• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    CASLAWCHAMELEONI aneb vše co o nich chcete vědět + rady a galerka
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    Od kdy jste ho nechali "běhat" s dozorem mimo terárium? Našel jsme několik různých limitů a nikde to ěnjak nevysvětlili..
    PETJU
    PETJU --- ---
    MCKIDNEY: Tak fajn :)
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    PETJU: ne ja nemyslel ze na nem budu setrit, ja jen rikal, ze oproti Glo to enní takový rozdíl a jsem rád, že jdu za lepším... ;)
    PETJU
    PETJU --- ---
    MCKIDNEY: Na spotrebu nehled! Jestli chces chovat tvora jakym je chameleon tak to fakt nesmis..
    On ten rozdil neni tak drasticky - co se spotreby tyce ale rozdil ve vyzarovanem UVB/A je obrovsky! ( exoterra/replux potazmo namiba )
    Nesetri na nem. Kdyz uz ho mas..
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    ono kdyz se na to koukam tak ono to vyjde skoro nastejno. Ten Glo je sice levnejsi, ale spotreba i transformator to dost srovnaji a pry taky vydrzi o mesic kratsi dobu...
    PETJU
    PETJU --- ---
    Replux chvalim.
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    MCKIDNEY: doufam ;)
    PETJU
    PETJU --- ---
    Na glo se z vysoka vyser.
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    Replux UV Heat D3 100W
    http://www.robimaus.cz/replux-uv-heat-d3-100w-836.html

    Mám tu taky sunterm na 60W a Glo 5.0, ale ty asi používatt nebudu, teplo je tam v základu dost vysoké a ten zbytek by měla udělat 100W D3
    PETJU
    PETJU --- ---
    MCKIDNEY: Bezva.
    Jaky jsi tedy zvolil lampy?
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    Tak je objednáno. Vzal jsem navíc rostliny a tvarovatelné liány.
    PSYCHOPATICK
    PSYCHOPATICK --- ---
    MOSX: čekám na to až budu ve svojem a bude na to čas...ted ho moc není...a je tomu jak píše CASLAW jsem začátečník...
    PETJU
    PETJU --- ---
    PETJU
    PETJU --- ---
    CASLAW: Asi malinko vedle ale nevadi :)
    Jestli mu je v teraku tesno nebo se mu tam nelibi tak je to jasny..

    Ja to treba vyresil tak, ze proste zadny terarko nemam.. Muj Carlos ma vymezen roh pod stresnim oknem..v zavesu je replux na 100W plus 2x rozmistena sun power na 40W. Cely je to osazeny vzrostlyma kytkama plus jeden velky strom v podobe 10 let stareho ibisku..je spokojenej a v podstate volnej..

    Chameleon je zvlastni tvor..a jakej je..to zalezi na chovateli.
    CASLAW
    CASLAW --- ---
    PETJU: mas recht taky teplotou by to mohlo bejt..
    PETJU
    PETJU --- ---
    MCKIDNEY: Co nejake liany? Teplomer / vlhkomer..
    CASLAW
    CASLAW --- ---
    LOLRUS: jaký vitamíny používáš? a jak často?
    CASLAW
    CASLAW --- ---
    MOSX: co by mě na tom mělo drážidit? mě jde jen o to aby se neopakovaly připady, kdy lidi třeba po půl roce ani nevěděli že maj dávat vitamíny nebo měli hodně nevyhovující terko a podobně..
    MOSX
    MOSX --- ---
    CASLAW: Myslim, ze pokud o nej nekdo ma opravdu zajem, prostudovat dostupnou literaturu je otazka 1-2 dnu a zarizeni terarka 1-2 tydnu, nemyslel jsem to tak, ze si pro nej ma dojet dnes vecer ... trochu nadsazka, nechapu co te na tom tak drazdi :)


    LOLRUS: BSE?;) No asi by si musel byt trochu konkretnejsi, samec/samice? Reaguje na vyruseni nebo z niceho nic? ma v poradku zrak? vecer znamena jeste za aktivniho deniho rezimu nebo uz "po tme?" jak ma velke terarko a nedelal si upravu v poslednich dnech? doplnujes stravu vitamniny? ale nekteri jedinci jsou prchavejsi, pokud ma zdravou barvu(seda az cerna mista indikuji problem, prehnana svetlost zelene barvy muze take, ale neni pravidlem), strili jazykem a ma v poradku oci (bez hnisu, nezalepene, aktivni) tak bych chvili pockal co bude dal ... jak reaguje na tvou pritomnost?


    MCKIDNEY: Vitaminy? a elektricky vodopad je krasny a prakticky doplnek ... z pravidla 100% nahradi roseni
    (btw byla by mozna fotka toho stareho teraria?dik)
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    Zdrávím,
    zbývá mě 400 na objednávce http://www.robimaus.cz/ pro dopravu zdarma.

    Co vás napadá za drobnosti pro nové terárium? Nějaké přípravky do vody a proti parazitum, nebo tak něco?

    Kytky i osvětlení už mám.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam