• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    HOWGŽivot v USA a dalších časových pásmech
    BEDA00
    BEDA00 --- ---
    BERULINKA24 : mexiko laka zase me.. dost premejslim, ze bych na jare vyrazil, chvili makal v US a pak si projel stredni ameriku.. ale to se ese uvidi :)
    BERULINKA24
    BERULINKA24 --- ---
    HOWG: a kde na Floride?
    Ja tam jenom navstivila kamose, co bydleli nedaleko Miami, tak jsem se podivala i do Miami a pak na Key West a teda cela Florida mi prijde takova docela umela...ten pocit z ni byl teda jeste umocnenej tim, ze jsme se zrovna s pritelem vraceli po dvou mesicich z Mexika, kde jsou jednak v Karibiku nadherne plaze s bilym piskem a navic je tam takova divoka priroda, prirozena...
    HOWG
    HOWG --- ---
    SHARNY: Ja jsem na Floride:)
    SERGEI
    SERGEI --- ---
    jak já bych se podíval do USA ach jo vy se všichni máte :(
    SHARNY
    SHARNY --- ---
    zdar, s kámošem plánujem vyrazit na Floridu za prací :) Rádi bychom na Floridu na dva měsíce o velký prázdniny. Uvítám jakékoliv rady, jak ohledně výběru práce, tak na co si dát pozor ve společnosti :) Byl tu někdo na Floridě?
    MYJKA
    MYJKA --- ---
    Tak ja budem iba so zaujmom nakukovat :) sice dlhodobo zijem v zahranici ale pre vas je to domov :)))
    BERULINKA24
    BERULINKA24 --- ---
    Ja co mam zkusenost zivota v Americe pul roku jako au-pair v NJ, tak teda nikomu nedoporujuzu zit v New Jersey.
    Hodne lidi, co tam zije jsou dost namysleni a hrajou si na nejaky posh lidi... (zije tam hodne zbohatliku, co pracuji v NY).
    Ale v NY mam super kamose, v Penssylvanii taky, ted uz i ve Phoenixu. Vetsinou jsou to ale amici, kteri celkem dost cestuji,
    takze se dostali z te neinformovane bubliny, ve ktere zije vetsina naroda a divaji se na svet podobne a realisticky jako ja,
    protoze taky hodne cestuju a zila jsem uz i v jinych castech sveta...

    Oproti evropanum jsou ale mnohem milejsi a pratelstejsi a ti, se kterymi ja se setkala, tak to nehrali.
    Jelikoz ve Phoenixu jsem se dostala trochu do nemile situace, kdy me "vysplouch" jeden kamos - amik,
    u ktereho jsem mela zustat, nejak se nastval a vubec jsem nakonec u nej nebyla (to by bylo na delsi popisovani a je to zbytecny)
    a tak jsem zustala u lidi z couchsurfingu a dokonce s nima i podnikla super vylet
    do Grand Canyon a Sedona a byla to naprosto uzasna zkusenost...

    Kdybych mela v US pracovni vizum, tak si tam klidne dovedu predstavit nejaky cas (roky) zit...
    BEDA00
    BEDA00 --- ---
    HOWG: je fakt, ze sem taky nemel moc kamosu co byli ryzi amici, rozumel sem si spis s lidma ze stredni a jizni ameriky (Chile, Brazilie, Mexiko) s kerejma sem chodil do skoly. v pohode bylo taky par lidicek z Iranu, sice to byli trochu dobytkove, ale jinak hodni lidi. to se mi na americe libi, kazdej je odnekud.
    HOWG
    HOWG --- ---
    NAVARA: Takze to je ta Tvoje povestna zahranicni zkusenost?:) OK:)
    BEDA00: Jako na ten zakladni mezilidsky kontakt jsou mnohem prijemnejsi a min namysleny nez libovolny evropsky narod, co jsem poznala, akorat si nejsem moc jista, jak je to s hlubsimi pratelstvimi - uz ten fakt: jak to v ty hromade usmevu poznas?:)

    No treba za tva tydny pobytu jsem tady neslysela nikoho mluvit o politice, naka prezidentska volba se mi zda jit uplne stranou, z toho vzorku, se kterym jsem v kontaktu.
    BEDA00
    BEDA00 --- ---
    To ja byl v San Diegu (CA) rok. vetsina lidi bylo opravdu v poho, zadna zavist, pomluvy, demence, ale nedokazu si predstavit tam zustat na vzdy. nevim jak je to ted, ale byla tam docela pocetna skupinka mladych cechu, keri mi dost pomohli s praci a s bydlenim, kdyz mi jeden debil (taky cech) nezaplatil a ja se dostal do uplny riti a to bylo hned prvni mesic.. od ty doby jsem pracoval jen pro amiky a naprosta pohoda, kdyz videj ze v necem si opravdu dobrej (ja truhlar), tak to dokazou ocenit. na USA nemuzu moc nadavat co se tyce obycejnych lidi tam zijicich, ale jako celek ameriku moc nemusim..
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    Kdysi davno, notne vybaven povestmi a vtipy, jsem vystoupil na letisti ve Phoenixu - jen abych postupem casu zjistil, ze se jim moc verit neda. Ve vetsine pripadu jde o normalni lidi, kteri maji podobne problemy a zhruba stejny vliv na sve vladce, jako tady u nas.
    Do ruznych zkazek a reportazi se pak dostavaji jen ty extremni pripady a tech tu take mame nemalo.

    (nebyl jsem tam studijne, uzavren v kampusu jen s mladymi)
    HOWG
    HOWG --- ---
    Zdravim vsechny potencialni ucastniky, nevim, jak zacit - proste mam spoustu postrehu ze sveho nove nabyteho zivota v USA a omezene moznosti, jak je sdilet, pro uvod zkusim odkaz na svuj blog, na zaklade kteryho mi doslo, ze bych o tech prvnich nebo dalsich dojmech, ktery ma clovek z nove zeme, chtela diskutovat: http://welcometotallahassee.blogspot.com/
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam