• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LANTANAGREEN ART
    Landscaping, zahradní architektura, zahradní tvorba, design a vše okolo zakládání zeleně..
    NOVÉ TÉMA - "Zahrada jako prostor pro bydlení aneb obývák v zahradě, zahrada v obýváku.."!
    rozbalit záhlaví
    KRAKI
    KRAKI --- ---
    REMEDIOSB: ad ARO : Pejchal ? :)
    REMEDIOSB
    REMEDIOSB --- ---
    MASO: No, skepse je možná na místě - je pravda, že z živých organismů jsou rázem "pacienti na ARO" (slovy nejmenovaného odborníka), závislí na tom, co za chemii jim dodáš.
    Na druhou stranu je to praxe běžná jak v zahradnictví, tak zemědělství - na čem myslíš, že vyrostly ty prima rajčátka, saláty a papriky, co prodávají v Tescu, nebo z čeho žijí stromy a keře v nádobách na ulicích (třeba lipová alej na Příkopech). Vzhledem k tomu, že aleje máme rádi a rajčata v zimě taky, tak se to bez chemického průmyslu neobejde, i když je to třeba morálně špatně.
    MASO
    MASO --- ---
    REMEDIOSB: No ja jsem k tomu dopovani dost skeptickej. Mam pocit, ze strom ma mit nejaky prirozeny prostredi, neni to orchidej nebo tak. S tim vyvracenim je to pravda asi vaznejsi problem. Jsem na ne docela zvedavej.
    REMEDIOSB
    REMEDIOSB --- ---
    MASO: Hodně záleží na péči. Pokud by třeba dostatečně a pravidelně hnojili minerálními roztoky, tak by to mělo k životu velmi obstojné podmínky - kořenů potřebují stromy jen tolik, aby je dostatečně zásobily živinami a vodou.
    Já bych se spíš u tohoto konkrétního návrhu bála, že se ty stromky budou hodně odklánět od konstrukce (za světlem) a při větru a bouřkách se budou vylamovat a padat na lidi a auta pod sebou.
    Ale nápad je to moc dobrý. Kam v už existujících městech cpát zeleň, než na vertikální plochy.
    MASO
    MASO --- ---
    Tady bych rek, ze tuhle disciplinu celkem zvladli

    Na druhou stranu myslim krapet podcenili to, ze jsou stromy zive organizmy a potrebujou mit nejaky koreny. imho do 5ti let hrozne smutnej barak plnej mrtvol stromu :\
    Stefano Boeri’s Urban Vertical Forest: Bosco Verticale | Freshome
    http://freshome.com/2011/11/14/stefano-boeris-urban-vertical-forest-bosco-verticale/
    MASO
    MASO --- ---
    OLI_VA: Ze ten clovek pri realizaci svyho bydliste opomenul mnoho aspektu, ktere jsou pro mne pri posuzovani kvalit navrhu klicove. Napriklad VKUS
    ZARZAROSA
    ZARZAROSA --- ---

    Architecture Photography: Firma Casa Store / SuperLimão Studio + Campana Brothers - Firma Casa Store / SuperLimão Studio + Campana Brothers (3) (183803) - ArchDaily
    http://www.archdaily.com/183771/firma-casa-store-superlimao-studio-campana-brothers/firma-casa-superlimao-studio_maira-acayaba-photography-20/
    OLI_VA
    OLI_VA --- ---
    MASO: Co ti na tom prijde sracka..?
    SPIPI
    SPIPI --- ---
    MASO: něco podobnýho roste v Miláně:

    Bosco Verticale in Milan Will Be the World's First Vertical Forest | Inhabitat - Green Design Will Save the World
    http://inhabitat.com/bosco-verticale-in-milan-will-be-the-worlds-first-vertical-forest/
    OBCANKAA
    OBCANKAA --- ---
    SPIPI: Skvělý projekt!
    SPIPI
    SPIPI --- ---
    to je asi trochu spíš otázka vkusu, co je a co není sračka ne? bych ti taky moh namítnout, že panelák se stromama v kýblech je sračka, žejo .) krom toho to první je článek na idnes a to druhý je přímo web k tomu projektu, kde je o tom vše zásadní. Narazil jsem na to později, proto jsem to sem ještě prdnul...
    MASO
    MASO --- ---
    www.edouardfrancois.com

    MASO
    MASO --- ---
    SPIPI: Celkem sračka. Asi neni třeba ji pastovat dvakrát, ne?
    SPIPI
    SPIPI --- ---
    SPIPI
    SPIPI --- ---
    je to tedy nějaký mrtvý :)

    OBRAZEM: Nenávidí hypotéku. Rodině postavil dům za 86 tisíc - iDNES.cz
    http://bydleni.idnes.cz/obrazem-nenavidi-hypoteku-rodine-postavil-dum-za-86-tisic-pew-/dum_osobnosti.aspx?c=A110923_104626_dum_osobnosti_web
    LWEEK
    LWEEK --- ---
    SIUDELAOIPOOIK: Tohle jsem viděl v británii na vlastní oči. Je to tuším ve Staffordshire Zoo v pavilonu tropů. :)
    KRAKI
    KRAKI --- ---
    COURT: automaticky, v pripade primeho privodu vody zcela, v pripade pouziti nadrzky staci jednou za deset dni naplnit nadrzku kyblikem vody
    COURT
    COURT --- ---
    jak se to zaleva?
    KRAKI
    KRAKI --- ---
    ZARZAROSA: pokud jde o velikost tak ne, to samozrejme, ale ono je to dany i financni narocnosti, meli jsme delat zelenou stenu na Liliove v Praze 15x4, ale investor se nakonec rozhodl, ze je to na nej realizacne moc drahy, pokud je investor, tak neni se zelenou stenou v interieru pri dodrzeni stavebni pripravenosti problem.. .
    ZARZAROSA
    ZARZAROSA --- ---
    JARAFARI: jasneze ukazu. zatim je to ve fazi projektu, musi se to pripravit uz do stavby do projektu. bohuzel jsme to integrovali pozdeji, takze se delaji az dodatecne upravy. musi to mit cca 25cm odvodnovaci zlab + pridavne osvetleni.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam