• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    CASLAWCHAMELEONI aneb vše co o nich chcete vědět + rady a galerka
    CY_TR0N
    CY_TR0N --- ---
    STALK: nebude to zbavovani soli?
    STALK
    STALK --- ---
    Pozoruju asi třetí den prckovi nacházim u nozdry bílou špínu (s největší pravděpodobností hlen z nozdry, prostě nudle, zbytek kůže to nebyl).Byl jsem teť delší dobu doma nemocnej, a i když sem s nim manipuloval mimo terárko minimálně, mam obavy aby nebyl nastydlej, nebo něco nechyt.

    Uš bych nejspíš leťel rači hned k veterináři, ale krom tý "nudle" se zdá po všech stránkách v pohodě - žere, pije, jazykem střílí bez známky námahy, barvu má normálně světle zelenou jakou mláďata maj mít.
    Chová se aktivně, loví, pohybuje se cílevědomě po terárku.

    Každopádně rád bych to řešil dokud to je takhle.
    CASLAW
    CASLAW --- ---
    STALK: myslim, že tady o to někdo zájem bude mít bude určitě [ papousci, jina ptaciska a vsechna rodinna i nerodinna mazliciska ]
    STALK
    STALK --- ---
    Dík.
    Zase vyhozený peníze :) Nemáte někdo papouška nebo holuby? :))
    PETJU
    PETJU --- ---
    TEREXS: ano! :)
    Ja davam od malicka jen H roboran. Z Carlose uz je poradnej mamlas. Nedavno jsem mu poridil obrovskou cinskou ruzi, kterou uplne zboznuje :)
    Nahodim nejaky fotky potom..
    TEREXS
    TEREXS --- ---
    STALK: nejlespsi je roboran H(hlodavci,kralici,psi), ted udelali primo pro plazy, slozeni je skoro stejny jako to Hcko,jen trochu min prvku...roboran pro exoty jich ma uplne nejmin...
    STALK
    STALK --- ---
    Koupil sem roboran pro exoty, s tim že je to stejně tak pro plazy jako pro ptáky, až doma zjistil že vyráběj i pro plazy,..Nenašel jsem na webu složení abych to porovnal... má to cenu používat nebo si mam sehnat jiný vitamíny?
    PETJU
    PETJU --- ---
    Petju ---> Gouryella.
    PETJU
    PETJU --- ---
    PETJU
    PETJU --- ---
    Tak ja dam jeden - nevalne kvality..
    Dnes se vylihnul prvni prcek z vlastniho chovu :)

    STALK
    STALK --- ---
    pár cvaků toho mýho malýho čurdy.

    fotky sou veký, tak zbytek tady.
    http://stalkone.rajce.idnes.cz/Chameleon_18.5._2010/#album
    CASLAW
    CASLAW --- ---
    STALK: tak tohodle dá v klidu..-)
    STALK
    STALK --- ---
    CASLAW:
    Jo, o tom vim, to uš je evolucí zakódovaný v genech protože hodně z brouků který se daj schnrnout jako "s černejma krovkama" (např u nás hojní střevlíci, co v létě najdeš pod každym kamenem) vylučujou v ohrožení smradlavej, (a nejspíš i nechutnej,) sekret.

    šváb Argentinský (Blaptica dubia) vypadá v dospělosti takhle (samec nahoře):

    nymfa


    šváb šedý (Nauphoeta cinerea) docela podobně, jen má tu nevýhodu že mu nedělá problém lézt po skle:

    brouci to nejsou, černý vyloženě taky ne, jeslti nenajdu nějakej problém, myslim že by to mohlo bejt dobrý krmivo.
    QUENTINA
    QUENTINA --- ---
    K tomu, že chamík ztratí schopnost vystřelovat jazyk vede většinou poškození jazylky. Je naprosto nutné tuhle věc konzultovat s veterinářem.
    CASLAW
    CASLAW --- ---
    STALK: někde sem čet že nemaj rádi brouky s černejma krofkama, ale nevim.. Tak to zkus a když to bude normálně dávat, tak myslim že v poho..
    STALK
    STALK --- ---
    CASLAW hledal sem někoho od koho bych si moh v praze brát cvrčky, žádná sláva mezi těma inzerátama.Jeden člověk mi napsal hned, zdá se že to nebude žádnej fušér, a nabídl mi mikro šváby, chová toho evidentně víc.
    Taky si řikam v čem by mohl bejt problém, - červy snad ucpávaj střeva, to bych chápal - ale u tohodle lezoucího hmyzu mě nic nenapadá, ani v tom nečasovi tušim žádná výhrada nebyla.
    CASLAW
    CASLAW --- ---
    STALK: a gratuluju..
    CASLAW
    CASLAW --- ---
    STALK: nevim jestli bych s tim krmil zrovna mláďata.. ale jako zas proč ne..-)
    STALK
    STALK --- ---
    Máte někdo skušenost s švábama, konkrétně šváb šedý, nebo šváb argentinský?Neni s tim u mláďat nějakej problém? (Velikost by byla v pohodě.)
    STALK
    STALK --- ---
    Tak uš mam zase v pokoji společnost.
    Asi pět centimerrů v těle velkej sameček (díky Terexs) Transport prospal, druhej den uš se choval jako doma, je aktivní, žere, pije, a má správně arogantní manýry, :) terárko je pro něj zatim pořádná džungle, připravuju se jak jí bude s růstem víc rasit, a budu jí muset omezit.
    Řešim teť jen kontrolu nad tim co sežere, někdy i po delší době nechce žrát až když uvidí hejbat se cvrčka na klacku/listu, z ruky a pinzety ho to moc nebaví, ke plastový krabičce má taky trochu ostych.
    brzo budou nějaký fotky.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam