• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    CASLAWCHAMELEONI aneb vše co o nich chcete vědět + rady a galerka
    STALK
    STALK --- ---
    GOURYELLA: Taky to tak vidim, chhtěj emancipaci, a nedochází jim kdo má silnější čelist :)
    GOURYELLA
    GOURYELLA --- ---
    STALK: :-D Jedna moje lepsi kamaradka mi na to rekla tohle :
    .."no jo, zenska.." :))
    STALK
    STALK --- ---
    GOURYELLA: to musí bejt komický :)Nemam zkušenost ale snad to bude jen takový teritoriální kočkování, přece jenom terárko je ponorka. Kdyš se ta moje roztahuje v posteli mam chuť ji taky popadnout a mrsknout s ní do kytek :)
    GOURYELLA
    GOURYELLA --- ---
    STALK: Ne, nekousne. Ono to snad nebude tak hrozny. Kdyz ona je mrcha - leze mu snad schvalne na jeho oblibene mistecko. Ten jak to zmerci ji hned sunda - proste ji lapne a oba slitnou na kytku. Nastesti to maj jako do periny :)
    STALK
    STALK --- ---
    GOURYELLA: Já měl za to že samec na samičku maximálně važene, zastraší, ale nekousne.
    GOURYELLA
    GOURYELLA --- ---
    Jinak, samecek mi na samicku posledni dobou dost utoci. Ona ho strasne provokuje..
    Bojim se, ze ji budu muset dat pryc :(
    GOURYELLA
    GOURYELLA --- ---
    STALK: Je to smutny no..
    STALK
    STALK --- ---
    Ne že bych si dělal nějakou iluzi o zodpovědnosti lidí ve zverimexu, ale vidět včera dva dospívající samečky pohromadě v jednom terárku... ze zvědavosti přilezli ke skle a kdyš už byli dost blízko sebe dost tvrdě se začli zastrašovat,... takovýhle parchantíci uš maj slušnej stisk, na co čekaj? aš se jim pokoušou? To budou pak pro zákazníky za těch 2 500 jistě ještě víc atraktivní.
    GOURYELLA
    GOURYELLA --- ---
    KNX
    KNX --- ---
    KNX
    KNX --- ---
    ....Dnes som sa pustil do kompletneho cistenia a prekomponovania teraria.
    Na dno som dal keramzit, ktory som po prevareni prikryl borovicovou korou.
    Vyhodil som "Lucky Bamboo", pri manipulacii som polamal jednu voskovku,
    takze vzapati doplnim dalsiu. V povodnom substrate mi zakorenil a zacal vegetovat Zlaty dazd, ten som presadil do kvetinaca, zahradnicky Substrat B.
    Polystyrenove pozadie som "presil" zahradnickym dratikom a na urcenych miestach vytvoril "x". Zapomoci "s" hacikov som vytvoril zaves pre kvetinace.
    Self Ballast repti glo 2.O som presunul mimo terarka a svietim zhora cez sietku.
    Objimku, kde bola predtym Reptiglo, som osadil SunGlo 40W a presunul do laveho zadneho horneho rohu.
    V telese dual top mam aktivne Repti Glo 1O.O a 5.O, neodymove halogenky chcipli postupne a velmi skoro uz davno. A nebudem ich uz nikdy kupovat...

    MIKINKA
    MIKINKA --- ---
    TEREXS: sakrys....no jo, lignocel, smichany s nejakou kurou myslim...hmmm, to se opravi


    KNX: prekryti vrchni vrstvou neni spatny napad ;) jdu do toho! :)

    ...pozdeji to nahradime komplet.
    KNX
    KNX --- ---
    TEREXS: No ja som prihliadol na fakt, ze lignocel je sice lacna zalezitost,
    ktora sa zamotava do criev chamika pri nahodnom poziti a sposobuje tragedie,
    tak som to poriesil tak, ze som vrstvu lignocelu prekryl este vrstvou borovicovej kory,
    takze cham sa ku lignocelu nedostane.
    Dnes idem na lov riecneho piesku, ktory vyvarim vo vode a puzijem namiesto lignocelu.
    piesok opat prikryjem borovicovou korou .
    TEREXS
    TEREXS --- ---
    MIKINKA: takze jak uz sem nekolikrat psala nechat si radit ve zveraci je jako ptat se na to moji babicky:) kdyz uz o tom neco vedi tak to zmotaj, pro chameleony jedine substrat hlina-raselina a pisek 1:1,vsechno ostatni ucpava streva, pocitam ze tam mas lignocel coz je peklo nejvetsi!!
    myslim ze smichany pisek a raselina se prodava pod znackou Tukan..?
    tohle vyhod
    MIKINKA
    MIKINKA --- ---
    CASLAW: jj, s tema kytkama je mi to jasne, psala jsem, ze v tech velkych obchodech zadne previsle, co bych dala nahoru nemeli, takze musim jeste poshanet :) kazdopadne diky za tip ;)
    na dne je najekej ten nafukovany substrat s smichanej s kurou?! (muz to kupoval...tak snad mu v tom zvedarku dobre poradili?!)
    CASLAW
    CASLAW --- ---
    CASLAW: jinak moc pěkný.. jo a co máš na dně?
    CASLAW
    CASLAW --- ---
    MIKINKA: Rozhodně bych tam dal větší kytky a aby byly i v horních partiích terka. Je důležitý aby byly hlavně nahoře, páč cham ti dole sedět nebude..
    MAJA
    MAJA --- ---
    GOURYELLA: Ja čistím pravidelně bobky apod. - na tohle chystám generální úklid tj. všechno ven, vyčistit, dát dospod nový písek a možná i nové kytky, chamýk se na stávajících už poněkud vyřádil.
    MIKINKA
    MIKINKA --- ---
    TEREXS: budu muset cestou nekde nasbirat...
    tyhle klacany jsem vypalovala - proutky mam taky vypalit?
    TEREXS
    TEREXS --- ---
    MIKINKA: pekny ..dej tam vic malejch vetvicek..je celkem malej tak at ma po cem lezt...klidne nejaky proutky...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam