• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    CALTROPType Design — tvorba autorských písem
    SMYSLOV
    SMYSLOV --- ---
    tak nějakej starší font Esid
    ALLIUQET
    ALLIUQET --- ---
    nevite nekdo o fontu, ktery vypada jak prostrileny? pismena ruzne deravy jak syr nebo okousany :)) takovy shotgun . Dik
    DRACONIK
    DRACONIK --- ---
    UV_CAT: opravdu pekna pisma. dost se mi libi:)
    BLUEDOG
    BLUEDOG --- ---
    Pokud ma nekdo nejake sve free fonty, tak budu rad, kdyz mi date info do posty a rad bych je umistil na http://www.thfonts.com/ :)
    UV_CAT
    UV_CAT --- ---
    SMYSLOV: nojo, to mi vlastně řikal Petr Bosák. Zajmavý, jak k tomu každej přistupuje jinak, máš to trochu radikálnější ;]
    ještě by stálo zato udělat variantu s čistou geometrií...

    HANS_NEUMAN: fonty dělam v ttf a kerning je hotovej pro Reterda, Ginavu a Osi_3075. Frontana je v podstatě neproporcionální a na Mariane ještě pracuju.
    HANS_NEUMAN
    HANS_NEUMAN --- ---
    seš docela produktivní.. to máš všechny ty písma v opentypu nebo ttf? a s kerningem?
    CALTROP
    CALTROP --- ---
    UV_CAT: tohle je pekny.. jenom kdyby to nemelo ty rozhrkany linky.. a na to ze to je z ty sablony to takhle prekvapive vypada dost moderne.. jinak se mi libi Mariane... jeden by rek, ze to neni pro beznou sazbu... ale jako titulek sem uz parkrat videl neco podobnyho (v nakym casaku o elektronic. hudbe tusim.. )
    BLUE
    BLUE --- ---
    Co takhle nejaky fonty ve stylu Neosans od Monotype? :)
    UV_CAT
    UV_CAT --- ---
    Retard
    Takova legrace - fuze inspiraci z vybranych pisem, vysledkem je futuristicky retro feeling. Moznost zajimave kombinovat verzalky a minusky.
    UV_CAT
    UV_CAT --- ---
    Mariane 6000
    Dekoritivni titulkove pismo.
    Podobnost nekterych znaku s fontem Organon Honzy Peliska je ciste nahodna.
    UV_CAT
    UV_CAT --- ---
    Ginava
    Castecne vychazi z fontu OCRA a castecne ze zakladniho kosoctvercoveho utvaru.
    UV_CAT
    UV_CAT --- ---
    Frontana
    Vytvoreno stylem "font daily", pro specificke pouziti. Znaky ale spolu moc nekomunikujou, chtelo by to jeste doladit.
    UV_CAT
    UV_CAT --- ---
    Osi_3075
    Zdigitalizovany pismo ze sablony na technicke vykresy, nektery znaky jsou upraveny. Tusim ze kdosi delal neco podobnyho...
    UV_CAT
    UV_CAT --- ---
    Epitaf
    Pismo z doby, kdy jsem zcela nekriticky obdivoval Jonathana Barnbrooka. Mozna az prilis konvencni...
    MR_MITCH
    MR_MITCH --- ---
    CALTROP: je to zaměřený hlavně na tvorbu a historickej vývoj českýho knižního písma. takže když chceš vytvořit tradiční knižní písmo, je to určitě výborná knížka. nic bližšího ti neřeknu, zatím jsem jí jen prolistoval, nemám jí nastudouvanou nějak do hloubky
    CALTROP
    CALTROP --- ---
    MR_MITCH: jak bys to ohodnotil? co vim, tak nic jinyho zamerenyho hlavne na tvorbu pisma v cestine neni ne?...
    MYLO
    MYLO --- ---
    CALTROP: grafickou úpravu tiskovin od Blažeje sem včera viděl v antikvariátu u stanice Perunova..(teda jestli si z Prahy)
    MR_MITCH
    MR_MITCH --- ---
    SMYSLOV: jaký modrý linky? mám vydání snad z 50. let, všechno je tam černo-slonovinový
    SMYSLOV
    SMYSLOV --- ---
    MR_MITCH: Menhartova je ultra hnus! Jan si vzpomenu na ty modrý linky atp... a je mi šoufl,,,
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam