• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    RADUŽivot v zemědělství - zkušenosti, rady, tipy
    ANABEL_LEE
    ANABEL_LEE --- ---
    GIO: ale tak jako ono se to da, ma kamaradka lucie taky studuje vysokou skolu v olmiku a bydli v maringotce a ma tam kone, kteryho vytahla odnekud z retezu v podbeskydi... ani ty ani ja bychom do toho nesly, prece jen vana elektrina a auto maji sve kouzlo, ale jsou lidi kteri to davaji :) nemyslim, ze je to uplne nerealne, ale clovek musi mit penize,, ktere do toho vrazi, rozhodne si nemuze predstavovat zeho to bude zivit, ve smyslu ze mu to bude platit ucty :D


    TUILE: imho kdyz uz, tak tam musis mit zazemi, ne jen bunku, kupila bych statek s pozemky...
    GIO
    GIO --- ---
    a traktor ti nikdo jen tak nepujci,protoze nanobdelavani pudy jej majitel obvykle bude ptorebovat ve stejnou dobu jako ty.
    GIO
    GIO --- ---
    to je podle mne dost naivni a nefunkcni predstava. takhle niceho nedosahnes, to ti rikam rovnou...
    TUILE
    TUILE --- ---
    jasné že.já sem počítala s tím,že bych případně nějakej trakturek mohla si ze začátku půjčovat. taky bydlení by bylo asi dočasně na místě v nějaký maringotce. a přes zimu u rodičů.taky proto neplánujú přestěhování a hospodaření hned.vím,že to bude spousta nákladů,práce,nezdarů atak,nicméně mi nepřijde od věci (vzhledem k tomu,že sem rozhodnuta,že do toho jít chci) si už něco pořídit teď,když na alespoň část mám finance.
    ANABEL_LEE
    ANABEL_LEE --- ---
    TUILE: ja myslim, ze cena pudy je to nejmensi co te ceka... horsi je ten hmotny majetek co je k tomu potreba :)
    TUILE
    TUILE --- ---
    plánuju časem hospodařit.
    než se k tomu odhodlán tak zatím jen pronajmout,aby se pokryly alespoň náklady.
    představovala sem si kus pole,kus louky a kus sadu. nepočítám s tím,že by to bylo nějak v sebe,ale bylo by to milý.ale třeba by to šlo časem nějak povymenovat,aby to bylo blíž.
    řada bych to koupila teď,protože teď mám pár peněz a bojím se že za pět let ceny stoupnou a peněz ubude a já na to uz nebudu mít.
    GIRAFFKA
    GIRAFFKA --- ---
    SHINIGAMI: zas pokud vim,mlíčny plemena krav vyprodukujou deně kolem dvaceti litrů..tele vylemtá kolem desítky.. neupíjim telátkům;-))
    ANABEL_LEE
    ANABEL_LEE --- ---
    SHINIGAMI: ja myslim ze uz to i nekdo zkousel, treba ty kozi syry delany na farmach se dodavaji i do supermarketu, ale ten syr stoji stovku, to si nikdo moc nekupuje... bio mliko je v marketech taky, za 70 korun
    GIO
    GIO --- ---
    np tp je hodne naivni, kdyz se tim ti lide chteji uzivit.
    SHINIGAMI
    SHINIGAMI --- ---
    ANABEL_LEE: Ja myslel treba obejit ty retezce, aspon castecne by to jit melo ne? Dat se dohromady s nejakou zdravou vyzivou treba...
    ANABEL_LEE
    ANABEL_LEE --- ---
    TUILE: pudu na co, chces tam hospodarit?
    ANABEL_LEE
    ANABEL_LEE --- ---
    KUATO: tak treba v masnym chovu se telata nechavaji u krav do nejakych peti mesicu, ale to je uplne jina situace


    SHINIGAMI: dokud bude cilem vydelat penize, tak ta zmena asi neprobehne
    SHINIGAMI
    SHINIGAMI --- ---
    KUATO: ta je jeste dobra - prapuvodni debata byla na tema - pit mleko je spatne, upijite telatkum.

    GIO: A nejaka zmena obchodniho modelu?

    TUILE: A co s ni planujes?:)
    TUILE
    TUILE --- ---
    přeneslim,že bych si koupila tak 4 až 5 hektarů zemědělský půdy.
    existuje nějakej portál,kde se takový věci prodával?na co si dat pozor?kolik tak stojí metr?
    asi nejlépe v českým středohoří.někde v poohři.
    GIO
    GIO --- ---
    on z hlediska velkoprodukce neni ani chov telat pohromade s dospelci prilis bezpecny z ruznych hledisek, kdyz nad timclvoek premysli, ale samozrejme idealni utopie je kravy ve velkem stade na louce pospolu s drobotinou,ale zahanej to trikrat denne do dojirny...oddeluj telata, atd atd..
    GIO
    GIO --- ---
    no vida, zkusenost ze zivota..
    KUATO
    KUATO --- ---
    GIO: my bereme mliko od pani co bydli na nasi ulici (ma dve kravy jersey) a ta rika, ze oni tele odstavujou snad hned druhy den a ze ho krmi mlikem od mamy pres dudel, ale ze kdyz se to tele necha u kravy, tak ze je pak velky problem ho odstavit (velmi se to nelibi obema), kdezto takto je to pry bez problemu.
    GIO
    GIO --- ---
    SHINIGAMI: nedalo. zkus si vyfiltrovat za prve jak to probiha ten chov na mleko, a druhe jak vypadaji vykupni ceny mleka... a porovnej skoncovou cenou, a bdues zirat jak je to tristrni pro ty zemedelce.. zvyseni ceny najejich komfort mit vliv nebude temer zadny..protoze na to zemedelci proste nemaj

    a nevim jestli tele nejak opravdu vyznamne trpi v mobilnim teletniku, kdyz neni kojene.. znam horsi zpusoby trapeni zvirat ve velkochovech...
    SHINIGAMI
    SHINIGAMI --- ---
    GIO: nee, tos me spatne pochopila, jen jsem srovnaval pomer cena a vykon v obchode. Velky z podsad samozrejme jsou, ale nejspis by byly jeste drazsi. Kazdopadne cele to byl jen primer k tomu, ze pokud se dokaze prodat 2x drazsi vejce proto, ze slepicka ma lepsi komfort, tak by se treba dalo prodat i o pulku drazsi mliko proto ze telatko netrpelo a maminka ho krmila...
    GIO
    GIO --- ---
    ANABEL_LEE: jasny, ja spis reaguji na ot, zemi pise, ze jsou xxl vejce vetsi nez podestylkovy vejce.. a ono je to spis o tom, ze jakekoliv chovy mohou mit ruzne velikosti prave..
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam