• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MIRRORiPhone i iPad vs. world: FLAME vitan pouze zde!
    VIRUS31
    VIRUS31 --- ---
    minulej vikend jsem jel podle navigace a bylo to ok.. nicmene mit rizeni jako job, koupim si k tomu pristroj urcenej a ne jen telefon (jakejkoliv).. pro prilezitostny navigovani je to cajk.
    JIRKA207
    JIRKA207 --- ---
    KVBF: vykresluje se to samo uplne stejne jako na maps.google.com pri pohledu na cechy ;)
    WIRUZIK
    WIRUZIK --- ---
    skoda, ze google maps u nas neumi ukazovat aktualni dopravni situaci a tak.. pak by to bylo fajn mit to v iPhonu :)
    WIRUZIK
    WIRUZIK --- ---
    KVBF: pokud nefrcis 120, tak to zvlada i v nasich podminkach relativne v poho.. ale todle proste neni plnohodnotna navigace..
    pokud ji nutne potrebujes a jezdis v aute hodne, tak to urcite neni pro tebe.. na druhou stranu jakz takz pouzitelny to je :)
    KVBF
    KVBF --- ---
    Nikdy sem poradne ten iphone v ruce nedrzel, chtel sem neco zjistit o ty pochybny navigaci tam, nevim jak je vybavenej v zakladu jak snadny je (nebo jeslti je to vubec mozny) sehnat neco vocrackovany a zadarmo, ale tady na tom to vypada ze tam nejakou mapu typek ma a celkem ho to navadi :-)
    http://www.youtube.com/watch?v=-bO5tw_vLOA
    ale nevypada objektivne ten clovek no )), tak se ptam nekoho kdo to ma, jeslit to tady v chechach funguje takhle jako na tomhle videu :-)
    FMATEJU
    FMATEJU --- ---
    WIRUZIK: tak ja zase planuju spis jednu dve veci ale na celej den a mam ruzny skupiny cinnosti a barevne odlisuju skupiny a skupiny sem tam treba nenasel. (mozna sem blbe hledal). ale to se da jeste prekousnout.
    spis mam nektery cinnosti pravidelne (ale nepravidelne ohledne iphonu) - jednou za 5 dni, jednou za 18 dni - a to celej rok - a to tam proste nedam najednou.
    pak nejaky filtrovani a vyhledavani a tak. (mozna to tam taky je)
    a dal nevim, musel bych se podivat.
    DOP
    DOP --- ---
    WIRUZIK: Byly to cesky, takze bud mobilmania nebo mobil.cz
    WIRUZIK
    WIRUZIK --- ---
    DOP: tak v tom pripade musis prehodnotit, jestli jsou tvy media a zdroje dostatecne seriozni :)
    todle tam je od fw 2.0 = od chvile, kdy dostal iPhone GPSku..
    DOP
    DOP --- ---
    WIRUZIK: Jo tohle jsem zrovna vycet, nicmene v serioznim clanku ;)
    WIRUZIK
    WIRUZIK --- ---
    sem to ted jeste musel vyzkouset.. napred mam kruhy s careckama, rozptyl poznam podle toho, jak je to kolecko velke, tudiz presne vidim, kam az saha.. pak se kolecko jeste trosku zmensi, aby se mi poloha upresnila.. a pak mam modrou tecku, ktera vysila modre kolecka, to uz je gpska :) a ta gpska pak ma pod sebou modre pruhledne pozadi ve tvaru kruhu, ktere znaci presnost.. ja teda nevim, jestli by to mohlo byt snazsi?

    Btw todle je typicke.. nekdo zacne rikat, ze to ma neco nedodelane.. ale ja nevim, ten clovek to podle me nikdy nemohl mit v ruce nebo nevim kde to vycetl?
    WIRUZIK
    WIRUZIK --- ---
    DOP: zamozrejme se to dozvis a to podle toho, co ti zrovna ukazuji.. kdyz je tam takovy to kolecko co ma nejaky ty carky uvnitr, je to operator.. az vidis modrou tecku, je to GPSka..

    problem vidim jen v tom, ze casto nevim, ktery udaj pouziva dana aplikace (napriklad si pustim Showtimes, aby mi ukazal kina s programy kin v okoli).. ale to je zkratka tim, ze autori ve vetsine pripadu nedokumentuji ci nepisi o programu nejak blize :) ci mi to je jedno a takovou fci nehledam :D ale co, ve vysledku je mi to asi ukradene :D
    DOP
    DOP --- ---
    WIRUZIK: Jo v pohode, vzdyt ja nejsem nejakej fanatickej odpurce, kterej kdyby videl iphone, tak ho bezmyslenkove mrskne na zem a rozslape ;)

    Ale o neodflaknutosti me zkratka neprekvapis, viz napr. demence pri pouziti googlemaps, kdy ve finale ani nevis, jestli gmaps berou informace z GPS chipu nebo od operatora - tzn. jejich presnost muze byt v radech metru nebo stovek metru a iphone se neobtezuje ti tohle meritko sdelit.
    WIRUZIK
    WIRUZIK --- ---
    DOP: jedna vec je odflaknout, druha vec je neco vynechat.. odflaknutyho toho moc neni, je to proste rukopis applu.. Jednoduchy, ale pouzitelny veci.. pro cloveka, co se v telefonu strasne rad hrabe a nastavuje u kazde ikonky svoji barvicku to proste neni.. ale to je proste Apple..
    DOP
    DOP --- ---
    WIRUZIK: Ja bych to iphone taky odpustil, ale proste nemam rad odflaklou praci a na iphone se toho odflaklo zkratka az moc.
    WIRUZIK
    WIRUZIK --- ---
    DOP: hele me by ani HTCcko bez dorucenek a MMSek nevadilo, odpustil bych jim to.. stejne tak vetsina uzivatelu techto telefonu..
    Take bych odpustil Googlu, ze by v telefonu s GPS nejaky rok nemeli navigaci.. tak jako to odpoustim Applu.. zkratka ono to neni hned :)
    WIRUZIK
    WIRUZIK --- ---
    FMATEJU: btw no offense, ale docela by me zajimala tvoje prace s kalendarem.. Proste jen tak ze zvedavosti :) nebo co ti nejvice chybi u zakladnich kalendaru?
    me zkratka bohate staci neco jako ma WM ci dokonce i to co ma iPhone.. mozna by se mi obcas hodilo zobrazeni, kdy bych videl sloupecek a na nem barvicky podle free/busy.. ale to neni nic co bych nutne potreboval, vetsinou stejne planuji na konkretni den.. zkratka kalendar mam jen na urcovani, kdy mam nejaky meeting nebo tak..
    KOUDY
    KOUDY --- ---
    FMATEJU: jak kecam?..ja i bez zapnutyho touchflo3D dokazu wm ovladat vklidu...Jen rikam ze me stve malej displej...ale furt se mi ovlada lip nez Omnia...
    DOP
    DOP --- ---
    WIRUZIK: Mno to asi nema smysl resit, ja tu mluvim spis v teoreticke rovine, kde je iphone skutecne ve spouste ohledu odflaknuty (respektive mohl byt mnohem lepsi) a bohuzel mu prochazi dost toho, co by naprosty vetsine konkurence neproslo.
    FMATEJU
    FMATEJU --- ---
    taky bych chtel vedet kolik navigacnich programu existovalo v dobe uvedeni WM wm na trh. :-)
    kazdopadne to je druha vec co me na tom founu sere :-)
    WIRUZIK
    WIRUZIK --- ---
    DOP: myslis, ze ti co tak propadli smskam potrebuji, aby jim chodily zpravy po jedne a oni je pak mohli preposilat ci mazat po jedne? Myslis, ze jedine po cem v americe ti lide posilajici 1700 sms mesicne touzi je dostat ke kazde zprave dorucenku? Jestli sis odpovedel aspon jednou ano, tak by ses mel vratit do reality :)
    Ve statech jsem byl pravda jen pul roku, ale snad nikdo nemel zapnutou funkci dorucenky v mobilu. Jsou to skilleri, pisi na plastovych krapech za $10 i s kreditem extremne rychle, ale zkratka spis chatuji.

    A vis co je nejznamejsi fakt kolem iPhonu? I clovek, ktery bezne nesmskuje, tak najednou zacina psat zpravy. A smsky ve tvaru konverzace k nejake vetsi aktivite proste vybizeji. Zeptej se jakehokoli majitele iPhonu, co on a smsky pred a po. Zkratka se pisi snadno, je to prijemny jednoduchy..

    Pokud si buran z vesnice jde koupit telefon, aniz by si precetl jedinou recenzi, tak je to proste buran :)
    nemusis prolejzat tisic stranek, aby ses dozvedel, ze to neumi MMS.. recenze nectu, ale predpokladam, ze tam bude napsano i s tou navigaci..

    Kdyz se ti stane tadle situace, tak v blesku urcite oceni, ze se to jeste zkompresuje a to pak bude obrazek na prvni stranku jak vysity.. :D Neni to same to vyfotit a poslat na mail v plne kvalite?

    Co se tyce navigace, je to slozite, navigacni soft proste bude, tomu verim, jen je zkratka problem s tim, ze Apple nechce dovolit pristup vyvojarum ke vsemu a tak proste dokud nebude dokonaly API a nebudou vyreseny vsechny problemy (viz co rikal nekdo z R&D Applu), tak proste navigace nebude. Predstavujes si to zkratka jak hurvinek valku.. momentalne Apple resi dulezitejsi veci, nez je navigace a neni toho malo. Navic Apple zkratka hodne vyrostl, rozrusta se iTunes store, predstavil Appstore, mobileme, novy fw v iPhonu a pusobi to na me, ze to zkratka bylo uspechane a v casovem pressu. Ted se dohani to co se zanedbalo a pak se uvidi. Touto dobou by se asi ohlasovala nejaka alpha verze navigacniho sw, ale proste se to nestiha..

    Tvuj priklad s navigaci mi prijde bokem. Stejne tak si muze buran prijet koupit PDAcko, kde pisi, ze ma GPSku.. a pak cumi, ze on tam neni soft? Ze si musi jeste koupit soft za tolik penez, co stoji PDAcko?

    CATT: presne tak, todle je dobry priklad. V dobe, kdy je to samy smartphone s email klientem mi prijdou mmsky uz minulosti. Zachvili by mohlo vadit Koudymu opravdu to, ze to neumi EMSky..
    navic kdyz uz je to pro nekoho kor problem, tak si proste tu aplikaci na mmsky do telefonu nejak dostane..
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam