• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    CASLAWCHAMELEONI aneb vše co o nich chcete vědět + rady a galerka
    GOURYELLA
    GOURYELLA --- ---
    TOLI:nice :)
    TOLI
    TOLI --- ---
    Pijeme takto http://img187.imageshack.us/img187/5383/26022009489.jpg
    sorry za kvalitu (mobilem a rychle)
    BRUN
    BRUN --- ---
    a stejne tak nerikam, ze jsem sezral moudrost sveta (ano, rika se moudrost sveta, ne svet). pocet clanku, ktery jsou pro/proti uvb je priblizne stejnej.
    BRUN
    BRUN --- ---
    lol. na takovouhle diskuzi nemam cas, pratele. dodavam chmeleonovi veskery vitaminy, ktery potrebuje.
    CASLAW
    CASLAW --- ---
    MALIN:
    TEREXS: Ale kdyť ID Brun o tom hodně přečetl a mluvil i s odborníky.. tak musí mít přece pravdu ne..-) a chameleoni sou náročný na chov asi jako kočky..DD
    MALIN
    MALIN --- ---
    BRUN: sveho prvniho chama sem mel uz asi pred 20 lety... delal sem v zoo, studoval na prir. fakulte ...
    pokud chces aby se mu zhroutila prilba na hlave, pokracuj... (jeste jsem tady mezi fotkama nevidel peknou prilbu)
    slunce prez sklo nepomaha... jak zde bylo nekolikrat receno
    TEREXS
    TEREXS --- ---
    BRUN: ja teda dost komunikuju s odborniky a urcite bych funkci UV nepodcenovala..i kdyz pouzivat reptivite ktery obsahuje vit D3 potrebny k ukladani vapniku jsou tu i jine slozky ktere napomahaji napr. zbarveni,pohlavni vyvoj atd....jestli tvuj chamik strada nemusi byt na prvni pohled videt,ale az treba za nekolik mesicu kdy bude pozde...nemusi to byt ale srtava se...chameleoni se snazi vypadat zdrave jako prirozena obrana do posledni chvile...a k tomu subestratu-nejvice se pry hodi raselina michana s drobnych piskem,kvuli traveni,lignocel se jeste krom nabobtnavani zamotava ve strevech,pani Bulantova ktera je odbornici na chamelony a teraristiku mi rikala ze pitva uhynule cham kvuli ucpanemu traveni cca dvekrat do mesice...dost ne...
    CASLAW
    CASLAW --- ---

    Tady je tabulka jak moc UVB co vyzařuje..
    CASLAW
    CASLAW --- ---
    CASLAW: Samozřejmě UVB nepotřebuješ pokud máš chama celoročně na sluníčku (což ale asi nemáš)
    CASLAW
    CASLAW --- ---
    BRUN: Já sem o tom četl docela dost.. To že cham potřebuje sluneční záření je jasný, to že potřebuje vitamíny taky.. Z vitamínu mimo jiné potřebuje taky vitamín D3, kterej je důležitej na kosti (defakto reguluje poměr mezi vápníkem a fosforem).. Vit. D3 se právě syntetizuje z vitamínu D2 pomocí UV záření.. Pokud nemáš UV zářivku cham nemá dostatek D3 a to pro něj neni vůbec dobrý.. hrozí až MBD (metabolická porucha kostí) .. Sou sice různý přípravky co to ,, prej" obsahujou, ale moc bych tomu nevěřil a radši sem pro přirozenou tvorbu čehokoli jak je tomu v přírodě.. Pokud si myslíš že nemám pravdu stačí se podívat na naší nástěnku kde je cham od ID toxnickol.. ten má jasný MBD.. poku ti tenhle cham příjde zdravej, pokračuj v chovu jak si to dělal do těď..
    GOURYELLA
    GOURYELLA --- ---
    Arnostek je proste bozi.
    BRUN
    BRUN --- ---
    MALIN: proc? cetl jsi o tom neco? mluvils s odborniky? ja jo.
    myslim, ze arnostek nestrada, naopak roste jako z vody.
    MALIN
    MALIN --- ---
    GOURYELLA: nevim no... ja sem jemenum daval dycky cisty pisek
    MALIN
    MALIN --- ---
    BRUN: tim ze memas uvcko bych se fakt nechlubil :/
    GOURYELLA
    GOURYELLA --- ---
    MALIN: Takze hlavne pisek?
    MALIN
    MALIN --- ---
    GOURYELLA: jemenum bych nic jineho nedaval.. muzou s tim mit fakt problem...
    BRUN
    BRUN --- ---
    no, chameleoni jsou narocny na chov asi jako kocky. my mame v terarku pisek, kokosovou drt a raselinu. bez problemu, i kdyz to obcas sezere misto cvrcka.
    stejne tak nemame uv-b.
    CASLAW
    CASLAW --- ---
    GOURYELLA: spoustu lidí tvrdí různý věci.. já vždycky všechno zvážil a zvolil sem určitej kompromis..
    GOURYELLA
    GOURYELLA --- ---
    CASLAW: Ne neporadil.. Ja to muzu kdykoliv zmenit, vid.
    Ten pisek tedy nebude problem? Nechci ho po celym terarku - jen nekde.

    Chci pro nej jen to nejlepsi takze rad poslechnu zkusene chovatele.
    CASLAW
    CASLAW --- ---
    MALIN: jasně já si neuvědomil že nemáš jemeňáka.-)) Ty rampíky sem moc nestudoval..


    GOURYELLA: S jedlovou kůrou nemám žádny zkušenosti, ale nepříjde mi že by v jemenu rostly jedle.. Ale jak se říkal lidi maj různý substráty.. tu kůru ti někdo poradil?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam