• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ANIQUEKůžičky, kožešinky - materiály z mrtvých zvířátek člověkem užívané
    MAJKL09
    MAJKL09 --- ---
    Ahoj není tu někdo kdo vyrábí z kůže, chtěl bych pro švagra zlatníka nechat vyrobit pracovní zástěru s logem, aby u té práce vypadal trošku reprezentativně..
    SIEMENZ
    SIEMENZ --- ---
    NAMATHUR: diky!
    NAMATHUR
    NAMATHUR --- ---
    SIEMENZ: Nyxí rada: má-li to být kůže, nejlepší poměr výkon-cena je koupit useň a nakrájet si ji (doporučuju investovat do řezačky, při cenách řemenů se ti zaplatí na 20 metrech).

    Jinak třeba s Andexnite mám dobré zkušenosti stran dodání. Usně vcelku beru občas od nich, ve větším pak přes Pethardware z Přerova.
    SIEMENZ
    SIEMENZ --- ---
    Prosim o radu

    Kde v Praze (prip. okoli) sezenu metraz na opasky (remen)?
    Za rozumnou cenu samo :)
    NAMATHUR
    NAMATHUR --- ---
    ZRUUD: základ Eco-Flo Gel Antique Dark Brown od Tandy Leather, nanášeno houbičkou na nádobí (textura). Přetřeno Satin Shine taky od Tandy. Pak přeleštěno 3* voskovým balzámem
    ZRUUD
    ZRUUD --- ---
    NAMATHUR: Krása :D Můžu vědět, čím je to barveno?
    NAMATHUR
    NAMATHUR --- ---
    Futrál pro pana J. K.

    DIABOLUS
    DIABOLUS --- ---
    Prosím, nevěděl by někdo jak dostat klasickou modrou propisku z růžové kožené peněženky? Zkoušela jsem i cif a vůbec žádná změna :( Moc děkuji za rady
    NAMATHUR
    NAMATHUR --- ---
    Brašna na opasek pro kamaráda kastelánskýho. Původní sgrafitové psaníčko na fasádě zámku ;)

    K technice: Ryto starým šroubovákem do mokré kůže

    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    ZLOKOCKA: Reálný to bude, ale asi ne jen tak. Hledej leather wet molding.
    ZLOKOCKA
    ZLOKOCKA --- ---
    Mám tu takovou zapeklitou situaci, se kterou bych potřebovala poradit.

    Chci potáhnout kůží část dveří v interiéru auta. Povrch je zprohýbaný, takže potřebuju kůži místy natáhnout, aby přilnula, nevznikaly pod ní fuky a nekrabatil se povrch. Jak na to? Mám ji namočit, aby byla elastičtější? Nebo na to existuje nějaký speciální přípravek?

    Pokud by to někoho zajímalo, jde konkrétně o tenhle panel v LR Discovery: https://youtu.be/SUejQu_5g58

    Díky!
    NAMATHUR
    NAMATHUR --- ---
    IXTREMIST:
    docela jsem spokojen na Pet Hardware

    A také uvítám další tipy
    IXTREMIST
    IXTREMIST --- ---
    Zdravim, potřeboval bych poradit s výběrem základních raznic pro zdobení - matování, pozadí atd. Spíše menší, určení je zdobení pouzder na nože. díky!
    NAMATHUR
    NAMATHUR --- ---
    B3DA: jedna čepice





    B3DA
    B3DA --- ---
    NAMATHUR: No super, rad slysim ze v tom nejsem sam :)
    1) papirove sablony pouzivam, ale na diry mi to prislo uz dost nepresny - zahrnuje to na muj vkus dost kroku (rozestupy der, odstupy od okraju, presny nalepeni, presny derovani) ve kterych se postupne muze neco posunout a trochu me znervoznuje ze pri tom derovani neni videt material.. (na tech malych vecech bych nerad ujel byt jen o pul milimetru, je to znat.. i kdyz, derovat to pred oriznutim z toho dela proveditelnejsi plan) Aktualne experimentuju s vytisky vidlicek s mensimi rozestupy pro vyznaceni/vytlaceni der, ploche sidlo zni jako dobry napad na derovani.

    1750 der na cepici je uz trochu jina disciplina a docela by me zajimal vysledek :)

    2) parada, zkusim

    3) jj, proto jedu kobercakem jen nahrubo a zbytek smirkem.. Coz je pomerne presny ale dost zdlouhavy. S rizikem mas pravdu a nabrousena spachtle zni jako fajn docasny reseni

    EXXXE: to je dobry hack, nic se pri tom netupi.. fiebings mam v planu


    Dekuju!
    EXXXE
    EXXXE --- ---
    na dirky jsem pouzival dremel s tenkym vrtakem (kdyz jich bylo opravdu hodne)
    barvy na kuzi bych doporucil fiebings
    NAMATHUR
    NAMATHUR --- ---
    B3DA: nebo si na tuhle jemnou práci pořiď šídlo s kosočtverečným průřezem (tuším najdeš pod názvem ploché)
    NAMATHUR
    NAMATHUR --- ---
    B3DA: také jsem začal díky lockdownu ;)
    1. k malým roztečím: na řemíncích je dírek pár.
    Nakreslím/narýsuju mustr na papír, nalepím jej malířskou páskou na kůži a díry děruji po jedné kulatým milimetrovým (menší nemám :) ) průbojníkem (cena 50-70 Kč v železářství). Je to pruda teda, ale beru to jako cvičení na trpělivost. Až pak to celé vyříznu.

    (ale jsem extremista - včera jsem po jedné proděroval cca 1750 děr na čepici)

    2. Ad lihové barvy - Po aplikaci lihovek voskuju, nijak to nepouští, v kontaktu s pokožkou zatím bez problémů.

    3. ztenčování kobercákem si koleduje o zprasení celého díla, zainvestuj. Já si provizorně nabrousil malířskou špachtli a už to je oproti ulamováku neskutečnej komfort

    Shrnutí: Dobrá práce, máš to (subjektivně teda) mnohem hezčí než já, jen tak dál!!!
    B3DA
    B3DA --- ---
    REDSNAKE: rozumim, treba se tu najde nekdo kdo s tim ma zkusenost (a nechtel jsem delat 2 posty.. :) )
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam