• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    AJMINAUmíte si pomoci s první pomocí?
    jsem druhým rokem na vyšší škole - zdravotnickém záchranářovi - a ráda bych udělala osvětu co se první pomoci týká, protože mě to baví a zároveň naplňuje a v neposlední řadě je to téme velice ožehavé... A samozřejmě mě zajímají i Vaše postřehy, názory a zkušenosti. Snad se uchytneme:) tak 155 DOKTOR JE TU HNED! :D
    rozbalit záhlaví
    AJMINA
    AJMINA --- ---
    J_A_D_E: co na tom teda nechapes? nasobit umis, ne? :)
    J_A_D_E
    J_A_D_E --- ---
    jasny ! ted uz tomu vsemu rozumim! :-D
    AJMINA
    AJMINA --- ---
    J_A_D_E:
    vzdyt to je spravny, poslouchej - cyklus 30:2 musis stihnout min. 3x za minutu, aby to melo smysl, tim padem 3x30 kompresi hrudniku = 90 (coz je skoro tech tvejch 100) a 3x2 vdechy je 6 vdechu za minutu. Chapes?:D
    J_A_D_E
    J_A_D_E --- ---
    nas v autoskole ucili prej 100 stlaceni za minutu a 6x vdechnuti :)
    AJMINA
    AJMINA --- ---
    NASA: a na to bacha, spravne zneni zni A B C D E F G H I (to je pro odborniky, pro laiky je jen A B C):D
    AJMINA
    AJMINA --- ---
    RUXAC: jasne ze ma jasnou odpoved. Nebo snad myslis, ze ne? Spis to bude o nedostatku informaci nebo o spatnejch a neuplnejch informacich:)
    AJMINA
    AJMINA --- ---
    a to se privtate na to, ze nove GL (Guide Lines) pro rok 2010 to zase lehce zmeni... holt tak to je. Ale oni se to snazi co nejvice zjednodusit laicke verejnosti a to si myslim je to nejdulezitejsi, co je potreba:D
    Takze mate v tom nejaky nejasnosti? Jakej je spravnej pomer resuscitacni pomer, hm?:D
    NASA
    NASA --- ---
    jak to?

    je blby, ze se to meni kazdy rok, ale da se, zaklad je aspon neco, ne?
    T_MAX
    T_MAX --- ---
    RUXAC: jo, trefil to úplně přesně :D
    RUXAC
    RUXAC --- ---
    tak a hned otazka ktera nema jasnou odpoved......
    NASA
    NASA --- ---
    tak cim zacneme?
    a,b,c,d?
    pomer pri neprime masazi srdce?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam