• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    RADUŽivot v zemědělství - zkušenosti, rady, tipy
    pro ty, kteří život obětovali nebo ho plánují obětovat primárnímu sektoru, chtějí se podělit o dojmy nebo potřebují poradit. Ať už jde o konvenci či alternativní formy zemědělství.
    rozbalit záhlaví
    RADU
    RADU --- ---
    MONRICO: zajmavá příležitost pro ekozemědělce:-)
    MONRICO
    MONRICO --- ---
    Nazdar ;) Zajímá mě téma agroturistika. Jaký máte na tohle názor?
    STEVIE
    STEVIE --- ---
    RADU: hah ne opravdu asi ne :) nejbliz zemedelstvi co se hodlam po skole priblizit je tak maximalne prodej parcel, nebo navsteva zoo, jinak o naky fytotechnice nechci slyset do konce zivota, uz takhle toho mam dost s Projektem Hnojeni :D
    RADU
    RADU --- ---
    :-)))tak nemusí to bejt jen o tom žeano...co ty třeba?plánuješ se někde v zemědělství uplatnit?
    STEVIE
    STEVIE --- ---
    RADU: jojo,ale taky z pefky :) tak treba si to jeste nekdo rozmysli, a budou tady horlive diskuse o projektech hnojeni, osevnich postupech, atp. :)
    RADU
    RADU --- ---
    STEVIE: to ne, na diskuzi čzu neni skoro nikdo jinej než lidi z pefky a u tech sem zatim moc nenarazila na lidi co by zemědělství chtěli dělat v praxi...;-)
    si z čzu?
    STEVIE
    STEVIE --- ---
    Spin-off auditka CZU? :)
    RADU
    RADU --- ---
    tak koukam že aby se to tu rozjelo budu muset rozjet něaký ožehavý téma...:-))co vy na GMO?
    RADU
    RADU --- ---
    já teda osobně nedopadla nijak moc dobře...jsem jen desetinu pod průměrem...to je ale hlavně tim kolikrát za tejden jezdim domu 100km a jak cestuju za sportem MHDčkem...
    RADU
    RADU --- ---
    v souvislosti s udržitelností našeho prostředí si můžete zkusit vypočítat svojí ekostopu: http://www.hraozemi.cz/ekostopa/ pak napište jak jste na tom..nebo případně na to udělam anketu...
    RADU
    RADU --- ---
    to jen tak kdybyste někdo měl zájem sme se učili jak petržel a pastinák rozlišovat-učitel nás přímo varoval nad tímhle fenoménem supermarketů to zaměňovat-pastinák má horní část vnořenou do kořene jako mrkev, kdežto petržel ji má spíše vyboulenou asi jako je to u bulev třeba celeru nebo řepy..to jen tak mimochodem-řikali sme si řadu dost zajmavejch věcí, který mi úplně často změnili na daný věci pohled tak sem si řikala že to třeba někoho taky zaujme a využije to;-)
    RADU
    RADU --- ---
    ANABEL_LEE: tjn...tady je největší zárukou třeba právě kupovat biopotraviny jak se říká "ze dvora", kdy přesně víme odkud jsou a od koho...jinak nás v supermarketech nejvíc mystifikují často se špatnými názvy např. jsem si všimla zeleniny-klasická story o petrželi kořenové, místo které tam dávají přílohovej pastinák...
    ANABEL_LEE
    ANABEL_LEE --- ---
    RADU: akorat ze ve valne vetsine konzumujeme vyrobky uplne jineho zemedelstvi nez ceskeho :) holt jsme v blbem zemepisnem pasmu aby se nam to rentovalo
    RADU
    RADU --- ---
    už je nás prostě moc a moc chcceme konzumovat na to abysme se mohli až tak razantně změnit..
    RADU
    RADU --- ---
    ANABEL_LEE: tj ale tohle jde jen v samozásobitelství ale bohužel ze zkušeností všech ostatních kdo maj zemědělství už vim že jinak než monokulturně to prostě nejde...resp. pokud nechcem přivest do krachu už tak nalomený český zemědělství..
    ANABEL_LEE
    ANABEL_LEE --- ---
    RADU: to ne, ale muzes mezi ty pasy obilovin zase hazet pruhy treba okopanin nebo to sit do ovocnych ci orechovych aleji... mam dojem, ze prave diverzita zvysuje stabilitu tech agrosystemu ve smyslu ze nejsou tak nachylne na jednodruhove skudce, zije tam ivc rpedatoru a tak
    RADU
    RADU --- ---
    ANABEL_LEE: to neřikam že se nic nelije, ale jde hlavně o tendenci udržet a nezničit nynější stav...čili lejt ale až zklame prevence, která je na prvnim místě...těžko vypěstuješ tolik např. obilnin ve smíšený kultuře abys uspokojila potřeby lidstva...
    ANABEL_LEE
    ANABEL_LEE --- ---
    ja mela pocit ze integrovanej system jde spis proti monokulturam, ze jsou to takovy ty bi, tri a polykultruy, domaci zahradky a podobne... ne ze je to monokultura do ktery se akorat nic nelije....
    RADU
    RADU --- ---
    RETAL: integrovanej system je taková budoucí vize nejen zemědělství...jak sme se kdysi učili jeho definici-chovat se tak abychom neomezili nynější generace a udrželi nynější stav nebo ho ještě vylepšili pro generace budoucí...
    RETAL
    RETAL --- ---
    Jsem městský člověk, doma nic nepěstuju (nemám ani kde). Prostě mě to zajímá. :)
    RADU
    RADU --- ---
    RETAL: pročpak tě to zajmalo?máš doma něco?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam