• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    CASLAWCHAMELEONI aneb vše co o nich chcete vědět + rady a galerka
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    Je ke mě zády a 2m daleko.
    RODRIGO_
    RODRIGO_ --- ---
    U mě připadá v úvahu umístění terárka vedle stolu s počítačem na kterým se dost často pracuje, ale nevadí mu repráky? četl jsem něco že je asi hluchej, ale i tak asi cítí vibrace, takže spíš asi najít nějaké jiné místo aby měl klid?
    KNX
    KNX --- ---
    MCKIDNEY: urcite to skus. drzime palce!
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    Jinak je to tepelně izolovaný panel, takže zima mu není od země. Jde mě spíš o to, aby měl pocit, že je vysoko..

    taky chci odříznout část stropu a vsadit světlo přímo do stropu terária a nenechat ho viset (On se schovává tak vysoko, že je občas i mimo UV světlo)
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    KNX: To je jedna z věcí co jsem chtěl zlepšit.

    terárium mám otevřené jen z jedné strany, umístěno z 2/3 dlouhé zdi. Je sice vedle dveří, ale tomu nezabráním.

    Co mě nepřijde ideální je, že 1m vysoké terárium je jen 20cm nad zemí. Aktuálně pracuji s kamarádem tesařem na skřín pod terárium tak aby končilo 2m nad zemí.

    Z předchozích zkušeností s Cham. jsem si říkal, že bude stačit systém lián (Těch pevných a tvarovatelných.) a 1-2 poctivé květiny, ale teď, když vidím, že je strašpytlík, tak chci taky zapracovat na tom, aby systém šel odspoda nahoru a poskytl dost míst na schování se.
    KNX
    KNX --- ---
    MCKIDNEY: Môžem povedať, že je veľmi ťažké odhadnúť povahu chameleona.
    Čo jedinec, to osobnosť.
    Ja mám jemeňáka, ktorý mení povahu/nálady každý mesiac.
    Inak celkovo je nebojácny, zvedavý, drzý a st8le hladný ;o)

    apropos" kde máš umiestnené terárko ? zistil som, že je to podstatná vec.
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    PETJU: Nevadí, jenom mě přišla hrozná škoda, že nejí, protože se bojí a podobně.
    PETJU
    PETJU --- ---
    MCKIDNEY: Neexistuje.. Budto je takovej nebo makovej. Jinej proste nebude.
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    Nejak me znervoznuje, že plašivost chamíka je skoro stejná jako byla na začátku, nebo možná i horší.

    Je sice pravda, že nejsem milostpán, ale zajímalo by mě, zda máte nějaké tipy.
    KNX
    KNX --- ---
    RODRIGO_: Jemeňáci rastú rýchlo:
    6 mesačný cham: http://www.youtube.com/watch?v=eD8mQTA4kjc
    9 mesačný cham: http://www.youtube.com/watch?v=hQqa0zwpxEI
    a ten istý chamik (18 mesiacov stary) o 2 prispevky nizsie. ;]

    Starring : "Turbo" :)
    Chovu zdar!
    RODRIGO_
    RODRIGO_ --- ---
    Uvažuju o chameleonovi, co mě zajímá, jak rychle rosotu (mám na mysli ten nejběžnější druh)
    DZUNGARSKY
    DZUNGARSKY --- ---
    ..pominu-li vliv stravy, která by mohla ovlivnit barvu, co může být příčinou, že je ve výkalech patrná krev?? dík za odpověď
    KNX
    KNX --- ---
    Turbo - YouTube
    http://www.youtube.com/watch?v=nCIiggakmxQ

    zdravi Turbo ;]
    PETJU
    PETJU --- ---
    Opalovacka ;)


    KNX
    KNX --- ---
    mozno sa bude hodit
    CHOV CVRKU
    KNX
    KNX --- ---
    LODYHA: príčin može byť hodne:
    VETCENTRUM : Veterinární poradna
    http://www.vetcentrum.cz/stodulky/poradna/692/?pid=11255
    LODYHA
    LODYHA --- ---
    Dneska sem po dni prijel za chamou a mam pocit, ze mu nejak vynechavaji zadni nozky... kdyz ho mam na ruce, tak me za prsty chytne, ale kdyz leze po strome, tak pouziva hlavne predni nohy a ocas... jinak nic... uz i spadl z vetve... :-/ Proste ho moc neposlouchaji... Nevite nekdo, prosim, o co by mohlo jit ? pripadane nejaky info na kvalitniho veterinare ??? dekuji.
    MEDUZZA
    MEDUZZA --- ---
    MCKIDNEY: jestli jsi z Prahy, tak ti můžu dát bambus . je zatím malej- cca 30 čísel, ale roste rychle - obzvlast v tech podminkach, ktery budou v terariu, kdyžtak pošta
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    No terárium je celkem velký a tak nechci spěchat na koupi kytek, má tam 2. Kamarád co dělá do kytek mě má přinést nějaké popínavé další a postupně na to nahradím.

    Rozhodně to orosené vypadá dostatečně.
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    CASLAW: No pracuju na výměně, zatím tam má banánovník uprostřed (Na fotkách není)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam