• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    PABLOPICASSOČítárny, knihovny a jiná akademická území
    PABLOPICASSO
    PABLOPICASSO --- ---
    Na Medarda jest mozno podiskutovati nad stavajicim stavem nasi prozy v porovnani s novym prekladem starych spisku z oblasti Speyside.
    SIIMA
    SIIMA --- ---
    jakožto i nedo.zdělanců.
    TEEPEEX
    TEEPEEX --- ---
    :)
    mezi nasim vernymi ctenari, jak jest zrejme z tve reci, nachazi se mnoho notaru
    a dalsich v.zdelancu
    PABLOPICASSO
    PABLOPICASSO --- ---
    Plodny to spisovatel.
    MOJE MEGERY jsem objednal pro meho notare, s.e kterym jsem vcera dlouho do dnes projednaval rozpocet na rozsireni nasi knihovny.
    Narocne to bylo, ale nakonec jsme se dohodli.
    TEEPEEX
    TEEPEEX --- ---
    jeho prvotinou jest esej o vecech vsedniho dne "MAEGERI"
    nasleduje romaneto "MAWASHIGERI"
    posleze prvni milostny roman "MAEHIZAGERI"
    ten samy rok vychazi ve vydavatelstvi "Tatami v.o.s." epopej "USHIROMAWASHI TOBIGERI"
    v techto dnech, jiz postarsi spisovatel, vydava vlastnim nakladem knihu vzpominek "MOJE MEGERY"
    PABLOPICASSO
    PABLOPICASSO --- ---
    Fejtoza? Toho pana spisovatele neznam.
    Proza mi lehce unika posledni dobou, takze pan Fejtoza se mozna pohybuje na poli mnou neznamem!
    Prosim vyjmenovat par jeho del. Dekuji.
    TEEPEEX
    TEEPEEX --- ---
    tenhle rok dostal koleno a celo jak vot fejtozy
    PABLOPICASSO
    PABLOPICASSO --- ---
    najs :)
    a tenhle rok?
    SIIMA
    SIIMA --- ---
    jsem zpět v Prahé a hlásím, že jsem s úctou oslavila sváteční den páně Bernarda jak se patří! Dostal pusu od dvaceti sboristek a dvou sbormystryň.
    PABLOPICASSO
    PABLOPICASSO --- ---
    pane profesore ianusi, bohuzel sem ve stavu neschopnosti vychazet mezi lid uceny a nucen vzdelavati se vyhradne v domacim prostredi.
    a pravda, kvalita vyrazne pokulhava, ale podle dostupnych odhadu a prostredku, tento stav potrva velmi dlouho.
    listu cest
    IANUS
    IANUS --- ---
    a je tu další velký pisatel - svatý Bernard z Clairvaux

    je autorem například traktátu "O milosti a svobodném rozhodování".

    Sv. Bernard umírá uprostřed svých mnichů 20.8. 1152 - tedy právě před 956 lety.

    Tož na jeho počest bychom se měli milostně svobodně rozhodnouti a zítra každý přečísti 9 hutných kněh o 5 veselých kapitolách v rozmezí 6 hodin.
    nebo tak nějak
    IANUS
    IANUS --- ---
    zítra má svátek výborný spisovatel, mistr temných románů Bernard z Humpolce
    SIIMA
    SIIMA --- ---
    tě fakt
    PABLOPICASSO
    PABLOPICASSO --- ---
    to teda
    NEVERMIND
    NEVERMIND --- ---
    neni cas
    SIIMA
    SIIMA --- ---
    tady se nečte?
    PABLOPICASSO
    PABLOPICASSO --- ---
    dnes, kdyz vsude vladlo fotbalove silenstvi, sem se utekl do klidu nasi zahrady a cetl klidny
    preklad neznameho chilskeho autora v podani UBS.
    preklady teto banskobysticke firmy jsou v tomto pripade tez bez udani prekladajiciho autora.
    tento neznamy prekladatel si s timto dilem poradil ovsem celkem bravurne.
    dokonce tak, ze sem pouzil sve investigativni vlohy a zjistil pribliznou adresu prekladatele, a to jest..
    +/- polomer par metru, ulice polna 91.
    toto reservovane dilo z roku 2004 pojednavalo o svate helene z udoli casablanca pobliz bajne chardonnay.
    jak vyplynulo z dila, autor nemalo zapracoval na informacich o bajne atlantide a to co sem se na poslednich
    stranach docetl, radsi necham na zasedani naseho profesorskeho klubu, ktere se kona tento ctvrtek v knihovne pana dr. richtera.
    abych se jinak vratil k obsahu, tak toto dilo je to o utrpeni chilskeho lidu, ktery si mohl nechat zdat
    o drubezim mase ci morskych plodech, natoz premyslet o tropickych plodech, ktere se v tomto dile s prislibem lepsich casu tolik pretrasaly.

    ponauceni!
    pokud jiz kupujes jednu knihu sobe, zkus zakoupiti jednu tez i blizsimu svemu, ktery nemusi byt zrovna financne disponovan pro tuto investici, a pritom by rad ziskaval vzacne informace ze slova tisteneho.
    MARI
    MARI --- ---
    jinak teda hezká nástěnka :)
    MARI
    MARI --- ---
    ahoj, mládenče ;)
    SIIMA
    SIIMA --- ---
    ´brého ´čera přeji, mládenci, připojuji se na některé kapitolky...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam