• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MIRRORiPhone i iPad vs. world: FLAME vitan pouze zde!



    Není třeba představovat ani jeden z výrobků. Tato diskuse slouží k odvedení flamu a obecně diskusím o chroustovi.
    rozbalit záhlaví
    WIRUZIK
    WIRUZIK --- ---
    DOP: argument byl o vetu drive, todle opravdu argument nebyl..
    DOP
    DOP --- ---
    WIRUZIK: zkratka na ty "iphone killery" sere pes

    Tak pokud budes brat jako meridlo kvality popularitu mezi masovymi uzivateli, tak potom v hudbe nejaky komercni popovy mrdky jsou kvalitnejsi nez nejaka seriozni hudba, ktera neni delana stylem "jednim uchem dovnitr, druhym ven"? Zkratka tohle neni argument, ale zoufalost ;)
    WIRUZIK
    WIRUZIK --- ---
    KOUDY: ja se s tim smirit mohu, ja iPhone pouzivam.. ty se spis nejsi schopny smirit s tim, ze takovy problem kliknout na ikonku Appstore a stahnout tri aplikace proste problem neni ::)

    a kdyby me sralo, ze iphone neumi dorucenky ci MMS, tak to napisu.. treba me sere, ze iphoni fotak neumi makra.. ale MMSky sly proste vzdy kolem me, jejich vyuziti jsem nikdy nepochopil a to ani pote, co si mi to vysvetlil, protoze proste nedokazi pochopit, k cemu je mi fotka na malem displeji ci pripadne nechapu, ktery mobil s velkym displejem nema email klient..
    KOUDY
    KOUDY --- ---
    WIRUZIK: to prave nestacila..;)...Spos se proste nedokazes smirit s tim ze sou telefony typu E90..htc..Omnia a dalsi..ktery maj v zakladu uz to..co kazdej obchodnik,manager apod...kazdodenne vyuziva...a iphone tó proste v zaklade nema..O tom to tady celou dobu je...Misto aby nekdo rekl...sere me ze iphone nema mmsky..ale snad se to zmeni nakym firmwarem...sere me ze iphone neumi dorucenky a ze musim zadavat pred kazdou smsku nakej kod aby mi ta dorucenka prisla...Tak tady slysim jenom...mmsky sem nikdy nevyuzil...dorucenky sem nikdy nepotreboval...blabla...

    Takovej OS je dobry mit..Ja se bavim o aplikacich a funkcich ktery ten telefon ma uz v zakladu a iphone je bud nema a musis si je tam doinstalovat, nebo je nejak sede obejit..nebo si je koupit..nebo cekat nez jobs vyda dalsi dalsi pravidelne dvoumesicni update...

    jinak s tim zdrazenozlevnenim ti opet davam za pravdu..Uz sme tu resili nize ze se tmobile ho zdrazil..protoze tu byl ihone dostupnej jako jeden z nejlevnejsich na svete..
    WIRUZIK
    WIRUZIK --- ---
    btw kdyby Koudy rekl rovnou, ze ma v telefonu z aplikaci jen mapy pro navigaci, tak to tu ani neresim.. jemu by stacila i obycejna stara nokie, co ma BT a umi dorucenky a byl by klid :)

    ale stejne nerozumim tomu, k cemu potrebuje dobrej OS s hafem aplikaci zadaco (btw jak kdyby iPhone za ty dva mesice nemel).. Aby mohl chodit po forech a rikat, ze ma moznost mit hafo aplikaci, ale zadne vlastne nechce? :)

    iPhone je v zakladu jen obycejny telefon, kteremu chybi spousta funkci.. ale copak je todle argument? Prave proto se iPhone v posledni dobe predstavil spise jako platforma, na kterou se ted tvori a Apple dava k dispozici dobre nastroje..

    Nehlede na to, ze diky tomu "fenomenu a hypu" ziskavam jako uzivatel spoustu perfektnich webovych sluzeb ci jsou stranky specialne optimalizovane na iPhone.. smartphony jsou tu dlouho, ale proc pro ne Google neoptimalizoval sve sluzby (Gmail, Reader, News....).. zkratka na ty "iphone killery" sere pes..
    WIRUZIK
    WIRUZIK --- ---
    KOUDY: hned zezacatku, je videt, ze proste nevis.. iPhone stoji od zacatku prodeje v CR stale stejne, Tmobile ho naopak jako jediny zdrazil.. jinac stoji tech 11,4k jak jsem psal (vodafone a O2 BEZ zavazku).. v Alze ho nemaji (a ani jen tak mit nebudou) skladem, tak tam proste maji takovouto cenu..

    kdybych jel do prirody, kde neni elektrina, tak tam nebudu checkovat emaily, protoze tam jsem asi z nejakeho duvodu.. ale kdyz by to bylo nutne, tak resenich na iphona je spousta.. ruzne kapacity, ruzne designy.. at uz to je obal ci prodlouzeni iphona (na chvili to tam pichnes, za hodinu mas nabity phone)
    docela pekny je myslim Mophie http://www.mophie.com/collections/batteries

    iphone pomoci aplkace Netshare umi sdilet internet pres wifi ci myslim i kabel.. nepotrebuji, nevim..

    ten podil je hezky, taky je tu nekolik let, ale pak se objevi statistika jako ta o ktere mluvim, kdy iphoni podil 4x prevysuje surfovani na jakymkoli jinym udelatku a je to..

    btw nevim jak tvuj prohlizec v htcku, ale muj v iphone opravdu zvlada stranky jako dsl.cz ci rychlost.cz, kde se muzes podivat i ty na realne rychlosti..
    KOUDY
    KOUDY --- ---
    DOP: Me hlavne neprijde normalni porad dokola milionkrat opakovana ta sama dementni fraze zatvrzelejch iphonistu a jobsovejch ovecek...ze pokud iphone nakou vec nahodou neumi..tak ji neumi proto..protoze ji uzivatele proste nepotrebujou..nechtej..nikdy ji nevyuzili ani u jinyho telefonu kterej ji treba umel uz pred peti lety apod....To je fakt nehorazne k smichu...at uz tu diskuze byla o editaci office dokumentu..nebo o sms dorucenkach a mmskach...
    DOP
    DOP --- ---
    KULA: Jedinec ktery si ho koupil bez smlouvy je kapitola sama o sobe

    Prijde mi, ze to z tyhle vety pomerne jasne vypliva ;)

    DOP
    DOP --- ---
    Ja si nemuzu pomoct, ale mam docela problem s pochopenim telefonu, ktery je na jednu stranu urceny pro nenarocneho a jehoz jednou z nejsilnejsich deviz je jednoduchost a nenarocnst na technicke znalosti uzivatele (coz je dokonce vyvedeno do takovyho extremu, ze u googlemaps ani uzivatele neobtezuje informaci, jestli jsou data ziskany z gps nebo od operatora), ale ktery na druhy strane se musi hackovat jail breakem, funkce bezny jinym telefonum se musi instalovat pres programy od treti strany atd. To ti prijde normalni?

    Protoze at se to zastancum iphonu libi nebo ne, jde o telefon primarne urceny pro hloupy masy a u pomerne velky casti potencionalnich majitelu a majitelu budou takovy veci predstavovat docela problem.
    KOUDY
    KOUDY --- ---
    WIRUZIK: no zezacatku moc nemohl..;)..jinak tady je predpokladana neco pres 16
    http://www.alza.cz/multimedialni-mobilni-telefon-apple-iphone-3g-8gb-cz-d97997.htm
    a stal jeste nedavno 15..tusim ze tmobile ho trochu zlevnil..ale porad fakt nestoji tolik, kolik by nedotovanej stat mel...O zadnym lhani to neni vubec..si paranoidni:)

    Jediny co sem si nainstaloval je navigace s mapama evropy..jinak muj telefon umi vsechno co iphone neumi...defaultne..a bez instalovani ruznejch aplikaci z itunes nebo sedejch omrdavek ;)

    obal s baterkou?..uka, rad se poucim...jde mi o to ze ani htc..ani iphone nevydrzej treba tyden bez nabiti...takze kdyz jedes nekam do prirody kde neni zasuvka..jak to jako iphonista resis?

    pouzivam htc...omnii sem ti jen argumentoval na tve "zajimalo by me, jak velkou mas flash kartu (16gb?)"...ze omnia ma zakladni pamet onech 16Gb a stejne tam SDcko dat jde...visco...zadnej konec...Jde zvetsit..coz je PLUS...a nemusis tam psat nakej kod pred smsku abys dostal dorucenku..coz je MINUS..;)

    WM je tezko epic fail..srovnej si jeho podil na trhu vzhledem k macos...To samy treba rim...a tedka i android..:)..

    jinak 65 000 barev jde..;)..poznas okem rozdil mezi 65 000 a 16mega jo?..wow:)

    rad bych...ale iphone nejak neumi fungovat jako modem covece ;)
    WIRUZIK
    WIRUZIK --- ---
    KOUDY: hele kdyz nebyl dotovany, tak si ho clovek mohl koupit z ameru a vyslo ho to na nejakych 7,5k.. tak nebud srandista..
    a srovnavat iphone, kdy mel fw nejakych 1.1.2 s fw 2.1 je dost podstatne.. asi jako srovnavat stare HTCcko s novym..

    ty mas se lhanim proste problemy, delas to uz od zacatku.. 8gb verze stoji 11,4k (nepredpokladam, ze mas v htccku vic pameti) a 16gb verze stoji 13,4k.. takze opet a opet lzes, protoze argumenty nemas :)

    A ty si do Windows Mobile nic neinstalujes? To te lituji.. Btw podle toho co si chtel, tak jsou nutne 3 aplikace.. to neni 20 ne? Kolik mas aplikaci ve WM?

    Kdybych mel problem s baterkou na cesty, tak si koupim obal s baterkou ci si koupim nahradni modul na nabijeni - dam to na hodinku stranou a mam nabito na 100%.. ono to vyjde nastejno jako mit baterku v kapse ne?

    Docela by me zajimalo, jaky to vlastne pouzivas telefon.. jednou argumentujes HTCckem, pak zas povidas o Omnii ze umi todle.. hups? Koudy - epic fail?

    Epic fail nenastal, protoze lide pouzivaji iPhone na browsovani vice a vice.. WM - epic fail? Nebo snad HTC Touch HD s 65 tisici barvami? Na to se to asi hodi nejvice :)

    btw zmer si rychlost pripojeni, budes prekvapen :)
    KOUDY
    KOUDY --- ---
    jaka featura prosimte? :)...ja uz sem tu nekolikrat psal ze sem iphone mel..ale jako nic jineho nez prehravac hudby a videa sem ho proste nevyuzil..protoze ho neberu jako plnohodnotnej pracovni mobil...Je sice hezky tady srovnavat jeho dotovanou cenu...Ale tenkrat zadna dotovana cena nebyla visco..a i tedka by pro srovnani bylo celkem dobry brat jeho realnou cenu...ktera je skoro patnact tisic..;)

    jo tak aplikaceee :)
    skvele!..koupim si mobil a dotahnu si do nej dvacet aplikaci aby umel to, co telefony stejne "kategorie" umi defaultne :)...wcdma ma jo?..supr! :)

    barky nosim dve...flash karty tri..Jak dlouho ti vydriz baterka v iphonu?..Kdyz nekam jedes tak ti vydrzi treba ctyri dny a nepotrebujes jinou zejo?..;)...btw..treba omnia ma 16Gb a slot na SD..takze klidne 24Gb...hups..;)

    jinak iphone uz umi editovat office soubory?...pdfka apod?...skvele!
    jj iphoni podil na browserech na netu je uplne luxusni...ale ten flash a java..no visco...epic fail ;)
    WIRUZIK
    WIRUZIK --- ---
    KOUDY: no krom toho, ze spoustu veci z tveho vyctu resi dalsi aplikace, dalsi veci je standardni featura iphonu, ktere neznas, coz nas tady v klubu neprekvapuje (viz tve drivejsi prispevky), tak spoustu veci mi prijde i ujetych :D

    zajimalo by me, jak velkou mas flash kartu (16gb?) a kolik baterek nosis po kapsach.. hlavne ty se zarukou 2 roky :D

    a dokonce nam uz blbnes.. 3G? rychly data (rychlejsi nez 3G ci wifi)? Kdo ti ublizil? :D

    jinac si dam teda tu praci - iphone nataci videa, dela hlasove poznamky, syncuje pres wifi, mass storage je pres wifi (omrdavka jak sfina :D ), edituje office soubory apod.

    Jo a jen pro tvou informaci, iphoni podil na browserech na netu je 4x vetsi nez vsechny pristroje vybavene Windows Mobile dohromady.. hm, asi to je tim, jak ma iphone pomala data a jak je nepouzitelny :D
    KOUDY
    KOUDY --- ---
    a klavesnici..a 3G..rychly data apod..a dobrej OS s hafem aplikaci zadaco..a GPSku..a moznost natacet videa...a moznost hlasovejch poznamek...odesilani kontaktu smskou...nebo treba preposilani smsek...a vic profilu hlasitosti...nebo vymenitelna baterka...sync pres wifi....nebo mass storage bez nakejch omrdavek...Slot na pametovy karty...Nebo za flash a javu v prohlizeci...za editaci office souboru..apod...jo, za to si tech 1500Kc velmi rad priplatim :)
    WIRUZIK
    WIRUZIK --- ---
    KOUDY: vsak samozrejme, nekdo je proste schopny dat o 1500 vic za dorucenky, posilani dat pres bluetooth a horsi displej :D
    KOUDY
    KOUDY --- ---
    WIRUZIK: ja uz diamond pro mesic koupenej mam :)..ale iphone je tam prej fakt o par procent levnejsi...coz je prej zpusobeny tim, ze diamond toho umi vic, tak je logicky drazsi...cili se ti omlouvam ;)
    WIRUZIK
    WIRUZIK --- ---
    KOUDY: hele ty bez kupovat diamond pro do svycarska za cenu dotovaneho iphonu :D
    KOUDY
    KOUDY --- ---
    WIRUZIK: smart?...jakej smart?..myslis gadget? :)
    WIRUZIK
    WIRUZIK --- ---
    DOP: pausaly nevymyslel Apple, ale Apple prosadil, aby byly tak silne dotace.. kdyby nebyly, tak jim ho proste Apple neda.. ukaz mi jakykoli jiny smart s tak silnymi dotacemi.. nenajdes, neni..

    KULA: nemoznost vymenit baterii je v mych ocich vyhoda.. nikdy jsem po kapsach nenosil dve baterky.. a prave diky tomuhle jsem dostal zaruku na baterku 2 roky (nikde ve svete tomu tak neni, jen u nas pokud vim).. predstav si, jak bude takova baterka iphonu vypadat za rok a pul, vymenit bude potreba a takhle mi ji vymeni zadarmo.. podle me docela fajn featura :)
    kdyby mel nekdo potrebu mit zalozni baterii, tak ty se prodavaji a pichnou se zespodu do telefonu :)
    CUBICULA
    CUBICULA --- ---
    DOP: tak si ten telefon nekupuj neasi

    KULA: a ty ho porad tak nebraň, nebo se provali ze s nim spis :)
    KULA
    KULA --- ---
    DOP: mno to by me zajimalo jak jsi k tomu dospel....
    Tak rozhodne je to chytry reseni... ale kde jsem napsal: jsem chytry protoze mam pausal? nikde ne?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam