• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FORINTINEW AGE
    MORPHLER
    MORPHLER --- ---
    MORPHLER: tim "ma k tomu nekdo neco" jsem nemyslel dalsi clanky ci odkazy, ale spise osobni zkusenosti a tak...
    MORPHLER
    MORPHLER --- ---
    ad. Indigove deti.. ma k tomu nekdo neco? znate nekoho osobne? (ja bych jednoho mel, zivi se jasnovidectvim...)
    FORINTI
    FORINTI --- ---
    MORPHLER: jop souhlasím
    MORPHLER
    MORPHLER --- ---
    FORINTI: jenze tohle se da vysvetlis i bez vesmiru- na to staci podvedomi (to si rekne ze chces pauzu, oslabi imunitni system a je to..)
    MORPHLER
    MORPHLER --- ---
    DARUMA: no souhlasim ze slozka telesna je taky dulezita. obzvlaste kdyz uz nemoc propukne. ovsem konretne rymu si s pomoci leku vylecis za zhruba 5 dnu, bez nich ryma trva zhruba 5 dnu... hmm... no dobre, s leky nemas ucpany nos... :) .. na chripku uz musis asi byt trochu jogin :)
    DARUMA
    DARUMA --- ---
    MORPHLER: Jo. V podstatě souhlas. Psychický stav a immunita spolu velice úzce souvisí.
    FORINTI
    FORINTI --- ---
    Třeba to funguje takhle: Pracuješ jako magor, a už jsi z toho opravdu unavenej. Dal bys všechno za pár dní volna, alespoň pár dní. JÁ CHCI PAUZU, imunitní sysstém je taky unavenej.
    Kolega vedle prská, kýchá a tak. Hmmmm řekne si vesmír, on chce pauzu, tak mu dáme pauze:-) A navštíví tě chřipka:-)))
    Třeba
    DARUMA
    DARUMA --- ---
    MORPHLER: Jinak podle mýho názoru je nejlepší to tak nějak vhodně kombinovat (léčbu těla a mysli). Je pravda, že stav mysli ovlivňuje tělo velmi významně. Akorát že člověk musí bejt hodně dobrej jógín, aby si například pouhou myšlenkou dokázal vyléčit rýmu nebo chřipku. ;-)
    MORPHLER
    MORPHLER --- ---
    FORINTI: hmm. paralen ani acylpyrin jsem nemel asi 15 let... tak nevim...
    FORINTI
    FORINTI --- ---
    MORPHLER: Nehledě na fakt: Doktor 30,- + položka na receptu 30,-
    versus Paralen 8,- Acylpyrin 11,- a 3 dny neplaceného marodění:-)
    MORPHLER
    MORPHLER --- ---
    DARUMA: ty si myslis ze o tom jestli onemocnis infekcni chorobou rozhoduji hlavne vnejsi faktory? viry a tak? ... podle me (a neni to jen tak ad hoc nazor) je nejdulezitejsi slozka imunitniho systemu nase mysl.
    DARUMA
    DARUMA --- ---
    MORPHLER: V tom případě máš asi hodně silnou vůli a obrovskou schopnosti koncentrace. Gratuluju. ;-)
    DARUMA
    DARUMA --- ---
    FORINTI: Jak to myslíš?
    MORPHLER
    MORPHLER --- ---
    DARUMA: jasne ze kdyz na neco myslis a premyslis o tom, zaroven planujes a kutis jak to udelat, takze nakonec i diky tomu se to muze vyplnit. to ovsem nijak nevyvraci tvrzeni (teorii), ze sama myslenka a reakce vesmiru na ni tam funguji take.

    Tvrdit ze to tahkle nefunguje aniz by to clovek radne zkusil, nebo dokonce tvrdit ze se to da nejak vedecky dokzat, ze to tak nefunguje, prijde naivni zase me. (nerikam ze to tvrdis, mluvim vice obecne)

    DARUMA: ja kdyz mam rymu (chripky nemivam) tak mi funguje mentalni leceni lepe nez leky. samotna chuze k doktorovi mi naopak nefunguje na nic. :)
    FORINTI
    FORINTI --- ---
    DARUMA: Problém je v tom, že si chřipce dovolil aby tě navštívila:-)
    FORINTI
    FORINTI --- ---
    DARUMA: Poslala bych ti odkaz, kde je to nádherně vysvětleno. Ale jako všechny, je v Aj....takže ti bude asi na nic. Já to tak pěkně říct neumím
    DARUMA
    DARUMA --- ---
    DARUMA: Příklad - když budeš mít chřipku, je lepší a účinější zajít k doktorovi, lehnout si do postele, hodně pít a nějak relaxovat, než si jenom opakovat mantru "chřipko zmiz, chřipko zmiz, chřipko zmiz". ;-)
    FORINTI
    FORINTI --- ---
    DARUMA: No vždyť jo, to je ta třetí fáze...tzv. "Letting it in." Musíš dát prostor, aby to mohlo do tvého života vstoupit. Kdy jsi ve stavu pozitivního očekávání, ale dál záměrmě neusiluješ!!!! Tohle je ten největší problém
    DARUMA
    DARUMA --- ---
    Lalina - Já zase slyšel teorii, že až když člověk přestane něco chtít, tak to dostane. ;-) Teorií je mnogo. Jestli to spíš blbě nevysvětlujete.....jasně, když si někdo vytyčí nějaký cíl typu povolání, zdraví a třeba i té meditace a půjde si tvrdě a sebejistě za tím, tak je velmi pravděpodobné, že dosáhne cíle. Lidská vůle dělá někdy zázraky. Ale říkat, že to co člověk chce (na co člověk pouze myslí), tak to tady a teď dostane je imho dost naivní.
    TVX
    TVX --- ---
    LALINA: takže místo slona třeba přijede dvousetkilovej strejda z moravy "c)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam