• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    IM_MORTALAndrogyni + Hermafrodité
    IM_MORTAL
    IM_MORTAL --- ---
    ROMANAMI: myslim že loni nebo předloni byla na mezipatrech...nebo možná na jiným festu, ale už sem o něm slyšela...
    ROMANAMI
    ROMANAMI --- ---
    jen mne překvapuje že 3 roky po natočení tady o něm nevíme :-(
    LURA
    LURA --- ---
    ROMANAMI: Dost zajímavý film. Trochu depresivní, ale naštěstí ne až tolik, jak jsem čekala. Asi stojí za vidění.
    ROMANAMI
    ROMANAMI --- ---
    XXY - Drama, Argentina / Francie / Španělsko, 2007

    Patnáctiletá Alex musí skrývat tajemství o své pohlavní obojetnosti. Rodiče se záhy po jejím narození rozhodli opustit Buenos Aires a odstěhovali se na uruguayské pobřeží. Ale ani zde nelze utéct před skutečností, že u Alex v pubertě došlo k propuknutí procesů vedoucích ke změně pohlaví. Rodiče pozvou estetického chirurga, aby jim doporučil další postup. Ten přijede se svým šestnáctiletým synem Álvarem. Mezi oběma adolescenty se zrodí zvláštní vztah. Režisérka upozorňuje, že film není natočen jako dokument, Alexin příběh tedy není klinický případ. Název filmu XXY odkazuje ke Klinefelterovu syndromu. Jde o anomálii pohlavních chromozomů u mužů způsobenou nadbytečným X chromozomem. Avšak ve filmu jde o femininního pseudohermafrodita.

    http://www.youtube.com/watch?v=iW3nctAIGas
    LURA
    LURA --- ---
    Tak taky přispěju svojí trochou do mlýna:

    KAIRRA
    KAIRRA --- ---
    me se ta nejasnost strasne umelecky zamlouva :) ostatne cely ten projekt (women in photography) stoji za shlednuti, byt (nebo pro me prave protoze) se povetsinou nezabyva ani genderem ani sexualitou (coz je jinak silenej omen "zenskeho" umeni, ale to uz jsem ot)
    LURA
    LURA --- ---
    MADELEINE: Co jsem pochopila z textu, tak to nejsou dvojčata, ale pořád jedna a ta samá.
    MADELEINE
    MADELEINE --- ---
    KAIRRA: .. vždyť jsou to dvojčata .. Ty fotky jsou brány jako láska sourozenecká, nebo partnerská ?
    ECLECTICA
    ECLECTICA --- ---
    ARGANNAH: já už na jakékoli snahy ohledně podobných škatulek raději rezignovala :-)
    ARGANNAH
    ARGANNAH --- ---
    KAIRRA: Vždycky když něco podobnýho vidím tak je mi líto, že nejsem lesba
    KAIRRA
    KAIRRA --- ---
    tematicka umelecka fotografie http://www.wipnyc.org/blog/kelli-connell
    MADELEINE
    MADELEINE --- ---
    HRCPRTZ: Šnek !
    HRCPRTZ
    HRCPRTZ --- ---
    znáte někdo klasickýho hermafrodita?
    ECLECTICA
    ECLECTICA --- ---
    MADELEINE: nejhezčí Slovenka, co znám, akorát to není žádná celebrita, tak by asi enchtěla být někdě takhle veřejně vystavovaná :))
    KAWALSKI
    KAWALSKI --- ---
    ECLECTICA: znam jen jednu sašenku a ta je vlakvedoucí ve vlaku :-D
    MADELEINE
    MADELEINE --- ---
    ECLECTICA: .. kdo je Sašenka?
    ECLECTICA
    ECLECTICA --- ---
    MADELEINE: jo, ona je strašlivě sexy (nebo aspoň byla, zamlada).
    Já bych vám sem klidně dala "svoji" Sašenku, protože je taky androgynní až až, ale nevím, jestli by z toho měla radost :))
    ARGANNAH
    ARGANNAH --- ---
    MADELEINE: Souhlasím, mě tenhle typ žen taky nebere, ale to video má vážně něco v sobě, něco hrozně mužského
    MADELEINE
    MADELEINE --- ---
    ARGANNAH: .. to video mne nějak vzrušilo .. je to možný ? Tedy .. spíš ONA. Jak si projíždí rukama vlasy .. a ten hlas a ten Měsíc a vůbec .. i když jako kd a lang není úúúplně můj typ, tak v sobě "něco má".
    KAWALSKI
    KAWALSKI --- ---
    AKI_NO8: souhlas, prvni fotka nic moc, na te druhe je okouzlujici ;-) rozhodne tmave vlasy :D
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam