• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOCURMOSURZávislosť na Internete počítačových hrách a PC
    DUNAR_
    DUNAR_ --- ---
    Karel: Ahoj, ja jsem Karel a jsem internetovy zavislak.
    Moderator: "Vitame u nas Karla!"
    Ostatni: *tlesk, tlesk, tlesk*
    Moderator: "Karle, povez nam, jak to cele zacalo."
    Karel: To bylo pred deseti lety. Byl jsem na jedne party. Trocha alkoholu a neco dalsiho, znate to, ne? A pak mi jedna slecna nabidla, jestli se nechci podivat na jeji ATARI 130XE.
    JANA4U
    JANA4U --- ---
    ja jsem asi na internetu fakt zavisla. nemam problem byt treba tyden bez PC a internetu, ale kdyz nam ted v lete shorel modem a asi tyden nasledkem toho nesel internet, tak se mi to vubec nezamlouvalo (a to jsem byla na netu cely den v praci). proste uz jsem si moc zvykla, ze se bavim s lidma pres nejaky instant messenger, hraju online hry nebo si treba jen poustim hudbu na YouTube a ctu clanky, co mam v RSS ctecce, muzu si stahnout kody ze SVN a dodelat cokoli do prace atd. teda ne ze bych nic jineho nedelala a tak mi to chybelo, ale proste jsem byla otravena z toho, ze nic z tohohle najednou neslo, ze proste nebyla ta moznost. dost jsem byla prepadla z toho, jak pocitac bez internetu najednou ztraci skoro vsechno sve kouzlo, pritom jeste celkem nedavno jsme internet nemeli. no mozna je to u me i kvuli tomu, ze me proste pak chybi interakce s lidma (a to chodim do prace). bydlim mimo Prahu, kamaradky se odstehovaly dal, takze nemam nikoho, s kym bych se domluvila, ze zajdeme na chvili na pokec nebo na prochazku. sice muzu jet do Prahy, ale to je docela unavne a rozhodne to nejde delat kazdy den.

    myslim, ze me internet hodne pomohl, ze nejsem uz tak uzavrena, ticha atd. pomohl mi naucit se komunikovat s lidma - napred pisemne a pak uz mi to slo i nazivo. :-) celkove se mi diky tomu vyrazne zmenil zivot.
    BRENMCGUIRE
    BRENMCGUIRE --- ---
    Nicméně abych to pojal vážněji, tohle bych moc jako samostatnou věc neodděloval.
    I když asi pravda, že to bude přeci jen v mnoha případech lehčí záležitost než třeba takové kouření, gamblerstvý a drogy. Pokut se to ovšem nepřehoupne do patologického stavu.
    A také specifika jsou jiné a sebedestrukce sebe sama je jiná a také její příznaky jsou řekl bych na první pohled i relativně zkušenému člověku nepostřehnutelné.
    A to obvzláště u lidí kterým počítač přináší obživu.
    Ale řekl bych také že většina takto závyslých lidí svou závislost často po nějaké různě dlouhé době se jí zbaví a přestane být závyslá. Asi předně proto že už není nic pro ně zajímavého v tomto ohledu. I když pak asi často jsou i tací co pak jsou ze všeho třeba znudění a pak bych viděl velké riziko že by z tohodle mohly přejít na jinou závyslost a mnohem nebezpečnější.
    (třeba něco jako bývají zvrhlé zábavy snobů a zbohatlíků, tak něco tak podobného)

    A pak jsou tu ti co se z toho nedostali a to jsou patologicky závyslí a to je asi to o co se zajímat trožku více. A hledat ty rozdíly proč ostatní ne a proč tento ano.

    Ale i tak asi bych se nějak pokusil rozvést a najít příčiny toho a toho proč někdo do toho spadne a co vlastně to odstartovalo.
    A pak ještě přesně definovat co do toho a jak patří a co už ne a hlavně vymezit to co je závislost a co už je ona patologická závislost - která už podle mě pak patří do léčebny.
    BRENMCGUIRE
    BRENMCGUIRE --- ---
    RALI: to ne to by jsi s ním musel ještě spát pak by to byla závyslost. :)
    BRENMCGUIRE
    BRENMCGUIRE --- ---
    KOCURMOSUR: mě naštěstí ne páč žádný nemám. :)
    a taky nejsem a snad jsem nikdy nebyl závyslý, i když u toho sedím od rána až dovečera.
    WILLIK
    WILLIK --- ---
    KOCURMOSUR: a co s tim teda budeme delat?
    KOCURMOSUR
    KOCURMOSUR --- ---
    BRENMCGUIRE: cieľom je zbaviť sa tejto závislosti, mne to napríklad nici osobný a profesionálny rast...
    ZAREK
    ZAREK --- ---
    WILLIK: :))
    RALI
    RALI --- ---
    u pocitace travim sotva 16h denne, to nemuze byt zavislost:)
    WILLIK
    WILLIK --- ---
    ZAREK: treba ujizdi jen mekkce........
    to ja se mzavislej nikdy nebyl, a nebudu, ani nevim co je to pocotacova hra.
    co mame za tema dal?
    ZAREK
    ZAREK --- ---
    FUMO: má bejt tvrdý y!
    CLAVEN
    CLAVEN --- ---
    Ja závislý už nie som, je to relax ako každý iný. Niekedy idem von, niekedy si niečo pozriem, niekedy si niečo prečítam, niekedy sedím s kamarátmi v bare a niekedy celý večer niečo hrám. Nemám pocit, že by som to robil na úkor medziľudských kontaktov, práce alebo spánku.
    FANAE
    FANAE --- ---
    To ja jsem byla zavisla hodne, ale nastesti uz to snad preslo :)
    BRENMCGUIRE
    BRENMCGUIRE --- ---
    i když možná dřív jsem trochu byl. i když ne moc. :)
    ted hraju a sere mě to protože musím hrát protože mě to živí. ;o)
    ano jsem závyslej na prachách. :D
    BRENMCGUIRE
    BRENMCGUIRE --- ---
    nejsem závislej a co má bejt?
    hraju když mám čas a protože stejnak nemám jinou možnost.
    HADES
    HADES --- ---
    Toto uz nastastie davno skoncilo :D
    HONCKA
    HONCKA --- ---
    nevim, jestli nastesi, ale me to zatim prebiji zavislost na alkoholu, ze pri vyberu vecer parba na compu, nebo v hospode, pokud jsou prachy, tak to na 90% vyhraje hospoda :)
    FUMO
    FUMO --- ---
    jsem závislí a má bejt?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam