• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOMATSUPravoslaví, ορθόδοξη Εκκλησία
    MAXMANUS
    MAXMANUS --- ---
    THE_SON_OF_MAN: Ogniem i mieczem!
    HAROLD
    HAROLD --- ---
    ICXC
    ICXC --- ---
    MAXMANUS: klid (pokoj) mysli. obývací pokoj...
    ICXC
    ICXC --- ---
    THE_SON_OF_MAN: hele to je úplně jedno. základ je postarat se především o sebe, ve smyslu vlastního chování a jednání. není třeba dělat z pravoslaví nějakou stezku ultrapřísné askeze, kde jsou všichni neustále zachmuření a nepřejí nikomu nic jen peklo, pokud nejsou stejní jako oni. Všichni jsme hříšníci, každý trochu jinak. Žijeme také v nějaké době a místě, s tímhle se smiř a přesvědčovat lidi můžeš akorát vlastním příkladem a určitě ne tady na nyxu.
    MAXMANUS
    MAXMANUS --- ---
    klid na práci... :-)
    ICXC
    ICXC --- ---
    hlavně to chce klid...
    MAXMANUS
    MAXMANUS --- ---
    ECLECTICA: Ježiš to je roztomilý, netolerance k totalitě, zbytečné, stejné jako oni, HURÁ, we shall overcome, tanec, koncentráky - konec.
    ECLECTICA
    ECLECTICA --- ---
    MAXMANUS: hele mně tyhle výlevy taky připadají zbytečné a hloupé. Vypovídají o netolerantnosti a možná i totalitnímu smýšlení - nicméně musím uznat, že někteří z místních diskutérůz názorově opačného pólu ti v tom zdatně sekndují, ne-li předhánějí.
    MAXMANUS
    MAXMANUS --- ---
    a ten vas jezisek zas prosteradlo hozeny pres zdvizenou pravici, si vyber.
    ARMADILLO
    ARMADILLO --- ---
    MAXMANUS: Tva arogance je parukou pro dusevni ples.
    MAXMANUS
    MAXMANUS --- ---
    jasně ty kašpare!
    MAXMANUS
    MAXMANUS --- ---
    ARMADILLO
    ARMADILLO --- ---
    Podle prohlaseni gay marriage za priznak apokalypsy je mozne oznacit jako pleteni Krista s Hitlerem? Takze podle Vas si Patriarcha Kirill plete Krista s Hitlerem? Logika veci mi unika, ale zrejme Vas neco nuti proti oznacovani veci pravymi jmeny neustale bojovat, zrejme dabel? :)
    HAROLD
    HAROLD --- ---
    Od učení jistě ne, ale od kokotismu určitých jedinců, kteří si spletli Krista s Hitlerem, to by mohlo jít!
    ARMADILLO
    ARMADILLO --- ---
    COCKROACH: Modlim se za tebe a spasu tve duse. Jinak pozor, aby se ti tve spatne prani nevratilo, vis jak to je..
    Stejne te nechapu, ocekavas odklon od pravoslavneho uceni v pravoslavnem klubu? Samozrejme si muzes zalozit vlastni cirkev a tam si udelat vlastni pravidla, no offense.
    COCKROACH
    COCKROACH --- ---
    Ja bych fakt homofobum ze srdce pral, aby jejich potomci byli homosexualni.
    ARMADILLO
    ARMADILLO --- ---
    A kdo dava minusy tomuhle zde v tomto klubu tak je gay :)
    ARMADILLO
    ARMADILLO --- ---
    THE_SON_OF_MAN: Tak pod to se podepisu.
    SANTAL
    SANTAL --- ---
    THE_SON_OF_MAN: Nejde o kněze, nebo nejen o něj - jak jsem říkala, já docela poučeně dostala vybrat - a TENHLE výběr je pak psychologicky podmíněn.

    Rozdíl mezi mnou a jakýmkoli jiným v jiné víře pokřtěným, pošta/nepošta, v tomto není...
    SANTAL
    SANTAL --- ---
    Druhá možnost je neznalost - daná pak zejména nedostatkem praxe. Vycházím z toho, že kněz, který křtil mě, mi pak řekl, že já byla jeho prvním "dospělým" pokřtěným.
    Ono se tomu věnuje, když člověk veme proporčně, málo textu - ačkoli důvodně předpokládám, že historicky to bylo naopak, že tomu se věnovala velká pozornost (křtění dospělých) a byla to častá praxe.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam