• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    JAGULARERP, CRM, ECM, DMS, CMS aneb pocet 3 pismenych zkratek je omezen :))
    SUPERMARIO
    SUPERMARIO --- ---
    JAGULAR: neni na case se zamyslet proc prakticky kazdy dodavatel MS cehokoliv je hroznej, neni schopen cokoliv ohnout, je drahej, zpozduje se a zkousi to lepit zmrdokonzultantama? Nemuzte to byt naaahodou ze vsichni implementatori implementujou produkty ktery sou na nic? Nechtelo by to zmenit nejenom dodavatele ale i technologii?
    TENCOKACISTROMY
    TENCOKACISTROMY --- ---
    JAGULAR: Uprimnou soustrast. My zas po roce snad uz konecne dokoncime komunikaci mezi dvema firmama pres XML-UBL. Konecne pochopili, ze XML neni jen TXT, tak se to snad uz pohne :)
    JAGULAR
    JAGULAR --- ---
    jojo v auditku je mrtvo, ale v realite je docela sranda.

    zrovna resim jak dostat z puvodniho partnera licence - u mrkvosoftu zaregistroval jenom jednu ackoliv jsme koupili podstatne jine mnozstvi. Mame vybrany reseni, vypracovanou studii, ale kdyz jsem se vratil z dovoleny ziskal jsem novy info a reference tak negativni o vybranem dodavateli, ze jsme nakonec situaci prehodnotili jeste pred zacatkem vlasniho projektu a spolupracujeme v poradi uz se tretim ... mno neni to asi uplne normalni ale na potreti uz to musi fungovat ...
    INDIAN
    INDIAN --- ---
    book, nak mrtvo ;)
    ja pred nekolika lety implementoval CRM - SalesLogix, jestli nekdo neznate, nepouzivate...
    PEPUS
    PEPUS --- ---
    zdar, nevim jestli se ptam na spravnym miste, ale zkusim to...
    shanim nejaky document management system (DMS) co by umel zhruba toto:
    - fulltext search v pdf, odt, doc, docx
    - ruzne skupiny uzivatelu, prava, atd
    - webarina, mozna s nejakym klientem na hromadne pridavani (nejlip treba pres webdav)
    - live nahled do dokumentu pres web
    - sprava verzi
    - bylo by pekne kdyby to umelo prijimat dokumenty mejlem a daly se z toho posilat download tickery
    - nic vic, co nejjednodussi, v cestine (nebo aby nebyl problem ji napsat)

    samozrejme opensource
    _A5_
    _A5_ --- ---
    JYRKA
    JYRKA --- ---
    MICTECH: Díky, hledal jsem podle jiného řetězce ("success story" workflow), vypadly další informace
    JYRKA
    JYRKA --- ---
    SUPERMARIO: Konzultanta :-)))
    SUPERMARIO
    SUPERMARIO --- ---
    JYRKA: jsi v roli dodavatele ci zadavatele?
    JYRKA
    JYRKA --- ---
    MICTECH: Jasně že jo. Ale nemůžu na netu najít nic, co by kvantifikovalo přínosy workflow. Vzhledem k tomu, že potřebuju argumentaci pro specifickou část státní správy (kde dělám projekt a potřebuju argumenty, že to může přinést takovou a takovou úsporu při oběhu dokumentů, lidské práci atp.), tak je nepravděpodobné, že někdo má data z podobné oblasti.

    Ale abych nebyl za joudu...
    TENCOKACISTROMY:
    - státní organizace, cca 70 zaměstnanců + spolupracující organizace (taky státní) dohromady řáově 1000.
    - workflow by mělo být pro koloběh podkladů pro rozpočet a to včetně elektronického podpisu, ale nezahrnuje to všechny procesy organizace- prostě to teď není ve scope projektu
    - náklady na implementaci nejdou nyní důležité, zajímavé jsou přínosy - ať již finanční, tak časové nebo snížení chybovosti

    A ještě něco: hledal jsem poměrně poctivě, ale moc jsem toho nenašel.
    Jediné, co bylo rozumně vyčísleno, bylo tohle:
    http://www.govtech.com/gt/95617

    * Reduced the number of manual steps to process records from 27 to nine.
    * Saved 30 hours per week searching for lost files.
    * Saved 20 hours per week of clerical work.
    * Reduced the average length of telephone inquiries from seven minutes to three minutes.
    * Saved $227,000 in labor costs.
    * Freed up 1,624 square feet of space.

    A z toho si už něco málo vyčíst dokážu. Ale těch zdrojů potřebuju víc...
    MICTECH
    MICTECH --- ---
    JYRKA: me osobne to prijde zabavny z toho hlediska, ze u kazde organizace se to projevi uplne jinak
    a tezko lze rict, ze nasazeni workflow usetri x %
    TENCOKACISTROMY
    TENCOKACISTROMY --- ---
    Protoze nic dalsiho nespecifikujes. Tudiz tam vidim prilis "stupnu volnosti".

    - jakej typ organizace, jak velka ( statni sprava, nadnarodni korporace, nebo "kramek na rohu" | obchodni firmy ( nakup & prodej ), vyrobni firma, konzultacni firma, financni instituce, .... )
    - jak a na co to workflow chces pouzivat ( jen na nektery/vsechny interni procesy, i na procesy mezi nekteryma/vsema obchodnima partnerama, jaky typ obchodnich partneru dana organizace ma )
    - ta studie se ma zabyvat naklady na implementaci nebo nebo kratkodobe/dlouhodbe naklady & vynosy nebo na zvyseni kvality/kvantity ci vseho najednou ?
    - atd ...

    Cili vysledek tveho dotazu by byly vsechny mozne studie, ve kterych se ma nejakou vahu workflow. A tech bude silene moc, prave z toho duvodu, ze se delaji/delaly ty studie v zavislosti na konkretnich okolnostech.

    K cemu takovej vysledek je :))?
    JYRKA
    JYRKA --- ---
    TENCOKACISTROMY
    TENCOKACISTROMY --- ---
    // JYRKA: Sice o zadny nevim, ale dotaz mi prijde docela zabavnej :).
    JYRKA
    JYRKA --- ---
    Ahoj, nevíte o nějaké studii, která by vyčíslila přínosy nasazení workflow v organizaci?
    ALMAD
    ALMAD --- ---
    TENCOKACISTROMY: Dělal jsem v nějaké trochu starší verzi protože ArgoUWE.

    Odnesl jsem si z toho, že je to nástroj z pekla.
    TENCOKACISTROMY
    TENCOKACISTROMY --- ---
    ALMAD: Netusim, ja pouzivam EA a jsem s nim spokojen. Hlavne od ty doby, co jsem odhalil format ukladanych dat.
    MICTECH
    MICTECH --- ---
    SUPERMARIO: ne, jen jsem na to narazil
    ALMAD
    ALMAD --- ---
    TENCOKACISTROMY: Probůh....už do těch novějších verzí doplnili undo?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam