• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ALEF3Stimulanty CNS...
    LIBRIUM
    LIBRIUM --- ---
    tak to potom vyzera. o chemii ponatie ani nahodou, dostatocne fetovat a potom z toho fabulovat nejake "overene teorie".
    DELO
    DELO --- ---
    LIBRIUM: Ja zase nevalim chemii ale dokazu vyborne ohodnotit konecny prdukt :-)
    LIBRIUM
    LIBRIUM --- ---
    ten "autor" je notoricky znamy pisanim nezmyslov.
    LIBRIUM
    LIBRIUM --- ---
    redukcia/dehydroxylacia efedrinu a pseudefedsrinu prebieha stereoselektivne. k zmenam stereochemie na C2 nedochadza.
    LIBRIUM
    LIBRIUM --- ---
    DELO: ja v prvom rade ziaden fet nevarim. ale ako chemik viem, ze je jedno, ci sa podrobi redukcii pseudoefedrin alebo efedrin (stereochemia je ina na uhliku C1, ktory chiralitu redukciou straca).
    DELO
    DELO --- ---
    LIBRIUM: Ty ses ale nejakej zkusenej to mi chces rict ze je jedno jestli pouzijes pseudoefedrin?? Bych rek ze w tomhle si trochu vedle
    LIBRIUM
    LIBRIUM --- ---
    ach jaj, vy mladi chemici...

    1. pseudoefedrin reaguje rovnako dobre s jodovodikom v pritmonosti fosforu, ci nymi redukcnymi cindlami, ako efedrin.

    2. produkt redukcie pseudoefedrinu a efedrinu je identicky --(S)-metamfetamin. vsetko ostatne su rozpravky alebo nezvladnuty proces.

    3. nie, efedrin sa neprodukuje priamo fermentativne. produkuje sa jeho prekurzor (a prekurzor vyroby fenmetrazinu), 1-fenyl-1-hydroxypropan-2-on a to fermentaciou pufrovanej melasy v pritomnosti benzaldehydu.
    DELO
    DELO --- ---
    EMPIRICUS: Čao ještě na tebe mám dotaz, jak si mi poslal link na ty prasky z tech se teda necha efo vytahnout bez problemu?? Nerad bych nalit tak se chci ujistit nez udelam nakup.
    DELO
    DELO --- ---
    EMPIRICUS: Z 1000 litru roztoku je asi 9 kg ale nevim to zas tak presne neco malo sem wo tom cetl ale presnej postup si nepamatuju.
    DELO
    DELO --- ---
    EMPIRICUS: Ty baktrie produkujou efedrin je to normalne kvasnej proces cukru pak se nejakou srackou zabijou kvasiinky a ty ze sebe vyprdnou efo. Jo a znam to ale z ty prakticky strany uz sem toho zkusil dost a furt relativne funguju (jak kdy). Kazdopadne tejden nespat bych si asi uz nedal a kdyz tak by muselo bejt pravy piko a ne ty sracky co ted lidi delaj.
    DELO
    DELO --- ---
    EMPIRICUS: No znas toho docela dost a mas pravdu,sou to jenom sracky apritom staci aby jenom cukr a par bakterii a hned by to bylo wo necem
    LIBRIUM
    LIBRIUM --- ---
    DELO: nie tablety, sirup na nachladnutie.
    Wick MediNait Erkältungssaft für die Nacht.
    obsahuje 26.7 mg efedrinium hemisulfatu v 100 mL. ale okrem toho este 2 gramy paracetamolu, 50 mg dextrometorfanium bromidu a 25 mg doxylaminium sukcinatu a exipiencia. na zneuzivnie absolutne nevhodny.
    inak len homeopaticke preparaty a magistraliter receptury, ale efedrin sa okrem toho sirupu nepouziva uz skoro vobec.
    DELO
    DELO --- ---
    Cao Nemci maj prej volne prodejny prasky co v sobe maj celkem dost efa nezna je nekdo??
    AKICHITA
    AKICHITA --- ---
    HUJCZA: mno jo,ale kde tady chvojnik(efedru)sehnat?
    HUJCZA
    HUJCZA --- ---
    když stimulanty CNS ,tak jedině přírodní :) .Pořádnej výtažek z efedry s jahodovým juicem.Mňam.Krásně povzbudí a neni to žadnej "vykouslej ,vykroucenej" stav s dojezdama. (btw modafen je tak max na amatérskou výrobu rádobyPika....Bleeee)
    ALEF3
    ALEF3 --- ---
    KAKTUSAK: Ako ja by som skor odpoucil 30mg fenterminu (Phenterminum resinatum 150 mg) co su 2 kapsule ADIPEXU.

    Jedna nerobi bohvie co ale dve ta naozaj vystrelia... (sudim podla vlastnych skusenosti testovania stimulacneho ucinku fenterminu)
    KAKTUSAK
    KAKTUSAK --- ---
    muze mit treba modafen, ktery obsahuje pseudoefedrin (nakej amphetamin chlorid) stimulacni ucinky na CNS?
    ALEF3
    ALEF3 --- ---
    Ako nieco poznam aj ja sam napr. Desoxyn ale ako ci toho nieje viac este...

    INAK AKY JE VAS NAZOR NA STIMULANTY CNS?
    - MATE S NIMI NEJAKE SKUSENOSTI (je jedno ci uz v laboratoriu alebo hociako inak)
    - - AKY JE VAS NAZOR NA STIMULANTY CNS?
    ALEF3
    ALEF3 --- ---
    Zdroje stimulantov môžeme rozdeliť do štyroch skupín :
    1.) Liečivá s generickým a obchodným názvom
    2.) Ilegálne vyrábané látky
    3.) Prírodné stimulanty a ich zdroje
    4.) Potravinové doplnky

    - ako verili by ste, ze existuju lieky, ktore ako ucinnu latku obsahuju prave methampetaminium chloridum, amphetaminium chloridum a pod. ???

    Zaujimala by napr. ma cesta k takymto farmakologickym vyrobkom... :-// nepoznate nejake nazvy alebo tak?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam