• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    CASLAWCHAMELEONI aneb vše co o nich chcete vědět + rady a galerka
    MOSX
    MOSX --- ---
    LODYHA: Mam zkusenost se dvema samci a dvemi samicemi, vetsi problem nebyl, horsi to asi bylo mezi samcem a samici, ale byli od mala spolu, jinak bych to nedoporucil a musim rict, ze oba samci byli dost submisivni. Dominovaly paradoxne samice, ktere se drzely u sebe a samce atakovaly pri kazdem priblizeni. Samci vuci sobe nejevili agresi.
    MOSX
    MOSX --- ---
    Asi po 5ti dnech mimo vejce ...



    LODYHA
    LODYHA --- ---
    Nevíte někdo o nějakém volném terírium pro chameleona? Díky.
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    XLICJ: Oni se vegetarianem nestanou, někde jsem to dokonce našel klinicky oveřené :P

    Jinak ale trik je právě ten porcelánový hrnek uvnitř. Je přílíš hladký, aby s něj vylezly a přílíš úzký aby z něj vyskočili.

    Jinak když nemá chuť tak to trvá klidně 20 minut mu vnutit jednoho cvrčka, když byl malej tak jsem to musel dělat :(
    XLICJ
    XLICJ --- ---
    MCKIDNEY: Děkuju, zkusim teda ještě to s tim květináčem.. jinak on si těch cvrčků právě teď ani moc nevšímá, dneska sem jich před něj pár hodila, skákaly všude kolem, jeden mu dokonce lezl po hlavě a on nic a to už je minimálně týden neměl.. ale to jabko si vzal, snad se z něj nestal vegetarián :/ :D..

    Jinak sem vyčetla, že když odmítají delší dobu potravu, může to být dehydratací..a to by možná vysvětlovalo i tu chuť na ovoce.. dneska sem mu teda "násilim" kápla vodu rovnou do pusy, ten prskal chudak..
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    XLICJ: To že jí ovoce je v pořádku, to vím, že je bežné.

    Jak nejí cvrčky, jak, že je nechytá?

    Dostal jsem kdysi jedno doporučení, respektive 2, ale to hlavní - nikdy nenechávej věci náhodě.

    Dobrý postup je následující: Vezmi květináč (at to není okaté), do něj vlož porcelánový hrnek - ten musí být opravdu suchý a hladný, jinak vylezou ven - do něj dej přesně 5 cvrčků a počkej do cca 12ti další den a přepočítej. (Z mé zkušenosti jedi primárně ráno)

    Můžeš přimíchat banán / jabko, ale primárně jde o to zjistit zda jí.

    Další věc je opravdu ho nakrmit, což chce se obrnit, protože u mě trvá 20 minut držení rukou v nepohodlné pozici a čekání, než se přizpůsobí.
    XLICJ
    XLICJ --- ---
    Ahoj, poslednich cca 10 dnů mi chamik prestal jist "maso"... davam mu normalne cvrcky sem tam nejakou mouchu, vitamíny, o pitný režim má taky postaráno... jediný co teď požírá jsou jabka.. nevíte někdo čím by to mohlo být? dík
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    LODYHA: já mám velké terárium: 60x100x100 myslím a stejně mě říkali, že by se zabili.
    LODYHA
    LODYHA --- ---
    Nemáte tu někdo náhodou zkušenost se dvěma samci v jednom teráriu ?
    Není to prý úplně nereálné.
    Díky.
    GARBAGE
    GARBAGE --- ---
    GARBAGE: byl to jemenský... :-} ale pravděpodobně už má nového páníčka
    KNX
    KNX --- ---
    zdravim Vas, cham-friends!
    Kedze je jar, zhanam pre mojho chamíka Turbíka samičku.
    Trebárs len i na pripustenie.
    Turbo je spoločensky typ, pacia sa mu aj humanosamice, tak skoda by bola nereprodukovati. ;]
    Dakujem za ponuky.
    Zn. : life is art.
    MAIKA
    MAIKA --- ---
    GARBAGE: foto? asi bych do toho sla :) dky
    GARBAGE
    GARBAGE --- ---
    GARBAGE: kdyby někdo měl zájem. kladno
    GARBAGE
    GARBAGE --- ---
    ahoj lidi.. snad nespamuju, ale kamarád nabízí za odvoz ročního chameleona jávského (holku) i akvárkem..
    JANINAKORALINA
    JANINAKORALINA --- ---
    Potřebuju radu. Naše Dorka má puchýř u tlamičky, vypadá to asi jako opar. Zbytek tlamičky má takovou olezlou. Hlava je šedá, takže se bude asi svlékat. Nevíte někdo co by to mohlo být?Díky
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    Já to mám tak, že mám hezký kbvětináč obložený kytkou a uvnitř porcelánový hrnek a v něm cvrčky.

    Taky tam občas přihodím malé kousky ovoce.
    87HIGHFLYER
    87HIGHFLYER --- ---
    MAIKA: s mastičkou ti neporadim, ale třeba ti pomůže naše řešení jak tomuhle předcházet - uvnitř terária máme "krmítko" - miska cca 20x30x30cm z průhlednýho plastu. Dovnitř nasypem cvrčky a chameleon se k misce dostane z větví nebo provazů. Zajímavý je, že cvrčci nevyskáčou - čirej plast neviděj jako překážku a když skočej vždycky narazej do plastu...Krom toho je chameleon skoro vždycky sežere hned. Je ale pravda, že máme hodně velký terárium, takže tam takováhle obluda nepřekáží...
    MAIKA
    MAIKA --- ---
    dotaz,
    nevbite nekdo o nejaky masticce nebo necem na zviřáky?
    sarancata mi pokousla chamika u predni nozicky a okousala mu kousek očíčka...

    dávam jí ty strední, ne ty velký, ale i tak asi ej nestačí sníst a pres noc jí okousali :(((

    diky
    MIGELKA
    MIGELKA --- ---
    Taky vam predstavim nase 2 zabijaky, Mickey&Mallory (fota od 2 mesicu do 5 mesicu)





    MAIKA
    MAIKA --- ---
    pardon za velikost ...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam