• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    CALTROPType Design — tvorba autorských písem
    BINARY_PARANOIC
    BINARY_PARANOIC --- ---
    ERGOSUM: pravdu díš, interpunkci budu dohlazovat až nakonec, tak je zatím hodně nahrubo :)
    BLAMAZ: zamyslím se, děkuji :)
    ESTEN: ts, jakápak sekera... :)
    BINARY_PARANOIC
    BINARY_PARANOIC --- ---
    BLAMAZ: a máš jen jeden řez nebo jich máš více? Pokud máš alespoň dva řezy toho písma, pak ideálně přes interpolaci.
    BLAMAZ
    BLAMAZ --- ---
    dotaz do plena - resim ted, jak nejak elegantne zmenit tloustku fontu. jednalo by se o drobnou zmenu, takze by to snad slo i nejak „automatizovane“. Fotnlab, nejak utilitka,...?

    BINARY_PARANOIC: „k“, „p“,.. vypadaji paradne. „s“, „c“,.. mi nesedne, horni cast je az moc tezka. „M“ v light verzi mi neladi se zbytkem. Celkove mam z „heavy“ mnohem lepsi pocit nez z „light“
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    BINARY_PARANOIC: Líbí se mi. Podle mého oka by mohl být háček nad č v Konečně a čárka nad Í v NEKOMPOMISNÍ tročku víc vpravo. Koukni se jak vypadají slova jako ďůlek, Těšín nebo ťápota. Tam mají mnohá písma problémy.
    ESTEN
    ESTEN --- ---
    BINARY_PARANOIC: ty inktrapy jsi modeloval tupou sekerou, ne? :)
    BINARY_PARANOIC
    BINARY_PARANOIC --- ---
    Zatím v silné betaverzi – není kerning a ještě mi trochu lítají „hmotnosti“ jednotlivých liter u silnějších řezů... :)

    Každopádně ideou a účelem je písmo pro jeden výstavní projekt tak, aby bylo použitelné jak pro akcidenční užití, tak pro čitelnou sazbu středně dlouhých textů.









    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    CABOWITZ: Tak tohle se mi líbí.
    CABOWITZ
    CABOWITZ --- ---
    trochu nadstandardni software na vytvareni fontu. zatim zda se ve vyvoji a bez zdrojaku... :-/
    REEFER
    REEFER --- ---
    maly prezent pro tenhle prijemny klub plny inspirace, pokud by to nekoho zajimalo - b.j. betts - lettering guide

    Uloz.to! - bjbetts-lettering.zip
    http://www.ulozto.cz/9434831/bjbetts-lettering-zip
    BINARY_PARANOIC
    BINARY_PARANOIC --- ---
    Tedy psáno je „Aussig. Jako doma.“
    BINARY_PARANOIC
    BINARY_PARANOIC --- ---
    ERGOSUM: viz DANII, je to vcelku standardní fraktura :)
    DANII
    DANII --- ---
    prvni je A. ctvrte je s. nebo ne?
    CHARVYBURGER
    CHARVYBURGER --- ---
    ERGOSUM: Vidim tam "U" a "s"
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    BINARY_PARANOIC: První a čtvrté písmenko jsou co?
    BINARY_PARANOIC
    BINARY_PARANOIC --- ---
    _KOFILA_: chápu, děkuji za podnět, zkusím :)
    ZIP79: díky :)

    A zas tedy nějaký lettering, tentokráte fraktura. Kritika vítána, zvláště pokud se někdo novogotickými písmy více zabývá… Pokud bych do budoucna našel energii, třeba bych to i rozvinul do celé abecedy…ale uvidíme. Zatím budu rád, když dotáhnu těchto pár písmenek :)



    ZIP79
    ZIP79 --- ---
    BINARY_PARANOIC: v červený barvě u produktu na výstavě to zafungovalo skvěle:).
    _KOFILA_
    _KOFILA_ --- ---
    šlo mi jen o to že H je zase podobné s D, na velikost jsem nebral zřetel...
    a že P je vlastně otočené D
    _KOFILA_
    _KOFILA_ --- ---
    BINARY_PARANOIC: taky jsem pro poslední verzi...
    pěkně se to doplnuje s D v de a doo / bříško P zase s O a E

    ještě jsem zkusil jen studii toho jak by to vypadalo kdyby tam bylo více podobných částí, jen jestli je to inspirativní... mě osobně to (po doladění) přijde více čitelné a více "logo"...


    SMYSLOV
    SMYSLOV --- ---
    kdo nezarigstroval tak http://www.pismolijna.cz/typomonolog/?p=3241
    moc potěšilo ,)
    DANII
    DANII --- ---
    BINARY_PARANOIC: prestoze verim ze 'e' je technicky spravne nejak mi tam nesedi ten vystupek jak na nej nejsme ze strojovych pisem zvykli. nicmene i tak bych byl vice nez spokojenej neco takoveho kdy napsat:)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam