• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    AJMINAUmíte si pomoci s první pomocí?
    AJMINA
    AJMINA --- ---
    HYPOKAMPUS: z anestezie ani emery bohuzel ne, jen z ortopedie a patologie :)
    HYPOKAMPUS
    HYPOKAMPUS --- ---
    Neznáte prosím někoho v UVN Střešovice? Anestezie nebo emergency?
    AJMINA
    AJMINA --- ---
    http://zachrana.patekolo.org/forum/

    doporucuju lidem z oboru;)
    AJMINA
    AJMINA --- ---
    HYPOKAMPUS: jasne, ze jsem ho videla :) myslim, ze bych si na jeho zavedeni troufla az v nouzi nejvyssi... ani nevim, jestli se vozi v sanite. Slo o to, ze jsme se o tom bavili s vojakama a porad jsme se nemohli dohodnout, kdo to ma vlastne v kompetencich..
    HYPOKAMPUS
    HYPOKAMPUS --- ---
    ale zase pozor, jestli si kombitube viděla tak bych se s jeho použitím rozmýšlel, je docela robusní a bál bych se poranění
    asi bych ho použil jako poslední alternativu
    AJMINA
    AJMINA --- ---
    HYPOKAMPUS: super, to jsem potrebovala vedet ;)
    HYPOKAMPUS
    HYPOKAMPUS --- ---
    Zavedení kombitubusu je v kompetenci zdravotnického záchranáře
    AJMINA
    AJMINA --- ---
    dalsi dotaz - jak je to s intubaci kombitubem? muze i zachranar nebo je to kompetence pouze lekare?
    HYPOKAMPUS
    HYPOKAMPUS --- ---
    AJMINA: stačí nastudovat Guidelines 2005 :-)
    No jo ale pan doktor tam od toho je aby ti to vysvětlil :-)
    AJMINA
    AJMINA --- ---
    HYPOKAMPUS: jasne, ze je nejlepsi se zeptat, kdyz ja mam z Dr. Kucery respekt jak blazen...:-) kazdopadne dekuju za vysvetleni, treba to, ze deti do 8 let maji pomer 15 : 2 jsem vubec nevedela...
    HYPOKAMPUS
    HYPOKAMPUS --- ---
    AJMINA: No neni nic jednoduššího než se zeptat svého odborného vyučujícího :-)

    Každý to prezentuje trochu jinak. Myslím si ale, že v tomto pohledu zajištěný pacient znamená intubovaný pacient, farmaka a žíla na tohle nemá vliv.

    Po intubaci se na poměr už nehraje! - zajistit UPV - 8-10/min a nepřímá srdeční masáž 100/min

    15:2 je poměr u dětí do 8 let vyjma novorozenců (3:2 ) a toto vyplývá pro ALS - odborníky

    Laik stále v celém věkovém spektru 30:2
    AJMINA
    AJMINA --- ---
    LIBRIUM: jasne, tohle vsechno chapu, jen mi to proste neslo do hlavy. tykalo se to ALS (rozsirene resuscitece) a zajisteneho pacienta (zilni linka, farmaka, pristroje atd.) vsichni rikaji ze 30:2 a najednou thole, tak me to zmatlo... ale diky:-)
    LIBRIUM
    LIBRIUM --- ---
    AJMINA: to sa meni kazdu chvilu, ale v zasade ide o to, ze je rozdiel, ak si 1 alebo 2ja. ultima je zaistit ca. 70 - 100 kompresii hrudniku/min. aby clovek toto solo zvladol, je optimum 30:2. ak ste dvaja a jeden len masiruje thorax, tak to da aj pri 15 - 20:2. pocet inspirii nie je az tak kriticky, ak stihnes okolo 6 alebo viac za minutu.
    AJMINA
    AJMINA --- ---
    muze mi nekdo vysvetlit jednu vec - mozna jsem uplne tupa, ale proste o nechapu. Na prednasce zachranarstvi zaznelo, ze zajistenej pacient se muze ve 2 zachrancich resuscitovat v pomeru 15 : 2 a mne to neni jasny úproc... slysela jsem to prvne v zivote, ostatni doktori nebo i kluci ze zachranky nam vtloukaj do hlavy 30 : 2 at se deje co se deje... diky.
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    VERUN: určitě školí červený kříž, pod nejrůznějšíma organizacema pro mládež probíhají akreditované kurzy na zdravotníky, na které se jde přihlásit, jsou i sdružení co to nabízí přímo veřejnosti.

    Asi bude nejednoduší googlit.
    AJMINA
    AJMINA --- ---
    VERUN: ja myslim, ze kurzy PP pro verejnost se urcite delaji... nedokazu ti rict kde a za kolik, ale treba my jako studenti porad nekde cestujeme a ,,skolime´´ v PP :-) odkud jsi? treba bychom se nejak dohodly a neco domluvily... kdyztak post, ju? ;)
    AJMINA
    AJMINA --- ---
    HYPOKAMPUS: fakt me ti Nemci vytaceli uplne k nepricetnosti... a jsem rada, ze sdilis muj nazor:-) ja si uz pak pripdala jako zaujata totiz...
    HYPOKAMPUS
    HYPOKAMPUS --- ---
    AJMINA: Já byl minulej rok jako šéf komisař a myslel jsem, že z německých kolegů vyrostu :-)) Takže ano umim si to moc živě představit
    VERUN
    VERUN --- ---
    dělají se kurzy PP i pro širokou veřejnost?
    a kolik to asi tak stojí
    KEMAL
    KEMAL --- ---
    loni jse mse účastnil workshopu 1.pomoci který zorganizovali některá IDčka kolem Networku23. Cvičení vedl jakýsi záchranář-praktik. Musím říci, že moje účast byla jednou z nejužitečnějších věcí které jsem snad v životě udělal.

    Jak tady vidím tohle auditku, chtěl bych se zeptat jetli se případně nebude chystat něco podobného. Rád bych se zase něčeho takového zúčastnil.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam