• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FORINTINEW AGE
    MORPHLER
    MORPHLER --- ---
    RITZ: koukam ze to stale nechapes, docela me tim uz bavis. jasne ze ses nebavila o steampunku. tvuj post- jeho obor je ceska lit, muj post- cesky steampunk snad ani neni, nevyjadreny zaver ktery jsem doufal ze snad je zrejmy- pan je vicemene omluven .)
    RITZ
    RITZ --- ---
    Já se totiž nebavila o žádným steampunku ve zprávě ze dne 24.11.:D
    MORPHLER
    MORPHLER --- ---
    RITZ: wtf? ... ale jinak si klidne enduj :)
    ale to vis ze to po tobe ctu, mozna bys mohla i ty :)
    "jeho specializace je konrétně česká literatura" X "sem se neba o českým" nebavila? opravdu? tak to jsem si asi vymyslel...
    RITZ
    RITZ --- ---
    sem se neba o českým;))mně přijde, že moc nečteš co píšu...ende
    MORPHLER
    MORPHLER --- ---
    RITZ: tak cesky steampuk zadny taky neznam .)
    RITZ
    RITZ --- ---
    myslela jsem tím, že jeho specializace je konrétně česká literatura, ale to je jedno..
    MORPHLER
    MORPHLER --- ---
    FORINTI: "Lidé se vesměs orientují v tom, co je zajímá." souhlasim.. a dusledek je, ze ucitele literatury asi literatura moc nezjima...

    RITZ: "( navíc tohle konkrétně, co tu rozebíráme není jeho obor)" literatura neni obor ucitele literatury...?

    no asi bych chtel od kantoru moc .)
    RITZ
    RITZ --- ---
    on je prostě zvláštní; ( navíc tohle konkrétně, co tu rozebíráme není jeho obor), ale rozhodně dost vzdělanej, ví moc dobře o čem je řeč - obsahově, jen prostě neznal tyhle pojmy, konkrétně ty 2 slůvka...to je ten kontrast
    - navíc steampunk je dost specifický slůvko.. a cyberpunk,steampunk jsou, řekla bych podsměry ... nepatří do zákl. rozlišení lit. žánrů, směru... a už vůbec bych do toho netahala renesanci či realismus :D ... co se týká historie a vůbec, to nedá srovnávat - to jsou moderní pojmy - newage,steampunk,...aj. , toť můj názor...
    FORINTI
    FORINTI --- ---
    Takže já bych ty znalosti spoluobčanů zas tak nepřeceňovala.Lidé se vesměs orientují v tom, co je zajímá.
    Když byste udělali průzkum kolik lidí v ČR se vůbec zajímá o nějaký duchovní směr, byli byste asi dost překvapeni.
    Řekla bych, že vám NYX trochu zkresluje pohled:-)
    FORINTI
    FORINTI --- ---
    :-) No tak co je to cyberpunk vím, ....už dlouho:-)
    Steampunk? ....to slyším poprvé v životě
    MORPHLER
    MORPHLER --- ---
    RITZ: sorry ale prijde mi to asi tak stejne jako kdyby nebyl schopen rozlisit fantazy od sci-fi.. vlastne hur.. jako by neznal renesanci ci realismus ... steampunk je cely esteticky/literarni/umelecky smer.
    chapu ze lidi nemusi vedet vsechno ale aby ucitel neznal cely jeden styl ve svem oboru, to mi jako prestudovanost neprijde.. spise naopak- jako nedostudovanost...
    RITZ
    RITZ --- ---
    MORPHLER : to právě vůbec, jen je trochu z jinýho světa jak je přestudovanej:))...
    MORPHLER
    MORPHLER --- ---
    RITZ: kdo neumi, uci...
    RITZ
    RITZ --- ---
    je to tak... můj učitel na literaturu ( je mu okolo30) zase neví co je to cyperpunk-steampunk- tedy tyto termíny jinak ví samo o co jde...
    MORPHLER
    MORPHLER --- ---
    SHI: asi jo no, ach jo.
    SHI
    SHI --- ---
    MORPHLER: ja to chapu. vseobecne je stale velice malo rozsirena terminologie duchovnich ved.
    SHI
    SHI --- ---
    MORPHLER: to me dost desi. predpokladam, ze kdybych poslala informacni email u nas ve firme, bude vysledek obdobnej. nechci to zkouset.
    MORPHLER
    MORPHLER --- ---
    docela me nedavno sokovalo, kdyz mi ma vysokoskolsky vzdelana kamaradka v diskuzi rekla, ze spojeni "new age" slysi prvne. skoro jsem ji neveril ze je to mozne, ona zase mi ze je vseobecne zname. udelala teda maly pruzkum mezi svymi spolupracovniky (asi 10 lidi, vsechno vysokoskolaci, ona sama MFF UK, bankovni sektor) a ze pry ani oni se s timto pojmem jeste nesetkali... (nekteri se snazili prijit na vyznam pres doslovny preklad...) mate nekdo podobne zkusenosti?
    GORG
    GORG --- ---
    MONKOK:
    mě na tom zaujalo tento odstavec:

    "....můžeme-li změnit svoji fyziologii na úrovni buňky, jestliže jsme zdědili takovou evoluční virtuositu - jak to, že pracujeme a učíme se tak nedobře? Když máme takové možnosti, proč nejsme daleko bystřejší?“ ptala se v knize Spiknutí vodnářů (The Aquarian Conspiracy: Personal and Social Transformation in the 1980s, Tarcher 1980) Marilyn Fergussonová. Podrobně zmapovala nejdůležitější oblasti, procházející tehdy ještě jaksi neviditelnou (v jejím slovníku „konspirovanou“) transformací – tedy školství, medicínu, vědu, politiku, sociální vztahy atd


    // tedy kompletní nahrazení současného státního zřízení něčeím novým.. kompletní tajný plán/spiknutí, který bude postupně ovlivňovat politiku a úřady. tak tomu říkám spiknutí :)

    The "conspiracy" is a metaphor: As Marilyn Ferguson herself explains in the book, the word "conspire" literally means "to breath together" (con="with" as in "congregate," + "spire" as in "respiration") which is more like a reference to yoga than to some secret cabal.

    Ano konspirovat = dýchat spolu :)
    KAILASH
    KAILASH --- ---
    Trochu lehce OT ale zajimave:
    Zajmy a oblibene knihy jedne s postav soucasnych medialnich souboju jsou nanejvys pozoruhodne:

    Koutek s mými oblíbenými knihami obsahuje knihy o psychologii, duchovním růstu a "high experience", o náboženství (nejen o křesťanství, ale i o judaismu, islámu, hinduismu a zenu) a o filosofii, politologii, humoristické romány a dějiny států i světů.
    Z knih, které mám v současnosti doma, jsem sestavil následující seznam mých favoritů, jakýchsi "top ten":
    Scott M. Peck: "Nevyšlapanou cestou"
    Paolo Coelho: "Alchymista"
    C. S. Lewis: "Problém bolesti"
    Antoine de Saint Exupéry: "Malý princ"
    Axel Munthe: "Kniha o životě a smrti"
    David Weiss: "Nahý jsem přišel na svět"
    Irving Stone: "Žížeň po životě"
    C. G. Jung: "Duše moderního člověka"
    Gribbin: "Záhada Schrödingerovy kočky"
    Arno Anzenbacher: "Úvod do filosofie".
    http://www.janschwippel.cz/Clanek/O-mych-zalibach-1.html
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam