• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LAURYNNVietnam
    Vše o Vietnamu a Vietnamcích...:))
    rozbalit záhlaví
    TALKON
    TALKON --- ---
    Ještě pár míst u moře, kde je možné kempovat, než to obsadí rezorty

    TALKON
    TALKON --- ---
    Vietnam krásná země s fajn lidmi.

    BIGG23
    BIGG23 --- ---
    Ahoj! Je tu někdo, kdo má v plánu letět do vietnamu a byl by ochotný mi něco přivézt z CZ? Díky
    IKARIE
    IKARIE --- ---
    fyi

    Dear all,

    Please be informed that Vietnam government has decided to ban the immigration into Vietnam for EU passport holders ( Schengen) and UK even when they have been granted a visa from 15th March till 15th April due to COVID19. We regret to inform you this information and we will not be able to arrange any tourist services during this time. For all the bookings which you have booked with us with tour date or entry date from 15.3 – 15.4 will be either cancelled or moved to another new departure date. Please pass this information to your clients to be aware of this issue and we are waiting for your final decision of bookings so that we can handle it accordingly.

    Thank you very much for your understanding and apologies for this inconvenience caused.
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    PNXNTDD: já tedy cestovky nevyužívám nikdy, ale do asie jezdím jen v zimě či koncem podzimu. Protože ty letenky sou drahy a to má ten bonus vypadnout ze zimy, takže to sem ochotný dát, ale v létě mi to stačí být tady nebo jet někam po Evropě.
    PNXNTDD
    PNXNTDD --- ---
    IKARIE: Mno logicky máš poptávku od těchto lidí, protože plno backpackerů tam nejezdí přes cestovky, ale na vlastní pěst a to právě klidně v létě. Já strávil s přítelkyní ve Vietnamu měsíc a projel jsem ho od severu na jih celej v létě....
    IKARIE
    IKARIE --- ---
    PNXNTDD: ja ti reknu proc - v lete jezdej exotiku jen ucitele nebo rodiny s detma, co nemaj jinak tolik skolnich prazdnin. je nejvyssi sezona, letenky jsou o dost drazsi nez jindy. malokdo leti do vietnamu a chce videt jen sever (z me zkusenosti, delam v ck individualni programy na miru a takovouhle poptavku jsem za 4 roky nemela ani jednu), chteji procestovat vetsi cast zeme a vykoupat se.
    a samozrejme nejsilnejsi je ten aspekt vypadnout z evropy do tepla.
    DOBYTEK
    DOBYTEK --- ---
    KOLLER: presne, dva tydny na jihu ke konci ledna byla moje nejlepsi flakaci dovolena ever.
    PNXNTDD
    PNXNTDD --- ---
    KOLLER: Mno a kde jsi.J mluvím o severu kolem sapa atd... tam je většinou dost zima, prší a všude bláto
    KOLLER
    KOLLER --- ---
    PNXNTDD: Jsem tu teď, v zimě. A je to krásný. Co dělám špatně? V létě jsem byl před cca 8 lety a bylo to taky krásný. Až na ty tuny odpadků, žejo. Takže jezděte do Vietnamu v zimě, není se čeho bát.
    PS rejže je zelená i teď
    PNXNTDD
    PNXNTDD --- ---
    Celkem nechápu kde se všeobecně u evropanů bere ta touha jezdit do Vietnamu v zimě. Jako jasně, je hezký vypadnout v zimě za sluníčkem, nicméně Vietnam je nejhezčí v létě kdy všechny rýžový a čajový pollíčka září takovou tou zdravou zelenou. Jako ano, je tam sice vedro, ale na to se dá zvyknout po cca týdnu... A hlavně to nejhezčí z Vietnamu je sever a hory který v zimě stojí úplně za hovno, jsou v létě dechberoucí a čím víc jste severněji tak je tam mnohem míň teplo - něco mezi 25-30 stupni a to už se celkem dá :) Takže jezděte do Vietnamu v létě, není se čeho bát... My jsme jeli zhruba Začátek srpna až začátek září a dokonalý
    IKARIE
    IKARIE --- ---
    IKARIE: uz to jde koupit. z prg budou litat 2x tydne, streda a nedele. prvni let 29/3. cena asi v zavislosti na datu, naklikala jsem neco kolem 17tis, to je takovy prumer z me zkusenosti. snad se brzo vytasi s nakou promo akci.
    KORINKOWICZ
    KORINKOWICZ --- ---
    Občas se mě někdo ptá na tipy kam ve Vietnamu. Vloni na začátku roku jsem projel především jih a střed podél pobřeží, tak jsem to trochu sepsal. Má to sloužit jako doplněk k běžným průvodcům, kde uvádím spíš detailní informace z vlastních zkušeností. Snaží se to taky pokrýt místa, kam ještě úplně neproniknul masový turismus (i když zas ne úplně na 100 %). Časem to snad hodim i na blog, ale zatím jen jako poznámka v Evernotu :) Feel free to share!

    https://www.evernote.com/l/AQkb4DcM8O5ChpncwyB498kmgjTgWaa87mY/
    IKARIE
    IKARIE --- ---
    Nová linka z Prahy do Hanoje by Bamboo Airways - Zaletsi.cz
    https://zaletsi.cz/nova-linka-praha-hanoj-by-bamboo-airways/
    DOBYTEK
    DOBYTEK --- ---
    ALENNAI: ehm, pisu jako cune. Nicmene koukam zrovna na wikitravel, pry sand flies, kazdopadne se pripravim na oboje
    KAKIHARA
    KAKIHARA --- ---
    já vim, že překlep, ale furt mě to pobavilo...po fádním send nudes je posílání blech přeci jen neotřelý :))
    ALENNAI
    ALENNAI --- ---
    DOBYTEK: send flea?
    DOBYTEK
    DOBYTEK --- ---
    ALENNAI: jakože fakt opravdové písečné blechy? Narazila jsem jen že tam mají být sandflyes, no to teda bude sranda :D
    Jinak díky za info, pak dám vědět, jak jsme dopadli.
    ALENNAI
    ALENNAI --- ---
    DOBYTEK: A ještě bacha na počasí na Con Dao. Období Bao je tam hooodně znát.
    ALENNAI
    ALENNAI --- ---
    DOBYTEK: Měl by fungovat repelent. Pomůže neležet přímo na písku. Pokud tě pokoušou, tak v lokálním drug storu ukaž kousance a paní ti dá mazání na nějakém antibiotickém základě, čímž zabrání vylíhnutí malé blešky.
    Zpáteční letenka v high season z Can Tho stála cca litr s Vietnam Ailines. Jako bonus tahle trasa má, že je překrásně vidět delta Mekongu a letí se vrtuláčkem.

    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam