• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    BEDUANFREEZE FEST aneb KULTURA JINAK xx.-xx. 202x ?? !!
    FREEZE FEST aneb KULTURA JINAK je festival, který je zaměřen na alternativní umění a neprofesionální uměleckou scénu. Tvůrčí svoboda je nabídnuta všem, a to bez zásadnějších hmotných či časových investic. Úmyslem je zapojit širokou veřejnost, neopomínaje studenty uměleckých škol, začínající talentované umělce, neprofesionály, nadšence ... vždy s důrazem na originalitu tvorby a vyloučení bezduchého kopírování aktuálních trendů.

    Více informací naleznete na našem webu WWW.FREEZEFEST.CZ
    rozbalit záhlaví
    TYCZKA
    TYCZKA --- ---
    GREGI: tipuju aby se tam do ty doby neudelalo dalsich 20 akci...
    GREGI
    GREGI --- ---
    proc se misto odhali az v zari?:)
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    SUOTAM: tak snad to nějak klapne... vastně kdyby to vyšlo,mohl bych na freeze dorazit rovnou z té cesty, abych byl taky jakože traveller... :-)
    SUOTAM
    SUOTAM --- ---
    XCHAOS: urcite
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    hlásím se z premiéry opravdu solárního soundsystému a opravdu solární pípy (vloni to bylo fake). nevím, jak přesně to bude na freezu se sluncem, a navíc ty panely jsou různě napůjčovaný... ale snad bych mohl na freezu vystavovat svoje solární kolo (jestli se nerozpadne z cesty, kterou o prázdninách plánuju) - tedy nemyslím vystavovat, ale že by to byl artefakt, který si lidi můžou (pod mým dohledem) vyzkoušet... jak se na tom jede, a tak...
    SUOTAM
    SUOTAM --- ---
    na místě je hodně menších prostorů na různé projekty, instalace, výstavky atd.. většinou pod střechou.

    loni jsme na tyto projekty vyčlenili 60k, letos bohužel díky loňské prohibici nemáme našetřeno nic, ale pokusíme se také aspoň nějaké peníze z rozpočtu ukrojit a přispět vám tak na náklady.

    zároveň není jisté, jestli bude k dispozici dřevo jako předchozí ročníky - firma co nás dřevem zásobovala je v ionsolvenci, ale pokusíme se nějaké sehnat.

    zatím mi můžete posílat do pošty vaše nápady které byste rádi na Freeze festu realizovali a domluvíme se co a jak

    Na začátku napište vždy "PROJEKT FREEZEFEST" at to mužu zpětně filtrovat.


    dík
    RADIQAL
    RADIQAL --- ---
    SUOTAM: dobře vy!
    HARVIE
    HARVIE --- ---
    BEDUAN: Tak ja si teda taky zdovolenim zaspamuju ;-]
    Komu se libila hackerstage na poslednim freezu a chtel by se dozvedet neco vic o brmlabu - prvním českém hackerspacu v praze, tak doražte - budem slavit třetí narozky:
    [ BrmLab^3 BirthDay (Přednášky, WorkShopy, Párty) / partyparty / 29.6.2013 / CR - Praha - BrmLab (ORCO Vltavská - follow the white qubit) ]

    Dokonce je i spousta prostoru v lineupu, kdyby měl někdo nápad na přednášku ať už o nějaký zajímavý technologii, nebo o tom jak se lépe a radostněji prohackovat životem, nebo kdyby nedejbože chtěl někdo večer zahrát v komorních podmínkách naší skromné klubovny :)
    BEDUAN
    BEDUAN --- ---
    malý spam, po vcelku velkém zájmu po této předášce [ Hrana architektury + zeměloď kavarna Cross / ostatniother / 22.4.2013 / CR - Praha - Cross Kavárna ]

    se koná ...

    16.6.2013 - 10.7.2013

    [ Sláma | Odpad => udržitelný rozvoj / vystavagallery show / 16.6.2013 / CR - Praha - Cross club - kavárna ]



    Výstava a přednáška, která představí dvě techniky aletrnativního stavění domů. Slaměné domy představí o.s. Baobaby a Zemělodě uvedou Nenásilné alternativy. Bude se jednat o přednášku a následnou výstavu fotografií, která bude v kavárně Cross přístupná do 10.7.2013. Výstava bude mapovat vývoj stavby domu ze slámy i z odpadu a představí jednotlivé systémy soběstačných domů.



    TWILIGHTZONE
    TWILIGHTZONE --- ---
    MALÁ VÝZVA PRO VŠECHNY UMĚLCE Z OBLASTI: street art/hip-hop, graffiti nebo slam poetry

    Studio Citadela chce oslovit k propojeni na zajimavem projektu TYKA SE NAS TO, ktery ted zahajuje s Tabackou a Zahradou ze Slovenska. Jde o rocni projekt worshopu angazovaneho umeni pro mlade lidi 15-25 let, zamerene na vyse zmínene um. oblasti.

    Hledame ted hlavne lektory, konkretne nekoho z graffiti tvurcu, jednoho, dva umelce, kdo by byl ochoten se 3x behem roku (cerven, rijen, listopad t.r.) potkat na jednodenni dilne s prazskymi ucastniky a predat jim svoje "vize, zkusenosti, zapasy"... naklady na lektorovani a pripadne cestovne bude samozrejme proplaceno.

    Tenhle projekt je postaveny na setkani mladych lidi, studentu, kteri se zajimaji o site specific, akcni umeni, verejny prostor, ale nemeli zatim prilezitost nebo treba odvahu ...s tvurci street artu! Program workshopu zalezi hodne na tom, jak si vsichni navzajem padnou, jaka bude chut dal pokracovat. Muze zustat u jednoduche prezentace tvorby prizvanych umelcu, je mozne, ze se odvine i pokracovani, protoze planujeme na konci takovou mensi tour, z Kosic pres Bystrici do Prahy.

    Vic se postupne bude objevovat na FB, kde se komunita pomalu tvori na www.facebook.com/tsnTO

    Kdyby to nekoho zaujalo, at se mi prosim ohlasi do posty. Predem diky
    HARVIE
    HARVIE --- ---
    VITEX: Jedině syndrom ukrutně dobrýho fesťáku!
    VITEX
    VITEX --- ---
    Syndrom vyhoření zdá se zatím nezapustil kořeny. To je dobře!
    SUOTAM
    SUOTAM --- ---
    dik
    KOOTCHA
    KOOTCHA --- ---
    nevim jakej je rozpočet a jak nutnou podmínkou je postapokalyptickej vzhled areálu, ale proč nezkusit plochu alá Doksy/termit - poslův mlýn...

    Pak mě ještě napadá místo
    50°46'48.170"N, 14°30'37.702"E
    ale to je malý a taky pod vojenskýma lesama.

    pak nedaleko odtud jeden hipík koupil zámek a renovuje ho a dělá tam koncerty.
    k němu pak přilíhá přistávací plocha letiště, na kterym občas taky něco dělaj. Je to ale hned u vsi
    50°42'10.233"N, 14°29'59.355"E

    no a konečně okolí pískoven u Provodína. Nevim který z nich jsou používaný a který zejou prázdnotou, ale průmyslu je tam tak jako tak dost a nějakej randál se ztratí. Ale vůbec neznám poměry. Takže taky jen jako tip.
    50°37'18.240"N, 14°35'12.844"E

    GULAZ
    GULAZ --- ---
    tak oni se ty mamrdi jeste rozrostli... to by me zajimalo, jestli jsou fakt mimo tu vyznacenou oblast:


    (ptačí oblast Dokeské pískovce a mokřady)
    OSIP
    OSIP --- ---
    GULAZ: na vrchbely je ted tohle http://www.motorlandbela.cz
    S_TEJK
    S_TEJK --- ---
    GULAZ: jenže motokros a tuning srazy dělaj slušný lidi, přece :D
    GULAZ
    GULAZ --- ---
    M0R: hlavne, ze tam ty curaci povolujou tuning srazy, ze kterejch vecer rozeznam desky na balkone 5km odtamtud.
    Obecne je u Ralska problem, ze vetsina ty plochy patri Vojenskym Lesum CR a vsude jsou zakazy kvuli zveri.
    A navic jeste je velka cast uzemi vedena jako chranena.

    Jedina treba bejvala strelnice u Vrchbely, ale ta je taky z velky casti v chranenym uzemi a navic je to placka. Kzdp ale kdyz jsem se ptal co na chranenym uzemi dela motokros draha, tak mi nikdo neodpovedel:
    LUCKY_MAN
    LUCKY_MAN --- ---
    M0R: Sakra pravda. Pročítal jsem si podmínky asi před měsícem a tahla pasáž mě pobavila, nebo spíš "pobavila". Ale ráno v zápalu přemýšlení jsem si na tohle nevzpomněl. Takže nic, beru zpět.

    Tak nápad č.2: co tahle databáze? http://www.brownfieldy.cz . Našel jsem tam (když už jsme u toho Ralska) tohle třeba: http://www.brownfieldy.cz/novy-dvur-ralsko-2435/ nicméně vyfiltrovat se tam daj plochy-areály v celé čr.
    SPIRALCZ
    SPIRALCZ --- ---
    M0R: a sakra :( ...Kokořínsko a Ralsko je můj druhý domov
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam