• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOMATSUPravoslaví, ορθόδοξη Εκκλησία
    Vše o pravoslaví, o schizmatu mezi východní a západní církví - důvody, rozdíly, podobnosti mezi nimi.



    "Existuje jedna věc, která je mnohem důležitější než všechny možné knihy a myšlenky, totiž nalézt pravoslavného starce, před nímž můžete položit všechny své myšlenky, od něhož můžete slyšet ne váš vlastní názor, nýbrž soud svatých Otců."

    Ivan Kirijevský
    rozbalit záhlaví
    GUYVER
    GUYVER --- ---
    CHOMI: Když aplikuješ na špatný příklad, tak se nediv.
    CHOMI
    CHOMI --- ---
    GUYVER: Zajímavá logika. Zkusmo jsem ji aplikoval na holokaust a vyšla mi taková debilita, že jsem ji radši rychle zapomněl.
    HAROLD
    HAROLD --- ---
    CHOMI: Co přesně dokazuješ tím házením občanek? To, jestli jsi nebo nejsi pravoslavný křesťan tady přece nehraje roli. Celá řada pravoslavných křesťanů se jich zastala a za rouhání to nepovažují.
    CHOMI
    CHOMI --- ---
    SAMUELARACHNID: Kdepak, nevěřím.
    Ehm, nějak jsem si nevšiml - tady se někdo pře o text nějaké písně? Myslel jsem, že předmětem sporu je zhanobení chrámu.
    GUYVER
    GUYVER --- ---
    CHOMI: Já jsem křesťanský křesťan a beru to tak, že pokud by Bůh byl v chrámě přítomen, nepochybně by zakročil. Pokud nezakročil, byl chrám již dříve znesvěcen někým jiným.
    CHOMI
    CHOMI --- ---
    GUYVER: Nevím, nakolik jsi křesťanem (určitě by diskusi pomohlo, kdybys "přiznal barvu" :-) , ale já jako pravoslavný křesťan to co tam dělaly beru jako rouhání a znesvěcení.
    SAMUELARACHNID
    SAMUELARACHNID --- ---
    CHOMI: kolega GUYVER už tu ten text hodil, a promiň, jestli Ti připadá B-horodice vyžeň Putina , jako hanobení někoho jiného, než Putina, tak asi čteme jiný text.
    Jinak děkuju za obsáhlou odpověď na téma, katolíci se ke klerofašistům, pardon autenticky pravicovým konzervativcům docela ostře vyhranili.
    mám strach aby je idea ruského samoděržaví, Putina, + Kirila nepřivítala s otevřenou náručí.

    Můžu mít osobní dotaz Chomi?

    Věříš v žido-bolševicko-zednářské spiknutí?

    GUYVER
    GUYVER --- ---
    HAROLD: Měl bych tady i jeden biblický příklad:
    Soudců 6:30

    30Tedy řekli muži města k Joasovi: Vyveď syna svého, ať umře, proto že zbořil oltář Bálův, a že posekal háj, kterýž byl vedlé něho.
    31Odpověděl Joas všechněm stojícím před sebou: A což se vy nesnadniti chcete o Bále? Zdali vy jej vysvobodíte? Kdož by se zasazoval o něj, ať jest zabit hned jitra tohoto. Jestližeť jest bohem, nechať se sám zasazuje o to, že jest rozbořen oltář jeho.
    HAROLD
    HAROLD --- ---
    Kdo jinej než pravoslavní by pro tohle měl mít pochopení...
    HAROLD
    HAROLD --- ---
    Jak se jmenoval ten jurodivej, co házel v chrámu po carovi hovnama?
    HAROLD
    HAROLD --- ---
    CHOMI: Kdo dělal bordel v chrámu?
    GUYVER
    GUYVER --- ---
    CHOMI: Nejevilo se mi, že by chtěly zhanobit chrám. Jevilo se mi, že přednesly, pravda, trochu svéráznou, modlitbu na místě k tomu určeném, které mnohem více hanobí svou přítomností jmenovaný patriarcha.
    GUYVER
    GUYVER --- ---
    CHOMI: Za normálních okolností a v normální zemi jistě.
    CHOMI
    CHOMI --- ---
    SAMUELARACHNID: Jo, Putna je vůl, jasně.
    CHOMI
    CHOMI --- ---
    SAMUELARACHNID: A jak to prosím souvisí s tím, že někdo dělá bordel v chrámu a, popravdě, snaží se ho zhanobit?
    SAMUELARACHNID
    SAMUELARACHNID --- ---
    CHOMI: zase ad hominem,, milý chomi
    SAMUELARACHNID
    SAMUELARACHNID --- ---
    CHOMI: otázka jestli je samděržaví , a klerofašismus větší desakralizací, než to, když na koneo a vážně žádáš B-horodici, aby dala Putina pryč.
    CHOMI
    CHOMI --- ---
    SAMUELARACHNID: Napsal Putna, tím je řečeno vše :-)
    CHOMI
    CHOMI --- ---
    GUYVER: Ale to ať si zpívaj co chtěj proti komu chtěj, ale ať nedělají bordel v chrámu.
    SAMUELARACHNID
    SAMUELARACHNID --- ---
    GUYVER: Aby jednou PUSSY RIOT nebylo překládáno jako jurodivé mindy a nestavil se jim třeba chrám, jak psal Putna. ;)


    GUYVER
    GUYVER --- ---
    CHOMI: Extravagantní modlitbu lze jen těžko nazvat výtržností a mé náboženské přesvědčení by urážel spíš patriarcha, který věří víc v hlavu státu než v Boha. Věřím, že modlitba k Bohorodičce dorazila a dojde vyslyšení.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam