• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    AJMINAUmíte si pomoci s první pomocí?
    jsem druhým rokem na vyšší škole - zdravotnickém záchranářovi - a ráda bych udělala osvětu co se první pomoci týká, protože mě to baví a zároveň naplňuje a v neposlední řadě je to téme velice ožehavé... A samozřejmě mě zajímají i Vaše postřehy, názory a zkušenosti. Snad se uchytneme:) tak 155 DOKTOR JE TU HNED! :D
    rozbalit záhlaví
    LIBRIUM
    LIBRIUM --- ---
    ZISKEY: ale maximalne po opuch phrynx. ak je ten edem nizsie, tak ti nejake udelatko na pridrzovanie jazyku nepomoze.
    AJMINA
    AJMINA --- ---
    ZISKEY: tou malou trubkou myslis airway neboli vzduchovod? :)
    ZISKEY: ja zastavam nazor, ze skrtidlo do lekarnicky patri, ale ne skrtidlo takovyho typu, jaky je v autolekarnicce. To je naprostej otres, takova tkanicka! tim opravdu nadelas vic skody jak uzitku takze akrtidlo ano, ale neni skrtidlo jako skrtidlo. A taky by ho mel clovek umet pouzit, alespon okrajove mit nejakou znalost, ze se ma postune povolovat a tak...
    ZISKEY
    ZISKEY --- ---
    otok DC by sel vyresit takovou tou zahlou trubkou co se dava v bezvedomi proti zapadnuti jazyka, mala skladna, vejde se do kazde lekarnicky (hned vedle skrtidla :) )
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    ZISKEY: nepamatuju si robertovu argumetnaci, proč tam to škrtidlo nemaj, takže to vážně nezreprodukuju a samostatně jí nevymyslím. Jen vím, že to nějak dohromady dávali a znělo to docela logicky.
    ZISKEY
    ZISKEY --- ---
    ZUZKAOU: jasny, to co je zaskrceny jde pryc nehlede k otrave metabolickym odpadem. jenze az si ti na chate soused urizne motorovkou nohu nad kolenem budes bez poradny siroky gumy nahrana, tlakovym bodem nebo paskem ci satkem to nezastavis a rukou primo v rane obtizne pokud nemas jatecni praxi. imho skrtidlo do lekarnicky patri


    LIBRIUM: yes

    GOBERS
    GOBERS --- ---
    ZUZKAOU: No, tak já předpokládám, že tady nás pár s papírem a vybavením bude...:-)
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    TWILIGHTZONE: hele a není potřeba tam mít někoho s papírem a vybavením?
    TWILIGHTZONE
    TWILIGHTZONE --- ---
    Ahoj shanime na umelecky festival, nekoho, kdoby byl schopen v pripade urazu poskytnout prvni pomoc. Objednani zachrane sluzby je drahe a pro tento festival trochu zbytecne. Tak kdyby byl nekdo ochotny nebo nekoho znal prosim at se mi ozve do posty dekuji predem
    VERUN
    VERUN --- ---
    no a co když třeba nic dutýho nemám?
    LIBRIUM
    LIBRIUM --- ---
    CORNELA: intubacia je uz v klinickych podmenkach skusenym lekarom znacne tazsia nez tracheotomia, nieto este v improvizovanych podmienkach laikom.
    LIBRIUM
    LIBRIUM --- ---
    nefantazirujte. brcko do krku? ach.
    VERUN
    VERUN --- ---
    CORNELA: jasný, to bylo taky to co mě napadlo . . jenže ted jak to provest, aaa si to nedokazu predstavit - vem si třeba že nemáš po ruce alkohol jako dezinfekci a nic ostrýho
    VERUN
    VERUN --- ---
    mě by zajímalo co dělat, kdyby mě vosa/včela píchla do jícnu a do nejbližší nemocnice je to asi tak 20 minut
    když po 5 min. je to už pěkně nateklé a tím pádem to ucpe DC
    LIBRIUM
    LIBRIUM --- ---
    ZUZKAOU: u velkeho tepenneho krvacania na koncatine by som s tym pomerom skoda/uzitok nebol tak presvedceny.
    LIBRIUM
    LIBRIUM --- ---
    ZISKEY: skrtidlo mozes urobit na mieste aj z caru tricka alebo opasku.
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    ZISKEY: jo protože jsou přesvědčení, že to nadělá víc škody než užitku, pro podrobnější argumentaci se ozvi třeba Robertovi Pleskovoti
    vida-pleskot(zavináč)arachne(tečka)cz

    ZISKEY
    ZISKEY --- ---
    ZUZKAOU: nejpropracovanejsi system kurzu pro verejnost prodava pod svym logem lekarnicku bez skrtidla ?
    MAKU
    MAKU --- ---
    Děkuji všem za rady, pořídím tedy Betadin :)
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    EUCHENIE: dneska jsem seděla a dávala s lektory dohromady program 40 hodin, co potřebuju proškolit pěstounky a nevešlo se mi tam skoro nic, krom základů, takže můj úsudek je asi ovlivněn tímto poněkud frustrujícím odpolednem.

    Tady jsou standarty ČCK - s tím že základní normu znalostí mají na 12 h.
    http://www.cck-cr.cz/cz.php?id=ppnormy
    EUCHENIE
    EUCHENIE --- ---
    dobra, nicmene to nehazejme vsechna jednodenni skoleni do jednoho pytle;)

    jako samo, jasny, cim vic, tim lip, nebo cim lip, tim lip;)

    ale zas lepsi neco nez nic:)

    no nic, necham toho a radsi se nekam prihalsim;))
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    EUCHENIE: absolvoala jsem jednodenní školení v anglii a zahrnovalo to dýchání do anduly, obsluhu automatického defibrilátoru a nácvik ovazování hlavy.

    Pravda v tom samém přípravném kurzu pro práci s psychiatrickými pacienty jsem také absolvovala denní školení o tom jak si mýt ruce a to i s názornými ukázkami a tréningem za pomocí UV lampy.

    Velmi nesmyslné, velmi britské.
    EUCHENIE
    EUCHENIE --- ---
    ok, dik za tip. imho i den lepsi nez cist..imho')
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam