• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    CASLAWCHAMELEONI aneb vše co o nich chcete vědět + rady a galerka
    Image Hosted by ImageShack.us

    Než se začnete ptát na základní informace, prostudujte si napřed následující odkazy..

    Odkazy:
    http://shop.miga.cz/ - eshop v praze s dobrou cenou
    http://www.robimaus.cz/cs/ - eshop
    http://www.teraristika.cz/ - Teraristická Společnost Praha - terrabazary a terraburzy (dobré na koupení chamíků i vybavení za rozunou cenu)
    http://sanchez.wz.cz/ - Web se spoustou informací a rozsáhlým fórem, kde je snad odpověď na každou otázku.-)
    http://www.zabilansky.estranky.cz/ - stavba terárek na míru
    [ OFFERINGNABÍZÍM: Terária / dle domluvy ] další výroba terárií
    http://www.terarko.com/ - další stavba terrárek na míru
    http://agama.monkeyrescue.org/modules.php?name=News&file=article&sid=26 - Tabulka dostupných UVB světel na našem trhu.
    http://tera.poradna.net/ teraristická poradna kam odpovídá p.Bulantova, která dělá rozbory trusu a pitvy. Jana Bulantova-728067075
    Nabídka mladých chameleónů (odskoušeno a všichni spokojeni) kontakt: ID TEREXS
    Vererinář: Dr. Hnízdo kontaktovat na veterinární klinice Animal Clinic, Čistovická 44, 163 00 Praha 6 - Bílá Hora, Řepy, telefon: 235322829, e-mail: jan.hnizdo@tiscali.cz. a nebo můžete zajít do zoo, ale Dr. Hnízdo je asi nejlepší odborník na plazy..
    rozbalit záhlaví
    MAJA
    MAJA --- ---
    TEREXS: Výhoda velkochovu jsou stálé vlastnosti/kvalita, což je pro mě důležité. Prostě neřeším, zavolám, odpoledne si sjedu pro pixlu cvrčků a naše živá hmyzí popelnice alias chameleon s tím nemá žádný problém. Chcípáky ani zasrmádlé nedostávám. Ty z toho spíš dělám pak já, když je doma udržuju při životě :-)

    Nechci nějak fanaticky bránit jednu firmu, jenom píšu o svojí dobré zkušenosti s nimi a za tím si stojím. Ve zverimexu jsem z nouze kupoval cvrčky asi 2x a dost hrůza.

    Zrovna u chovu hmyzu/cvrčků si myslím, že kvantita je ten nejmenší problém, spíš je horší to udržet na uzdě při větším objemu.

    U smýkaného hmyzu nikdy nevím, co má v sobě za mikroby, postřiky apod. - ledaže bych je jezdil smýkat do nějakého národního parku/rezervace.
    TEREXS
    TEREXS --- ---
    Prosim te jeste k tomu jo:) uz si nikdy nikoho kdo ma neceho velkochov videl pestovat to tak, ze ho zajima vic kvalita nez kvantita?...jak vyzivovanim, tak zarizenim v chovu je vsechno prizpusobeny pro to aby toho vyrostlo co nejvic, nejvetsi a za co nejkradsi dobu... delas to na kseft, ne aby si dopral lidem kvalitni potravu pro jejich zvirata:)), v achete ti sesypou do kelimku zbytky stejne jako ve zverimexu:),hlavni je to prodat...
    K debate o smykanym hmyzu, jako argument kvality je to nesmysl...:)
    TEREXS
    TEREXS --- ---
    MAJA: tyjo kde bydlis?? :) ja to mam taky 15 minut autem..:)s majitelema se taky znam, cvrcky jsme od nich brali i do kramu a brala jsem od desitek jinych lidi po republice, znam jejich kvalitu dobre, ano jde to, ale srovnavat kvalitu umele odchovanyho hmyzu s nasmykanym je nesmysl-vzdycky bude vyzivnejsi a i kdyby si brali v achete cvrky od pana boha ..navic preprva a prechovavani z nich vzdycky udela to co udela...:)... ve velkochovech jsou vyhrade krmeny vlockama, suchym nebo pastou, cerstvyho se nepouziva nic kvuli plisnim...
    Nevim proc by nemel vlastni chov smysl pro jednoho chamika, zeptej se napriklad tady gouryelly..navic jsem o vlastnim chovu mluvila v souvislosti s tvoji vyhradni agitaci prisne hlidaneho chovu achety- a rikam to znovu jediny chov o kterym by si tohle mohl prohlasit by byl tvuj vlastni...nerikam ti ze si ho mas zridit!

    Proste prisne hlidany chov me rozesmalo:) fakt:) pobavil...
    MAJA
    MAJA --- ---
    TEREXS: ano, byl jsem v Achetě osobně, mám to 15 minut autem od baráku. I majitele znám osobně.

    Co vím, tak kdysi cvrčky pěstovali sami, ale asi se jim to nějak zvrhlo a neudrželi ty nemoce/mikroby a cojávím ve velkém, tak to tahají ze zahraničí. O výkupech nic nevím, o burzách jenom to, že často vyprodají všechno a moje občasné mrzké čtvrtlitry dospěláků už občas ani nemaj ...

    Vlastní chov cvrčků doma v malém nemá pro jednoho chamýka smysl.
    TEREXS
    TEREXS --- ---
    MAJA: haha, to si me pobavil...jen si nemysli, byl si nekdy v achete osobne?:)...vetsinu si vykupujou neco pestujou, o zadnem prisne hlidanem velkochovu jsem nikdy neslysela:)) jedou na burzu treba na tyden do It..s nabalenejma zviratama, casto neprodaj ani 50 procent, zbytek co nepochcipa dovezou a rozprodaj, jinak oni objizdej burzy kazdy vikend:))nekdy i nekolik...atd..to by bylo na dlouho....jedinej prisne hlidanej chov by existoval tvuj vlastni, jinak je to vzdycky o penezich:)

    STALK: zase nebud najiva ze si broucek zije na svem paloucku:), prave nejvetsi problem jsou rychly presuny hmyzu-nikdy nevis kde byl pred tim nez si ho chytil na ty louce zejo:))

    no to hnojeni je prece jenom nejlepsi argument, ale to uz zase nemuze clovek nic...nejvic vitaminu je napr.ve slupkach ovoce a nikdy ho neomejes tak aby cham.nejaky jedy z postriku do sebe nedostal...
    TEREXS
    TEREXS --- ---
    MIKINKA: idealni misto..., ja mam ze zahrady louku:))pac nestiham jeste sekat travu, nechavam to divoce rust:) ...nejlepsi:)
    MIKINKA
    MIKINKA --- ---
    STALK: mno doufam, ze to nedojde az k tem injekcim, za prve jsou prej trochu jedovaty a za druhe budou asi pekne drahy...


    TEREXS: zkusim se tedy vypravit k babce na zahradu ;)
    STALK
    STALK --- ---
    MAJA: tak nebudeš chytat na poli ne? když chceš něco nachytat chce to louku, nesekanou trávu.
    MAJA
    MAJA --- ---
    Já beru cvrčky výhradně z Achety - berou to tuším z nějakého přísně hlídaného velkochovu v Německu nebo Rakousku.

    Krmením z vlastního lovu bych se bál - mikroby, zemědělské postřiky ... to mi za to nestojí.
    TEREXS
    TEREXS --- ---
    MIKINKA: neboj, to nechytne... jedna se spis o problemy: psi,kocici,ptaci trus, ktery prenasi kokcidie, coz jsou prvoci kteri zijou v travicim traktu techto zvirat, je jich vic druhu,( s jednim chameleon normalne koexistuje, pokud se nepremnozi diky stresu a nevhodnemu zachazeni)...co se tyka toho hmyzu, co takhle pak prenasi, byvaji tam jeste treba zarodky roupu atd (prevazne mouchy)...coz normalne cham.vylouci...doporucuji kdyz krmite zivym odchytem zvysit hygienu v terarku-opravdu peclive kazdy den zbavit trusu!...Jinak ja osobme si myslim ze pravdepodobnost ze neco chyti je nulova, vlastne jsem o tom jenom cetla, ale nikdo mi zatim nerikal ze by z toho mel problem..ja sama chytam, nejradsi maji mury:)
    STALK
    STALK --- ---
    MIKINKA: zárodků plísní je v lidskym obydlí prej docela hojně, a udržet terárko sterilní je taky asi nesmysl, hlavu vzhůru, myslim že když to doléčíš tak si na tom s tim rizikem zase stejně jako každej, :)
    S těma sarančatama nevim jak velký je riziko těhch parazitů, ale ty naše luční sarančata by nějakou silnou kontaminaci nesnesli, a když je nebudeš chytat u dálnice tak si myslim že to je pořád lepší než ty na kila chovaný cvrči.
    MIKINKA
    MIKINKA --- ---
    mno tak veterina za nami, dalsi 4kila pryc, dostali jsme roztok na potupkavani a injekci na imunitu a kdyz se to nezhoji tak pry budou injekce :(

    jinak se to pry prihodi tak ze si treba udela nejake drobounke zraneni neco se mu tam zavlece a pak se to rozlejza...chmmm, pry tomu nejde nijak predchazet, tak nevim no...

    TEREXS: prave aby mi z toho nechytnul nejakou dalsi plisen nebo cosi...
    TEREXS
    TEREXS --- ---
    MIKINKA: riziko tam vzdy je-paziti...ale zase to neni tak dramaticky....urcite vyber misto kam nechodi psi,kocky:))to asi nezjistis, ale vis jak to myslim, cim uzavrenejsi misto tim je sance prece jen mensi si neco zavleces domu..:) ale neboj se a jdi do toho, nechci te strasit, jen sem odpovidala na otazku...:))
    PETJU
    PETJU --- ---
    pfuuu :)))
    MIKINKA
    MIKINKA --- ---
    STALK: pfuuu, no pekne tedy, zkusim o vikendu sjet neco nalovit, ale neni tam riziko nejake nemoci nebo neco co by z tech sarancat mohl chytit? zatim tedy ubozacky ze zveraku...ale stastna z toho nejsem...
    STALK
    STALK --- ---
    MIKINKA: Jinak začíná sezóna sarančat :) táta z chalupy přivez uš slušně velký, a moh se po nich utlouct, i když už předtim dostal cvrčky :)
    STALK
    STALK --- ---
    MIKINKA: Oni se třeba v těch pet centrech (jinak občas fakt otřesnejch) docela polepšili s těma cvrčkama, dobrý je se zeptat kdy jim je vozej, pak jich je dost, když je tam nechaj ten tejden stresovat v těch mini krabičkách tak se navzájem požerou.Oni to samozřejmě šmejdi prodávaj dál, to je za to pade fakt výsměch.Když sem na to narazil a neměl jinou možnost, tak sem je ukecal a usmlouval za to pade tři krabičky. :)
    MIKINKA
    MIKINKA --- ---
    STALK: nene, opacne, byla jsem u veterinarky za 150,- pak se to zhorsilo a zaplatila jsem litr, bylo to za ty rozbory, poslal jeho strup co mu strhnul a pak jakoby otisk krve z toho strzeneho mista...dneska jsem se po tydnu vratila z dovolenky a uz to vypada lepe, ted jsem tam volala a zitra jdeme na kontrolu, ze pry mykoza, to mi ta doktorka pred tim rekla i bez rozboru za litr a beztak mi to bylo naprd, tak doufam, ze tam zitra necham podobne prachy a asi mi klepne...grrr

    btw kam chodite v Praze na cvrcky? Je ze mne opet prazak a bylo by mi milejsi cas od casu nakoupit levne mensi mnozstvi nez si nechavat posilat stovky z achety...ale 50 za mini krabicku ve zveraku mi prijde dost...
    TEREXS
    TEREXS --- ---
    MIKINKA: co to je teda napis az budes vedet...pak by me taky zajimalo z ceho se to chyta:(...hodne zdaru:)
    STALK
    STALK --- ---
    YOCCI: Zajdi si třeba do knihovny a puč si toho Nečase, to je dobrá knížka, a dozvíš se tam o chameleonech obecně.Potom toho bylo probráno hodně taky tady.Zjisti si za ten půlrok co možná nejvíc, ušetříš si tim problémy, a bude tě to o to víc bavit. :)
    YOCCI
    YOCCI --- ---
    CASLAW: děkuji, jinak jsem to ani nemyslela...=)

    Odkazy prostuduju, chamíka plánuju až tak za další půl rok až rok, teď si na to pomalu dávám bokem=). Díky za podporu, jdu do toho =D
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam