• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    BEDUANFREEZE FEST aneb KULTURA JINAK xx.-xx. 202x ?? !!
    SUOTAM
    SUOTAM --- ---
    XCHAOS: kameraman bude. napis id kashmir a on te s nim spoji
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    uvažuju věnovat na freezefestu svůj starý dřevo-dóm k zapálení :-) (bez plachty, samozřejmě!). chci vyrobit lepší bambusodóm, tenhle ani nemám kde skladovat. (ale musel bych si sehnat kvalitní kameramany/fotografy, nejdřív :-)

    BEDUAN
    BEDUAN --- ---
    SUOTAM: nebojte pracujem na tom v sobotu u nas trebas bude - meditacni hudba v podobe tibetskych a vecer odstartujem s projektem dramamajacqu, yukimura a s francie je prijede podporit mc al abdiez a spustu dalsich... tak ze se teste
    SUOTAM
    SUOTAM --- ---
    BERRY: ten ma zbytecne velky..
    BERRY
    BERRY --- ---
    SUOTAM: zkus se zeptat viktora
    SUOTAM
    SUOTAM --- ---
    z Anglie přijedou s jednou audiovizuální instalací Random Artists

    nějaké jejich starší instalace a projekty tady:

    Random Artists: The Voice Of Underground Art
    http://www.randomartists.org/
    swiTchless
    http://www.pitchless.org/switchless/




    TYCZKA
    TYCZKA --- ---
    HONCKA: vime, ale mame web mastera na dovoleny :)) kazdop díky za info!
    MOMENT
    MOMENT --- ---
    HLUKAS
    MUTAGEN
    zeptej se.
    SUOTAM
    SUOTAM --- ---
    nepojedete nekdo z plzne? potreboval bych odvezt jednu slecnu a par obrazu. kdyztak posta,dik
    SUOTAM
    SUOTAM --- ---
    MOMENT: to bylo cmanovi.)
    MOMENT
    MOMENT --- ---
    muzu s ni pocitat? D
    SUOTAM
    SUOTAM --- ---
    CMAN: mame. a myslim ze ji nebudem potrebovat
    HONCKA
    HONCKA --- ---
    hlasim web error
    program, leve menu, pri mouse over,u kolouska v aspiku je to spatne definovany, po kliknuti menu uplne zmizi
    CMAN
    CMAN --- ---
    20x20 m treba
    TYCZKA
    TYCZKA --- ---
    CMAN: velikost?
    CMAN
    CMAN --- ---
    nevite o naky maskovaci siti na puceni na freezefest?
    SUOTAM
    SUOTAM --- ---
    dalsi z výstav na freezu zrealizuje Vojtěch Velický

    SUOTAM
    SUOTAM --- ---
    kdyby chtel jeste nekdo to drevo,tak sem posunul deadline na zitra na vecer.pak uz bude pozde
    KORNY
    KORNY --- ---
    Zdravim všechny,

    přicházím s menším projektem a po dohodě s ID SUOTAM, kterému se nápad líbil, ho prezentuji zde, aby se k němu mohl kdokoliv vyjádřit.

    Mám doma pár knížek a časopisů, brožurek apod. ohledně street artu, angažovaného umění, graffiti a alternativní kultuře vůbec, neni toho moc, ale kdybych to spojil ještě s kouskama od kamarádů, známých, popřípadně někoho dalšího, tak bychom mohli dát dohromady dost čtiva na to, aby tam mohla být vytvořena jakási malá knihovna. Místo, kde by mohli lidé během dne posedět a půjčit si nějakou tu knížku o tom co je zajímá a v klidu si jí tam na místě prohlídnout.

    Nepočítám, že by"knihovna" zabrala tolik místa, viděl bych to na nějaký lehátka pod altánkem + pár laviček z pařezů apod., podle místa. Návštěvník by si knihu mohl půjčit jen v prostoru knihovny a při odchodu by ji zase vrátil. Knížky a časopisy jsou většinou srdeční záležitost, takže nevim, kdo by co zajímavýho půjčil. Každopádně se vším by se zachazelo slušně a knížky by byly půjčovány jen lidem, který maj čistý ruce, nebo tak něco. :)

    Ty časopisy, knížky apod, můžou být ve finále různé od tetování, přes komiks. Od land artu po architekturu. Od vandalství po aktivismus, propagandu a reklamu nebo ruzné sociální o vývoji moderní společnosti, drogy, hudba apod.

    Suotam povídal, že podobný projekt viděl v Německu, kde lidi dali dohromady na 5000 knížek a časopisů. Osobně bych radši kladl důraz na kvalitu, než na kvantitu, aby mi pak lidé nevozili lifestylový magazíny a brak. Taky romány a podobně jsou podle mě mimo, protože by to na freezu stejně nikdo nečetl a chtěl bych to spíše zaměřit tématicky tak, aby to bavilo návštěvníky festivalu.

    Pokud se tedy myšlenka ujme, tak bych poprosil kohokoliv, kdo by mohl nějaké to čtení zapůjčit ať mi napíše do pošty. Půjčené knihy by se zaevidovaly a po festivalu by se navrátili původnímu majiteli. Nabídky (seznamy) knih by mi lidé psali do pošty, popřípadně na vytvořený email. Půjčené cennější knihy by se pak na místě vydávaly na jméno, nebo tak něco. A darované by tam mohly být volně naaranžované v prostoru knihovny. Jsem ochoten pro zapůjčené kousky zajet po Praze, pokud by se chtěli zapojit i mimopražští, mohli by čtivo zapůjčit až na místě.

    Pro inspiraci, osobně bych mohl zapůjčit nějaký juxtapozy a podobný časáky tematicky zaměřený, knížky jako street art praha, blek le rat getting through the walls atp., knihy o ruznym designu, pár komiksů, nějakou odbornou literaturu atd, atd.

    Součástí knihovny by byla samozřejmě výzdoba, možná hudba a něco k pití.

    Jsme také otevřeni všem nápadům, radám a připomínkám.

    Tak dejte kdyžtak vědět!
    FIKY
    FIKY --- ---
    Prosim vsechny pripadne VJs, ktery by se chteli zucastnit VJ battelu v OKOdomu, aby se mi ozvali do posty. Nechce se mi obesilat uplne vsechny uz jen proto abych na nekoho nezapomel. (Neplati pro ty, kteri uz jsou na nastence v domlouvacim auditku). Diky
    /konec hlaseni
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam