• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    RADUŽivot v zemědělství - zkušenosti, rady, tipy
    ILJA_Z_LESA
    ILJA_Z_LESA --- ---
    no jo, tradice nám utekla pod kytky. Trocha matiky : polí je v ČR asi 40% rozlohy, takže asi 3M hektarů. V r. 97 měla ČR vyrovnanou zemědělskou obchodní bilanci (novější data by byla možná zkreslená řepkou a kukuřicí). Z toho mi vychází, že na uživení jednoho člověka 0,3 Ha musí stačit, a ještě z toho může krmit poměrné množství hospodářských zvířat. No nic.. ale vždy mě zajímaly hektarové zemědělské výnosy z jednotlivých plodin a v různých meteorologických podmínkách. Nebo kolik stromů roste v hektaru lesa. Třeba do pravidel nějaké tahové strategie, nebo kdybych to sám zkoušel, tak jaké výsledky bych měl považovat za uspokojivé..
    KUATO
    KUATO --- ---
    ILJA_Z_LESA: zivit se zemedelstvim? to se radsi pujdu rovnou povesit. stejne by k tomu doslo drive ci pozdeji, akorat takhle nepromrham veskere rodinne jmeni. ne vazne - neni to zadna prdel, ani kdybys zdedil dostatek pozemku a nejakou vybavu do zacatku. a mel te to kdo naucit. dotacni politika v eu je jeden z nejvetsich certovych vynalezu. castecne samozasobitelstvi je jen slaby cajicek proti "ziveni se tim" a je jiste realizovatelne. staci sehnat nejaky barak/byvaly statek s dostatecne velkym pozemkem.
    WAMP_ELF
    WAMP_ELF --- ---
    ILJA_Z_LESA: dost obšítná věc o které mluvíš. Zeptej se konkrétně, je mnoho cest. Nevím jestli ti to pomůže ale jsme z města, nejsme samozásobitelé. A 100% asi nikdy nebudem.
    ILJA_Z_LESA
    ILJA_Z_LESA --- ---
    Zdravím přátelé, již delší dobou přemýšlím, zda budu mít víru, že pomůžu změnit městskou společnost, či se uchýlím k existenčně jistějšímu samozásobitelskému životu. Poslední půlrok jsem shromažďoval okruh lidí podobných tendencí (sám jsem byl překvapen množstvím), leč utéct z města není pro mnohé jednoduché. Proto bych se rád zeptal, kolik z vás již zemědělstvím žije, z toho kolik odešlo z města, a jaké s tím máte zkušenosti. Součástí mého organizačního účelu je i shromáždit kontakty na farmy s očekáváním, že uvítají nové členy či pomůžou v začátcích. Závidím vám les hned za domem ; ) Díky za odpovědi
    KATUSA
    KATUSA --- ---
    OTAVA: Prosím, rádo se stalo. Tendenční možná jo, já jsem příznivec trvale udržitelného rozvoje a poctivého zemědělství...

    (Topol Mackiewicz je z Asie, černý u nás roste v nížinách tj. 0-200mnm)
    EXXXE
    EXXXE --- ---
    uff. prestavam jist.
    FALLENANGEL
    FALLENANGEL --- ---
    Dostala jsem nesmírnou zlost. |
    http://www.kotarbova.eu/?page_id=8364
    FALLENANGEL
    FALLENANGEL --- ---
    OTAVA: Hnojí a střídá stanoviště.
    OTAVA
    OTAVA --- ---
    KATUSA: To mi prijde trosku tendencni, ale dik za nazor.

    (Japonsky topol je krizencem Topu cerneho - na sumave domaci druh a opolu maxwellova. Kazda plodina "vysiluje" pudu, proto se puda hnoji zejo. Tohle byly leta letouc pastviny, takze to tam nebude probelm. Pohlavni zralost nastava tak v 8 roce, sklizi se mezi 3-6 rokem, takze sireni b nemel byt problem.)
    KATUSA
    KATUSA --- ---
    OTAVA: Zkušenosti mám jen jako soused - majitelé sousedních pozemků nadšení nejsou, ten pěstitel tam nebydlí, na vysázení si najal místní nezaměstnané, o půdu mu nejde, jen o zisk. Japonský topol je exotický, když se rozšíří, nemá přirozené nepřátele - prý to je tak hnusné, že to zvířata nežerou. Takže ohrožuje původní druhy. Navíc, takovým "hospodařením" se vysiluje půda, ti, co to otočí několikrát, po sobě nechají bezcennou půdu. Jestli to je to tvé rodinné dědictví, jen si ho tím znehodnotíš. Stručně - je to prasárna a nemá to se zemědělstvím nic společného.
    RAGNAROK
    RAGNAROK --- ---
    FALLENANGEL:
    Ano je to do skoly.
    FALLENANGEL
    FALLENANGEL --- ---
    RAGNAROK: Jen tak pro pořádek, to je asi nějakej výzkum, nebo práce do školy, že jo? Nemáš někde plno slámy, kterou potřebuješ zužitkovat.
    RAGNAROK
    RAGNAROK --- ---
    ANABEL_LEE:
    FALLENANGEL:
    No me jde prave o konkurencni vyuziti slamy jako suroviny pro vyrobu etanolu. Tak me zajima, jestli jsou nejake lepsi moznosti jak ji vyuzit. A taky na co pro zemedelece znamená slama jestli je pro nej spise problem, nebo jestli se mu za urcitych podminek vyplati ji nejak zpracovavat a recyklovat v miste vzniku. Jde o to, ze vyroba etanolu ze slamy pocita s nizkou cenou slamy. Zatim se mi povedlo zjistit, ze cena u nas se pohybuje kolem 1200 kc za tunu slamy. Zajima me potenicial rustu ceny slamy vlivem konkurencniho vyuziti a zpracovani.
    FALLENANGEL
    FALLENANGEL --- ---
    ANABEL_LEE: Z hnoje? Takže králičí farma je vlastně takovej velkej stroj na peletky :D
    ANABEL_LEE
    ANABEL_LEE --- ---
    FALLENANGEL: ze vseho mozneho, da se i z hnoje, problemem casto byva ten stroj :)
    FALLENANGEL
    FALLENANGEL --- ---
    ANABEL_LEE: To je docela dobrý. Měl sem za to, že pelety se dělají jenom ze dřeva.
    ANABEL_LEE
    ANABEL_LEE --- ---
    FALLENANGEL: no asi zalezi na tom jaky...
    FALLENANGEL
    FALLENANGEL --- ---
    ANABEL_LEE: To sežere i slámu? :o
    ANABEL_LEE
    ANABEL_LEE --- ---
    FALLENANGEL: nejlépe koupit si peletkovac .)
    FALLENANGEL
    FALLENANGEL --- ---
    RAGNAROK: Myslím, že by se dala využít i jako biomasa.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam