- ---
    ZATRSATR: jé to se máš, co tam budeš dělat? a kam přesně? a zajdeš do nějaké hezké cerkve a vyfotíš pro nás?
    taky bych hned jel zas někam na východ...
    ZATRSATR
    ZATRSATR --- ---
    JEZINKA: super, ale ja jedu na ukrajinu.tam bude v cerkvi taky mejdan, ale az se vratim tak zajdu i tady
    RYBRCOUL: jeden z nejlepsich filmu co jsem v posledni dobe videl
    VIR_KENNY
    VIR_KENNY --- ---
    JEZINKA: ja toho zase moc nevim o ceske pravoslavne a docela by mne to zajimalo. Na bohosluzbu urcite jednou prijdu (ted nemuzu, jsou dane, delam i o vikendech – hold ty veci svetske :)
    JEZINKA
    JEZINKA --- ---
    http://www.ikonografia.pl
    no dobře, je to v záložce "autor"
    hezkou neděli přeju
    JEZINKA
    JEZINKA --- ---
    jaxe vyrábí ikony v polsku
    http://www.ikonografia.pl/autor,e,0.php

    JEZINKA
    JEZINKA --- ---
    ruka jana křtitele.)



    JEZINKA
    JEZINKA --- ---
    RYBRCOUL: tak jo.) já jsem trochu podezřívavej, začínám mít pocit že nyx je jen od toho aby se tu lidé do sebe naváželi.
    jo a zajímavý snímek, na tenhle film jsem ještě nenarazil. 2oo6, no tak snad to budou ještě někde dávat, obávám se že v půjčovně to asi nenajdu.
    ale rád bych to viděl, kdybys věděl kde to poběží tak řekni. btw mě docela rozesmály ty první komentáře (jakože kde se tam vzalo tolik uhlí?:)
    JEZINKA
    JEZINKA --- ---
    RYBRCOUL: uf, jak to myslíš?
    JEZINKA
    JEZINKA --- ---
    VIR_KENNY: jako o současný ruský církvi jak to tam maj vlastně v podstatě moc nevím(a rád se dám poučit) , a teda taky se mi úplně zcela nelíbí Putin a jeho kámoši a jejich současný patetický příklon k pravoslavné církvi (no ale furt lepší než kdyby jí pronásledoval). politika je svinstvo.)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam