• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    CALTROPType Design — tvorba autorských písem
    CHARVYBURGER
    CHARVYBURGER --- ---
    Na začátku roku jsme dělalí super digitalizaci písma z náhrobků kolem Miroslavi na Moravě. Víc je v článku v aktuálním Fontu (c. 176)







    BINARY_PARANOIC
    BINARY_PARANOIC --- ---
    Hyperglot: a database and tools for detecting language support in fonts
    https://hyperglot.rosettatype.com
    VLKSAMOTAR
    VLKSAMOTAR --- ---
    CABOWITZ: Beru to jako nejjednodušší způsob, jak se s tím přehajpovaným NFT trendíkem seznámit, udělat to. Přesahů a využití já vidím hodně, možná ale spíše obecně využití blockchainu než NFT. Na druhou stranu centralizovaný blockchain typu XRP/Ripple, na kterém pojedou státní peníze nebo obecně veškerá interakce se státem, to začíná vypadat dost děsivě.
    CABOWITZ
    CABOWITZ --- ---
    VLKSAMOTAR: no offense, me taky hype kolem NFT zajima, ale zatim v tom moc zajimavych presahu pro umelce/tvurci lidi krome alternativy toho jak delat biz nevidim, kdyz tak se v ramci diskuse muzem presunout do nove zalozeneho auditka :)
    VLKSAMOTAR
    VLKSAMOTAR --- ---
    CABOWITZ: No chtěl jsem si to spíš ošahat, nepočítám, že to někoho bude zajímat.
    CABOWITZ
    CABOWITZ --- ---
    VLKSAMOTAR: hodne stesti :)
    VLKSAMOTAR
    VLKSAMOTAR --- ---
    Udělal jsem si starou typo skicu jako NFT, tak třeba to povede k její realizaci :))
    http://bit.ly/ryska_01


    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    GOGGA: Jistě ho najdeš v nějakých free fontech.
    GOGGA
    GOGGA --- ---
    netvoril jste nekdo digit8 font? kdysi jsem si ho udelal v obrysove podobe pozitivni i negativni a tiskli jsme z nich popisy sanonu, takze si kazdy mohl zaskrtat cislo, ktere potreboval - a zmizel naneliztelne nekde v historii
    CHARVYBURGER
    CHARVYBURGER --- ---
    Pratele, mam nova pismenka pohromade! - RACK - Kouknete na projekt na Behancu, a podporte me paleckem, bez lajku na Behancu, clovek jako by nebyl (alespon pro ty feature algoritmy). Demicko a odkaz do obchudku na odkaze. Tentokrat zkousim donationware, tak drzte palce.

    https://www.behance.net/gallery/108987493/RACK



    CHARVYBURGER
    CHARVYBURGER --- ---
    Jen doplnim reseni, aby se pristi generace nedostaly do stejne svizelne situace. Adobe ma evidentne limit kolem 10200 bodu na sirku jednoho znaku, pak to orezava. Snizeni UPM ze 2000 na 1650 to vyresilo.
    CHARVYBURGER
    CHARVYBURGER --- ---
    JAKOUBEK: To musi normalka jit, se tam nekde uklikli. Kdyby to neslo, ozvi se: info@pismar.cz
    BINARY_PARANOIC
    BINARY_PARANOIC --- ---
    JAKOUBEK
    JAKOUBEK --- ---
    BINARY_PARANOIC: Glyphs App?
    BUBBLE
    BUBBLE --- ---
    JAKOUBEK: take myslím, že by to mělo normálně fungovat. Klidně mi hoď do pošty soubor s fontem, podívám se na to.
    BINARY_PARANOIC
    BINARY_PARANOIC --- ---
    JAKOUBEK: syntaxe není komplikovaná :) Můžeš zkusit Honzu Charváta, ten se font inženýringem zabývá.

    Ale jinak co testuji, tak znaky s extrémní šířkou normálně fungují — jen to může způsobovat problémy automatickému hintingu či různým filtrům (příliš mnoho kotevních bodů).



    JAKOUBEK
    JAKOUBEK --- ---
    BINARY_PARANOIC: Obávám se, že kontextové alternativy jsou na mě zatím vyšší dívčí, i když to zní víc než logicky (přiznám se, nenapadlo mě to). :) Zkusím si to dostudovat... nebo sehnat dobrovolníka. :)
    BINARY_PARANOIC
    BINARY_PARANOIC --- ---
    JAKOUBEK: zkrátka mu jen nastavíš větší šířku, se zbytkem písma by to nic extra dělat nemělo :) Zda je tam nějaký technologický limit ale netuším, abych pravdu řekl… mohu vyzkoušet. Nicméně! ↓

    Pokud je to písmová značka, jak by se ze screenshotu zdálo, spíše bych to doporučoval řešit po jednotlivých literách jako kontextové alternativy. Bonusem je, že i při copy/paste textu zůstane název firmy čitelný :)
    JAKOUBEK
    JAKOUBEK --- ---


    Ahoj, prosím uměl by mi někdo poradit, jak v Glyphs nastavit atyp znak, který značně překračuje šířku ostatních glyphů, aniž bych si rozmrvil nastavení zbytku písma? Chtěl jsem si vložit do firemního písma logo, ať ho maj po ruce. symbol se mi vkládá v pořádku, ale z loga dvě písmenka chybí. :/ Úpravu loga nám dělala písmolijna za úplatu, ale chlapce československá diakritika, se kterou jsem je prudil dva měsíce, natolik otrávila, že už se se mnou nebaví. :) Za případné info předem tisíceré díky.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam