• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • Přišli jste skrz odkaz na příspěvek, který již neexistuje.

  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MIGHTKulturologie
    DUNICAN
    DUNICAN --- ---
    ad DUNICAN: doporučili byste mi, prosím, alespoň nějaké internetové fórum sdružující kulturní antropology, kde bych se mohl zeptat?
    KATJA
    KATJA --- ---
    KALHOTKA: mam doma smutne tropy a rasa a dejiny. cestu masek najdes v kazde knihovne imho

    QUANTI
    QUANTI --- ---
    XUS: to bylo snad nejlepší okultění ever :)
    XUS
    XUS --- ---
    okulteni z roku 2007 - improvizacka splhounu, zive obrazy, reklama na bipedii a pravy festivalovy fanousek
    http://www.youtube.com/watch?v=4P3ihJwVQLQ
    SIIMA
    SIIMA --- ---
    DUNICAN
    DUNICAN --- ---
    Zdravím, zajímalo by mě, jestli existuje v nějaké "primitivní kultuře" příklad toho, že by člověk na svoji ochranu nosil nebo používal něco, co patří tomu, před čím se chce chránit. Zkrátka pověra typu: budu nosit tygří kůže, aby na mě tygr nezaútočil.
    SIIMA
    SIIMA --- ---
    plus přípomínám, že i něco z oboru!
    QUANTI
    QUANTI --- ---
    FAR_IDA: samozřejmě se nepočítá, že to přečteš všechno, ale výběr z toho by se ti měl objevit v seznamech :) noa k přijímačkám Soukupa + obecnej kulturní přehled (znát slavný český architekty, spisovatele, skladatele, historický období...) a to stejně moc z literatury nezískáš :)
    TEMPUS
    TEMPUS --- ---
    Ve Vídni a v Budapešti budou 11. a 12. března tohoto roku probíhat oslavy desetiletého výročí zahájení Boloňského procesu. V evropských městech se chystají studentské protesty, které mají vyjádřit nesouhlas s tímto procesem a reformami, které se s ním pojí. V Praze proběhne 12.3. pochod produktů: http://vzdelaninenizbozi.cz/
    XUS
    XUS --- ---
    Okultění 2005 - http://www.youtube.com/watch?v=1cfhkkFYtHs

    vzácně Tretera, střízlivý Matěják, vtipný Czumalo a tehdy ještě i Borecký!
    STRANGERD
    STRANGERD --- ---
    FAR_IDA: nechas-li si poradit, tak jsou snadny; ucebnice jak pise might, rozhodne tam ovsem prihod nejakou svou oblibenou intousskou beletrii...

    jinak ja mam taky otazku - kolik povinne volitelnejch predmetu musi clovek absolvovat? nebo jak fungujou ty bloky? chci to vicemene cely odchodit za 2 roky, abych mohl se mohl v tretaku kopat do zadku/odjet,/makat, ale tohle mi to trochu kazi, ponevadz nevim co po nas vlastne budou chtit v tretaku (resp. pro me v druhaku)...
    MIGHT
    MIGHT --- ---
    FAR_IDA: dějiny antropologie od soukupa a uvod do kult-soc antropo od murphyho
    FAR_IDA
    FAR_IDA --- ---
    a jsou na kulturologii těžký přijímačky? z čeho jste se připravovali? na stránkách maj obří seznam doporučený literatury, ale k takový obecný orientaci mi přijde trochu rozsáhlej :)
    SIIMA
    SIIMA --- ---
    KATJA: což řeší nynější bakalářské studium :)
    LA_BETE
    LA_BETE --- ---
    FAR_IDA: obojí stojí stejně za nic :-) ale já osobně jsem spokojená
    MRMLVHNOJU
    MRMLVHNOJU --- ---
    Centrum pro studium populární kultury (CSPK) srdečně zve na svoji veřejnou prezentaci 25.2.2010. Obraz: od 17:00 v Café Mezzanine, Údolní 15, Brno a Zvuk: od 20:45 v klubu Pangea, Koliště 71, Brno. Popkulturní mecheche se bude sestávat z bloku prezentací a kratších přednášek s tématikou populární kultury střední a východní Evropy posledních třiceti let. Na závěr se můžete těšit na tombolu a popkulturní tancovačku v režii DJs Radia Horalistán. Více informací a celý program na blogu: http://centreforthestudyofpopularculture.blogspot.com/2010/02/program-popkulturniho-mecheche-brno.html

    Vstupné dobrovolné a slosovatelné.

    Těšíme se na vás!

    KATJA
    KATJA --- ---
    FAR_IDA: s estetikou to nema imho nic spolecnyho.
    a stoji to za to tak prvni dva roky, pak vystrizlivis.. ale to asi vsude... :)
    FAR_IDA
    FAR_IDA --- ---
    :) a co přijímačky?
    XUS
    XUS --- ---
    stoji to za to
    FAR_IDA
    FAR_IDA --- ---
    ahoj, chtěla jsem se zeptat, jak jste spokojený s oborem kulturologie? doporučujete či spíš nikoli? a v čem je hlavní rozdíl od oboru estetika? dávám si teď přihlášky, tak bych ráda věděla názor aktuálních studentů. jestli to jako stojí za to, nebo ne...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam