• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    HOWGŽivot v USA a dalších časových pásmech
    Žijete dlouhodobě v zahraničí? Jiná jazyk, jiná kultura, jiné zvyky. Jak najít přátele, poprat se s byrokracií, přežít. Nemáte na jídlo, na cestu domů, s kým si v noci pokecat ve svém časovém pásmu... Welcome!
    rozbalit záhlaví
    HOWG
    HOWG --- ---
    TIGRE: Vesmes v tom, ze prodavas jen pres znamost, devadesat procent lidi rika, ze naposledy kupovali od kamarada, znamyho nebo rodinnyho prislusnika. Ackoli jak tak nad tim premyslim - docela casty misto je i auto, a nejsem si jista, do jake kategorie to v dotazniku spada:)

    Muzes byt polopatictejsi? "Boca de fumo" je takovej coffee shop (soudim dle toho fuma), nebo se tam prodava kokain nebo oboji nebo jeste neco jinyho? No jinak fakt dobry - jestli chapu princip, ze se nemusej obtezovat na ulici a chodej normalne do prace.. Za takovejch podminek by mohl dealerit kazdej, ne?:)
    TIGRE
    TIGRE --- ---
    jj prave me to prijde zvlastni, nejsem si moc jisty kde to ma obrany mechanismy (casty stehovani?) - protoze dealerit z domu nebo bytu by se mi nechtelo.

    Tady u me je to jednoduchy je tu nekolik tzv. "bocas de fumo", tady po R. jich je vazne hodne, kazda boca ma sveho dealera, lidi co hlidaji a vojaky co se staraji o bezpecnost. Nekoik takovyhle jednotek tvori nejaky utvar cely to stoupa az nahoru k dono do morro. Prodava se tu vetsinou 24h denne, nicmene ne vsechny prodejni body funguji uplne po cely den, ale obecne bezpecnost a ozbrojenci funguji na smeny: jedna smena nastupuje v 6 rano a konci obvykle v 10 vecer, pak nastupuje druha, nocni smena ta jede pres noc zas do 6 do rana. Jeden den pracujes pak obvykle dva dny volna. Respektive takhle by to alespon melo v teorii fungovat :)
    HOWG
    HOWG --- ---
    TIGRE: Jasne, to je docela paradox, protoze to uz vyzaduje celkem velkou duveru, pozvat si zakazniky domu. Ja bych z toho teda mela celkem hruzu, ze celkem velky pocet lidi vi, kde jsem a co mam u sebe. Na druhou stranu to myslim probiha celkem narazove - snazis se toho rychle zbavit, aby Te nevykradli. Ale z toho, co jsem videla, je to tak - porad se asi vic vyplati nechat je prijit k sobe domu, nez objizdet lidi po meste.
    TIGRE
    TIGRE --- ---
    tak ja tomu nemam moc problem verit, mam pocit ze i v cechach vetsina lidi ma svyho dealera a zvlast u lehkych drog se to posunulo do sfery telefonu a srazu nekde. Stejny je to co jsem slysel v britanii tam, ale funguje taky dovazka do domu.

    Apropos ty lidi tam bydlej pocitam ? nebo se v tom penize toci dostatecne na to drzet si neco na zpusob crackhousu ? :)
    HOWG
    HOWG --- ---
    FESTER: TIGRE: Konkretni cislo je, ze 60% Americanu uvadi posledni nakup v soukromi, v celkovem objemu to bude asi vic, protoze kdo kupuje pravidelne, nemota se na ulici.. Kazdopadne to cislo znam jen pro travu.
    FESTER
    FESTER --- ---
    TIGRE:
    HOWG:
    taky stoji na ulici... ve vetsine pripadu stoji nekde na rohu krizovatky a nebo se pohybuji nekde u skol
    TIGRE
    TIGRE --- ---
    to je zajimavy a zni to docela logicky.

    ja si to priznavam predstavoval vic filmove, hispance, cernocha a nebo bilou smahu, co v kulichu a v tilku prodavaji crack nekde pred svym chevem v postrani ulici :))
    HOWG
    HOWG --- ---
    TIGRE: No stresovat asi ne, ale zrovna dneska se mi to vubec nepovedlo navliknout, tak mam trochu pocit promarneny sance:) Je to univerzitni mesto, takze vsichni, ktery jsem zatim videla, jsou studenti, vetsinou typci, do kterejch bys to absolutne nerekl.. (coz samozrejme muze platit i pro CR:) Ale i jinak, cisla pro USA ukazujou, ze se skoro vsechno odehrava v bytech a na soukromych prostranstvich, da se rictm ze to jejich drogova politika nedokaze drogy zrusit, ale rozhodne je dokaze do velky miry schovat.
    TIGRE
    TIGRE --- ---
    aha - tj. rozdil Tallahassee versus velkomesta ? (priznavam, ze jak je na tom Tallahassee netusim... :)
    jak vypadaji takovyhle dealery v americe ? prodavaji z bytu ? belosi / cernosi ? jaky maji socialni pozadi ? tyjo zase mam pocit, ze pokud to neni nejaky paranoidni typ tak nejaky vyzkujm z komunisticke zauralske euroasie by ho nemusel tolik stresovat... :)

    to chapu.
    HOWG
    HOWG --- ---
    TIGRE: Pozor, tady dealera na ulici nenajdes, musi Te k nemu domu nekdo dovezt, v podstate, ale v kontextu meho vyzkumu se da rict, ze neoslovuju, protoze jsem zatim neprisla na to, jak v takovyhle situaci navliknout, ze bych ho chtela pouzit pro vyzkum:)

    No tak tohle byl jedinej, a nebylo to ani tak zajimavy, jako spis smutny..
    TIGRE
    TIGRE --- ---
    hele a dealery oslovujes ? nebo jenom pozorujes ? :)

    ha tyjo tak to chlapik mel o poznani dost tvrdsi nez ja - me tu naopak kluci s puskama a drogama chrani, aby me tu jiny kluci nepodrizli :) Ale verim ze pan farmar musi mit zajimave pribehy.
    HOWG
    HOWG --- ---
    TIGRE: Co noveho.. Videla jsem uz tretiho dealera (to neni jako u Tebe, kdy o ne zakopavas na kazdym rohu:), tak jsem dneska byla na party pro starsi a pokrocile, a typek, kterej ji poradal, u nej na farme, trochu konkuruje Tvymu blogu - pred dvaceti lety ho unesli v Africe, podrizli jeho kamose, kterej panikaril, a on pak utekl oknem, kdyz se unosci vozrali.
    TIGRE
    TIGRE --- ---
    tak co noveho v Tallahasee ? :)
    TIGRE
    TIGRE --- ---
    HOWG: jj presne tak zacal jsem tam presne pred mesicem, je to zajimavy a hrozne intenzivni a kazdy den narazis na neco co te prekvapi a vubec zaujme, tohle je hrozne prima. Na strileni jsem si jeste nezvykl, ale ja ho do velke miry cekal, takze prekvapko to nebylo, cekal jsem to spis jeste v vyostrenejsi :)

    Blog proctu a dam vedet, vec s maminkou chapu - ja rodine posilam cenzurovanou podobu v mailech :)
    HOWG
    HOWG --- ---
    TIGRE: No fakt me hodne zaujalo, jak to popisujes. Jestli jsem spravne pochopila, zes tam zacal v zari, porobne jako ja v pulce srpna v USA - prvni mesic byl pro me plnej nepretrzitejch mozkovejch vyboju na tema kulturni odlisnosti. A ikdyz jsem mela misty pocit, ze jsi na strileni privyknul az moc rychle, jsou ty prvni zazitky strasne zajimavy - cteni cizi kultury tou ceskou.

    Muj je www.welcometotallahassee.blogspot.com , ale velky adrenalin od toho necekej. Je fakt, ze vedle klubu, ktery je trochu stranou kampusu a do kteryho jsem se vypravila ve druhym tydnu pobytu sama a pesky pod zaminkou, ze pracuju, se jeste ten vecer strilelo, ale to na mym blogu nenajdes, protoze ho cte maminka:)
    TIGRE
    TIGRE --- ---
    HOWG: zajimavy prostredi byva dobry, vyhoda tohodle typu turismu je ze jses mezi mistnima a ono to zas tak horky neni. Ma to svoje rizika, stat se muze cokoliv, na druhou stranu ja se tu jako nejaky primarni cil necitim. Pravda je ze je to takovy low-intensity conflict, ktery je v mnohem nevypocitatelny, zaroven je to ale hodne zivelna ctvrt, ktera si proste zije svym vlastnim zivotem, vetsina lidi tu se zlocinem nema nic spolecneho a vetsina vrazd tu souvisi bezprostredne s drogami (drogovymi obchody, drogovymi dluhy apod.).

    Do odkazu si me klidne dej a dej sem link na ten svuj, at si ho na oplatku muzu procist ja :)
    HOWG
    HOWG --- ---
    BERULINKA24: Snazila jsem se o tom neco zjistit: takze asi je to tak, ze existuji oficielni a neoficielni pary a ty neoficielni spolu teda spi a kamaradi, ale navenek se chovaji jakoby nic, asi ze nechteji ztracet prilezitosti k nalezeni lepsiho protejsku a slasti single zivota, coz jim ovsem nebrani v tom zit intimni partnersky zivot.
    HOWG
    HOWG --- ---
    TIGRE: Wow, tak to je dalsi rozmer - protoze jak jsem ten blog procetla, tak jde vesmes o zivot, a to uz musime bejt hodne zhyckana civilizace, ze jsme za to ochotny platit:)

    No jinak fakt dobry, ikdyz misty je na me ten blog moc velka smrst, ja si to na svym drzim dost v lajne:) Pridala bych si te s dovolenim do odkazu..

    TIGRE
    TIGRE --- ---
    howg> takze jsem tady vicemene na vylete z vlastni iniciativy, moje mise je virtualne neexistujici, krome toho poznat brazilii, zlepsit si portugalstinu, mit moznost zit na zajimavem miste, pozorovat a sledovat to tady a zaroven si uzivat luxus v tom smeru delat nejakou charitu-dobrovolnictvi, o ktere si myslim ze ma smysl a bavi me.

    platim si to sam jako dlouhou dovolenou, prerusil jsem skolu, dal vypoved, pujcil si penize a plnim si v necem nektere sny.
    BERULINKA24
    BERULINKA24 --- ---
    HOWG: no, tezko muzu mluvit z vlastni zkusenosti, ale rekla bych, ze jejich liberalnost ve vztazich je vetsinou tak do nejakych treba i 30-35let
    a pak si zacnou hledat seriozni partnery pro zivot...
    Takze co ja slysela od znamych, tak to tam funguje hodne jako fuck buddy apod... :-)
    HOWG
    HOWG --- ---
    MAMASITA: Diky za postrehy.. Prijed do Tallahassee. Je to maly mily mesto, nektery lidi tady vzhlizi k New Yorku, ale ja jsem spokojena. Diky univerzite je to tady hodne liberalni, spousta zajimavych lidi, za mne je to fajn.

    S tou praci - taky se tady docela maka, ale ne nejak extremne. Spis me prekvapuje v cem vsem se tady lidi angazuji - spolky, skupiny, mimoskolni aktivity.

    Docela by me zajimalo, jak je to podle Tebe v partnerskych vztazich - ja to teda moc nechapu. Kontaktivnejsi narod jsem jeste nevidela, kamaradi a kamaradky se tady neustale objimaji, zaroven jsou vsichni single a nikdo s nikym nechodi, tak premyslim, jestli vsichni se vsema spi nebo nikdo s nikym nebo jak:)

    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam