• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MIKROMKolobezky, odstrkovadla a jina priblizovadla nejen na mushing
    Koloběžka velmi negativním způsobem ovlivnila můj život. Pokaždé, když někam musím jít pěšky, připadám si pomalý, neohrabaný a propadám pocitům nudy a depresím.

    pro nejčastěji hledané informace mrkněte na nástěnku!, mapa koloběžkových akcí zde.
    rozbalit záhlaví
    XINDLX
    XINDLX --- ---
    PREDSEDA: já ti nevim.. ale mám tak 8 let nosič thule vizuálně hodně podobnej tomuhle hakru a nikdy nebyl problém tam dát koloběžky.. vlastně je jednodušší dát tam koloběžky než kola kde ti překáží rámy a musíš tam dělat tetris s těma úchytama na rám
    nicméně vítězem je dodávka, kde nemusim řešit tetris, stresovat se že mi to někdo čórne když je to takhle na očích a do těch pitomejch zámků pasuje snad každej druhej klíč a taky po 600km na dálnici nemám koloběžku celou zajebanou od hmyzu
    ovšem chápu že kupovat dodávku jen kvůli převozu koloběžky by bylo ujetý
    PREDSEDA
    PREDSEDA --- ---
    Rozsekněte jednou provždy otázku, jak převážet koloběžku v autě | Sportega
    https://www.sportega.cz/rozseknete-otazku-jak-prevazet-kolobezku-v-aute
    PREDSEDA
    PREDSEDA --- ---
    Koukám že se konečně dělají specializované nosiče na koloběžky. Na autonosič koloběžku upnout nejde.

    Nosič koloběžek na tažné zařízení Hakr Trip Roller 3 | Centrum nosičů MERENUS - Čáslav
    https://www.centrumnosicu.cz/Nosic-kolobezek-na-tazne-zarizeni-Hakr-Trip-Roller-3-d222.htm#detail-anchor-description

    KAERO
    KAERO --- ---
    KLON: dik, ale nevybral jsem si. Ta brasne od crussis byla takova pekna krabicoidni, vozil jsem v tom tricko a kratasy do prace, abych se prevliknul do spolecensky prijatelneho. Tim ze brasna byla prostorna tak se obleceni nezmackalo. No ale premluvil jsem manzelku a ta se dala do opravovani zipu, tak to vypada nadejne :)
    KLON
    KLON --- ---
    KAERO: na brašny zkus Nistlerovi https://www.kolobezky-nistler.cz/ dělají zakázkové
    PREDSEDA
    PREDSEDA --- ---
    Dneska jsem dal 24 kiláků po rovině a mám toho teda fakt plný brejle.
    KAERO
    KAERO --- ---
    Pred mnoha lety jsem si koupil na kolobezku brasnu Crussis. Uz se mi rozpadly vsechny zipy, tak si chci koupit novou, ale koukam Crussis uz nema na svych strankach jedinou brasnu. Pritom vsechny ostatni doplnky tam jsou. Firma prestala vyrabet vsechny brasny, ale zbytek pokracuje? To mi prijde divne. Nevi nekdo kde je problem? Blbe hledam?

    Elektrokola a koloběžky CRUSSIS - CRUSSIS - Elektrokola a koloběžky
    https://www.crussis.cz/
    PREDSEDA
    PREDSEDA --- ---
    Tak už nám to vypuklo. Zatím mám najeto něco přes 100.

    SUZANKA
    SUZANKA --- ---
    Tyy jo, ja kvuli bolestem progradujicim v kloubech jsem letos sotva zvladla odjezdit rehabilitace..
    Krajinu a cyklostezky kolem Karlestejna uplne zboznuji, takze jste me tu tou debatou hezky pripomneli moje vlastni vzpominky na zazitky z dob kdy jsem se hybala lepe- mene bolestneji.
    Vyloudilo mi to usmev na tvari... coz je dost vzacnost.
    Tak vsem dekuji za NADHERNE fotky a sdilene zazitky = krasnou cestovni ENERGII.
    Jak psala Kia - 'abstak" po venku lze mit i uz pri 14 dni omezeni pohybu... tak ja se s tim nejak peru uz dost let, a fotky tady od vas vsech vazne potesili!

    Napriklad Predsedovy fotky: ukazuji nekolik mist kam jsem se drive dokazala dostat osobne.
    Konkretne ta hospoda v revnicich je uplne super zazitek ( maji obcas vyborne vdolecky).
    Tak tady jsem mela hodne i nostalgii.
    Fotky od Finsona me osobne "kochaji" velice = taky palecek:-)


    Ja bohuzel musim letos premyslet o 4 koleckach uz = invalidni vozik.
    "Tak me drzte palce" - tohle je sileny boj - jelikoz invalidi jsou odkazani na to co je ci neni dostupne a kazdy s nimi "vyjebava" - napriklad firma prezentuje vozik jako do terenu do lesa, ale kdyz delate test osobne tak vam reknou ze na to se servis nevztahuje...
    "Tak me drzte palce" - priznam ze teda takovyhle podraz jsem vazne necekala - ze firma smi udelat dokonce reklamni video o vozicku v lese, ale pak vam nedodrzi servis, hodne se ted smiruji s timhle stavem reality. - jednalo se o firmu ktera repasuje vozicky od toho vyrobce.

    PS: kdyby nekdo mel zname kteri hledaji invalidni elektricky vozik do terenu.
    tak tady je par vazne "vzacnych" tipu na "skutecne tereni" financne bohuzel invalidum nedostupne, ale alespon uz by to mohlo fungovat.
    1
    2
    FINSON
    FINSON --- ---
    XINDLX: Vypadá to tak...
    XINDLX
    XINDLX --- ---
    FINSON: takže kruh se uzavřel
    FINSON
    FINSON --- ---
    Tak jo.
    Ahoj!

    Objevil jsem tohle auditko příliš pozdě, ale tak lepší pozdě než nikdy, v cykloauditku ze mě někteří dostávali tik.
    Koloběžku jsem objevil na konci roku 2021, krátce poté, co jsem se po ca 7-leté pauze vrátil na kolo. Aktuálně koloběžku střídám s kolem a nevím, co mám radši, nicméně kvůli svým kloubům bych se měl hýbat co nejrozmanitěji, tak je mi to lavírování i k něčemu dobré. Jezdím "sportovně", protože mě to baví a potřebuju pohyb, není to pro mě primárně dopravní prostředek do města a do práce. Nicméně párkrát jsem na koloběžce do práce nebo na nákup jel a jo, jde to :-) Jezdím po rovině kolem Labe severovýchodně od Prahy, mezi Satalicemi, Vinoří, Brandýsem n/L, Kostelcem n/L a kousek za ně, výjimečně sjedu k Vltavě pod Klecany (a vyfuním to zpátky nahoru). Velmi výjimečně se dostanu někam dál mimo tuhle oblast a občas sebou přitom mám i koloběžku.
    Jinak kvůli svému vytížení přes den jezdím nejčastěji v noci a rozhodně ne tolik, kolik bych chtěl.

    Začal jsem Kickbike RaceMaxem 28 z půjčovny, na něm jsem si chtěl osahat, jestli je velká dospělá koloběžka pro mě. Byla, hned při první jízdě jsem se na ní parádně vysekal.



    Trochu jsem se oklepal a pořídil z druhé ruky Crussis Urban 4.0. Už ji nemám, ale jezdila slušně.



    Druhá z druhé ruky byla Kickbike Safari. Tu už taky nemám, ale taky jezdila slušně.



    Pak jsem chtěl vyzkoušet něco menšího. Třetí z druhé ruky je Yedoo Rodstr, aktuálně ho má manželka na nákupy, sem tam si ho půjčí synek, ale ten má radši svoji mrňavou freestyle koloběžku.



    Pak jsem zjistil, že nejlíp se mi jezdí na koloběžkách se stejně velkými koly. Čtvrtý kus z druhé ruky je Kostka Twenty G5 z rušené půjčovny.



    Twentyna z půjčovny se mi líbila, takže když Kostkovi udělali slevovou akci "Bojumeme proti inflaci", neudržel jsem se a pořídil svoji první funglovku Twenty G6.



    No a když jsem si myslel, že mám plnou stáj a mohlo by to stačit, přišel mi letos v únoru do cesty inzerát na jetý RaceMax 28, ovšem oproti tomu bílému půjčenému brutálně poladěný, s hydraulickými kotoučovkami a karbonovou vidlí, nemohl jsem ho nechat být. Na něm samozřejmě od té doby jezdím zdaleka nejvíc a nejvíc si to užívám. Provedl jsem ještě pár upgradů, z nichž nejvýraznější (jak vzhledově, tak do jízdních vlastností) jsou kola a osy. Aktuálně je na silničních pláštích, ale zkusil jsem ji i na gravelových a brzy dostane druhou sadu kol na přehazování, abych to nemusel pořád přezouvat. Tímhle se považuju za koloběžkově saturovaného a počítám, že v blízké budoucnosti už budu víc jezdit než nakupovat a tunit. I když u mě nic není úplně jistý :-)



    KLON
    KLON --- ---
    PREDSEDA: Silnice mezi Srbskem a Karlštejnem mi přijde v pohodě, aut tam moc není a jezdí celkem pomalu. Kus na Zadní Třebáň mi přijde frekventovanější, ale proti hodně ulicím v Praze v pohodě
    KIA
    KIA --- ---
    PREDSEDA: Dekuju !:)
    PREDSEDA
    PREDSEDA --- ---
    KIA: A tady trochu větší
    Mezi Srbskem a Třebání vlakem. Čistě na koloběžce 18,4km

    PREDSEDA
    PREDSEDA --- ---
    KIA: Tady je to celkově

    KIA
    KIA --- ---
    PREDSEDA: Screenshot by bohatě stačil, pokud muzu prosím :) díky
    PREDSEDA
    PREDSEDA --- ---
    KIA: Mám to v aplikaci Na kole Prahou, maximálně tak můžu udělat screenshot displeje.
    KIA
    KIA --- ---
    PREDSEDA: Ahoj!:) nemáš prosím někde uloženou mapu trasy?:)
    Díky
    PREDSEDA
    PREDSEDA --- ---
    Tohle je výborná reklamní fotka :)

    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam