• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    AJMINAUmíte si pomoci s první pomocí?
    TABORACEK
    TABORACEK --- ---
    ANICASE: Je blbost aby nevozili lidi pod vlivem cehokoliv, to by totiz nezvladli lecit ani ty otraveny metylem. Nevim jak je to dlouho, ale pro zacatek bych si asi nazaklade InfZ vyzadal nahravku toho hovoru a podle toho bych se zaridil dal. Pokud ti odmitnou tu nahravku dat, coz by nemeli, bude nutne jit cestou oficialni stiznosti a v tomhle pripade bych se nezdrahal ani podat trestni oznameni na operatora 155, coz bude pravdepodobne o dost ucinejsi. Dulezite je, ze ty nahravky se po nejakem case likvidujou...
    TABORACEK
    TABORACEK --- ---
    ANICASE: Nevim, ale v te lekarske prisaze o alkoholu a jinych omamnych latkach nic neni... Popravde, pokud by mi operator 155 rekl ze mi RZtu neposle protoze jsem nalitej, tak kdybych to nahodou prezil, mela by cela zachranka o velikou zabavu postarano.

    Navic, ciste z pohledu logiky veci, proc by ozralyho nemela zachranovat zachranka?
    WOJTYLA
    WOJTYLA --- ---
    ANICASE: Co to je za kravinu. Samozrejme ze vyjizdej k vozralejm. Neustale n
    WOJTYLA
    WOJTYLA --- ---
    SAKRA: bud v klidu. Vo nic nejde. Ad terminologie uz me prbehl Taboracek
    SAKRA
    SAKRA --- ---
    CORNELA: tak já na to prdím. Není to CO a třeba jen na ni leze chřipka...
    TABORACEK
    TABORACEK --- ---
    SAKRA: za me je to jednoduche, kdyz nevis, vyhledej lekare. Mozna budes za hysterku, ale jistota je kulomet... Jinak netusim jestli otrava CO2 je nejaka lecitelna vec, resp. oni pravdepodobne budou resit jen priznaky (neco proti zvraceni a boleni hlavy a tak).

    A jeste mala rypava, bomba je to co se hazi z letadla, pripadne to odpaluji teroristi. To o cem mluvis ty je tlakova lahev, pripadne tlakova nadoba:)
    SAKRA
    SAKRA --- ---
    Prosím vás, uměli byste mi poradit:
    Dcera má brigádu a teď se přišlo na to, že tam celej den unikala bomba s CO2. Jedna kolegyně tam omdlela, vedoucí to nějak tutlá...ale dceři je dnes blbě na zvracení a otrava CO2 přeci jen žádná sranda..
    Nechci hned dělat hysterku, tak hledám poradu, je možné že se to projeví až takto druhý den? Bylo by oprávněný vyhledat lékaře?
    KADLIK
    KADLIK --- ---
    381007: papírama se život nezachraňuje o ty mi nejde jde mi o tern dril a jinak je opravdu lepší do života žádní osvědčení nemít než mít jak říká Wojtyla
    WOJTYLA
    WOJTYLA --- ---
    381007: Jako laicka prvni pomoc muzes pouzivat cokoliv. Bez jakykoliv odpovednosti.
    381007
    381007 --- ---
    KADLIK: Dost složitě... Přes známého, neoficiálně, bez papíru o absolvování. A tím pádem to ofiko nesmíš používat, možná při krajní nouzi, ale nevím...
    KADLIK
    KADLIK --- ---
    nějaká možnost jak se jako civil dostatn na kurzy BATLS a BARTS?
    WOJTYLA
    WOJTYLA --- ---
    škoda že ATLS i BATLS nejsou pro civily...respektive u ATLS to asi chce mít další medicínský vědomosti, než jen umět mu píchnout kanylu a dát kapat Ringera:-D
    381007
    381007 --- ---
    WOJTYLA: Advanced Trauma Life Support. My zelení jedeme na BATLS a BARTS - Battlefield Advanced Life Support a Battlefield Advanced Resuscitation and Skills.
    WOJTYLA
    WOJTYLA --- ---
    CORNELA: No myslel jsem rovnou misto obvodaka. Jet tam hned kdyz se mi neco nezda.

    Co je atis? Ty ses zas na nocni vid?:-)) kde vubec delas a co?
    WOJTYLA
    WOJTYLA --- ---
    KEMAL: hele co se týče syna...tak bych s nim vubec v rámci traumatu neřešil obvodáky, páč to je banda patologů a rovnou s nim jel na pohotovostní příjem se zraněním do dobrý nemocnice...dětskej motol myslim dobrej... je to tvuj kluk přece...tak at se mu dostane ty nejlepší péče...
    WOJTYLA
    WOJTYLA --- ---
    jinak zejtra poslední 4tej den ČČK ZZA kurzu a testy...na podzim bych si rád udělal eště ten nejvetší instruktorskej...

    je to moc dobrý jako základ...předevšim teoretickej a s medicínskejma souvislostma...prakticky si tam toho člověk pokud je pasivní moc nezkusí...mno vzhledem k tomu že pasivní nejsem tak sem u všecho první:-) Dělá to s náma sympatická sestra s ARO kardiologie z Karláku z Všeobecný, jezdila i na záchrance, takže myslim že ví co čem mluví...v kombinaci s mojí praxí na KAR Všeobecný, mi to celkem dává smysl... jen pokud bych někdy vyučoval já, seřadil bych si to asi trochu jinak do jednodušších blků a stále stejně opakovanejch ukonů a jednoduchý "diagnostiky", tak aby všichni laici dokázali jet podle nekolika základních kroků.

    mimochodem včera 3 hodiny na bazénu vodní záchrany byly moc dobrý...

    následně to chce dát si CACM a Zdrsem...
    WOJTYLA
    WOJTYLA --- ---
    TABORACEK: čoveče koukni tady jak to vypadá v reálu...a to má amputovanou jen jednu, taky po výbuchu a ty turnikety má 4 a rohodně v pohodě neni tedy:-))

    čas 17:20

    [HD] Inside Combat Rescue - Episode 5 - YouTube
    http://www.youtube.com/watch?v=bXUP9Jo3bSA
    KEMAL
    KEMAL --- ---
    „Kdybych se bývala nezúčastnila kurzu první pomoci v práci, vůbec bych nevěděla, co dělat."
    Dívka přivedla své štěně pomocí resuscitace zpět k životu – Novinky.cz
    http://www.novinky.cz/koktejl/303556-divka-privedla-sve-stene-pomoci-resuscitace-zpet-k-zivotu.html
    BALAENA
    BALAENA --- ---
    CORNELA: jo! aseptická nekróza, to je to slovo!
    BALAENA
    BALAENA --- ---
    CORNELA: no, právě proto, že "matka infekt neguje", a navíc mu bylo sedm, kdy se tak akorát cosi nikoli beznásledkovýho začíná projevovat (už si nepamatuju název, a ve zprávě to jako zvažovaná možnost uvedený není), věnovali se mu v Motole velmi podrobně, tak počítám nic neprošvihli...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam