• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    NOIRKendama - tradiční japonská hračka
    NOIR
    NOIR --- ---
    Tak včera konečne vyrazila zásilka s kendama z japonska a obědnal jsem i 4 kousky Rokurosen kendamy, jsem zvědavý jak bude fungovat.



    Jinak jak vám to všem jde? Už jste schopni pokořit celou tabulku?
    CLASSMATE
    CLASSMATE --- ---
    HOMBREKONGREZ: souhlas
    HOMBREKONGREZ
    HOMBREKONGREZ --- ---
    NIKOPOL: možná protože nechodim do klubu chození po rukou a neptám se proč si radši nehrajou s kendamou.. to je zase nahlavu tyhle kecy.. neměl si co dělat tak sis přišel zase někam rejpnout co.... zomg
    NOIR
    NOIR --- ---
    pořád zkoušet to je jediná rada asi na všechny triky :-)))
    KURTZ
    KURTZ --- ---
    Tak jsem se zasekl na Hikoki. Občas se mi to podaří udělat, ale je to spíš jen náhoda. Neměl by jste někdo nějakou radu jak na to. Díky
    NOIR
    NOIR --- ---
    jo a ty budeš jeden z nich :-)))
    NIKOPOL
    NIKOPOL --- ---
    no nic .. sranda musi bejt ... hadam pristi rok stim bude kravit pulka lidi na yoyo kempu ;-)
    NIKOPOL
    NIKOPOL --- ---
    hele .. a o com ze je tenhle klub, kdyz o tom nejses ochotnej nic rict ?

    jako "vcera se mi povedlo 'around the world' trikrat ... a jednou 'abound prefecture' .. a zkousel sem 'jumping stick', ale to mi jeste nejde ... nejvetsi sranda ale byla, kdyz segra vlezla do pokoje a nachytala me jak si stick strkam do prdele... hehe .. a tady mate video jejiho telefonu." ??
    NOIR
    NOIR --- ---
    NIKOPOL: dobrá opravím to teda: hele ja mam telo zkoordinovane dostatecne k mým potřebám, to s tou koordinací je jenom takový malý marketingový kec, něco ve stylu že loupání brambor posiluje svaly na rukou, je to pravda, ale dá se to dokázat mnohem líp jinak. Až ho potkám tak se ho zeptám :-)))
    NIKOPOL
    NIKOPOL --- ---
    no ... zajimal bych se, co to znamena, ze ses pacifista (ale tady by to bylo asi jemne offtopic)

    a mas pravdu, nemel sem tu vec v ruce ;-) (nadruhou stranu vim, ze kdo hlasa, ze ma telo koordinovany dostatecne nevi o cem mluvi - takovy clovek totiz, dokaze bezet po stene a takovy podobny fantasticky vylomeniny)

    nadruhou stranu chapu, ze ta vecicka po japonskym zpusobu ma, co do cineni s koncentaci a vyostreni mysli (v extremu asi hranicici s meditaci v pohybu) - co je super, hlavne pro evropany - a urcite si tim taky potrebujes postreh

    nicmene .. psal sem to uz v prvnim prispevku .. takovahle dovednost je ponekud zcestna/neprakticka pokud se v budoucnosti nechces stat mistrem v peceni palacinek
    proste hodiny treninku se daj investovat lepe (pro tebe)

    NOIR: me spis pride, ze mu to pucili do ruky ... ono to jakoby samo od sebe udelalo, co to ma udelat ... a pan se usmiva a povia ... " ..a tohle ternujete ? buhehe"
    NOIR
    NOIR --- ---
    NIKOPOL: hele pokud jsi kendamu v životě neměl v ruce tak se tady nemáme o čem bavit, zbraně nemůžu jsem pacifista :-))) hele ja mam telo zkoordinovane dostatecne, chci si hrat a mam kendamu proste rad
    NIKOPOL
    NIKOPOL --- ---
    NOIR: :-) ... no potom dobre pro tebe ... dalsi faze je naucit se koordinovat s rukama nohy a telo

    jestli mam pokracovat .. pak se mozna dostanes k tomu, ze tvoje telo je tak komlikovana hracka, ze to zabere hned nekolik zivotu se ji naucit plne ovladat .. :-)

    a jak sem psal .. jestli k tomu potrebujes nejaky udelatko, zkus to s nejakou zbrani (ja osobne mam radsi chladny, pro prirodni typy se jich taky najde dost .. a pro technicky zalozeny jich moderni doba vyvinula nepreberny mnozstvi.

    proste trenovat neco, kde de predevsim o koordinci ruky pripadne rukou a ne celyho tela (komplexne a najednou) nema moc smysl ...

    nicmene si rad prectu tvoje argumenty :-)
    NOIR
    NOIR --- ---
    NIKOPOL: a co když už chodit po rukách umím? máš tam možnost ani i ne.
    NIKOPOL
    NIKOPOL --- ---
    v ankete by mela bejt jeste moznost ... ano/ne - myslim je to fakt mimo !
    NIKOPOL
    NIKOPOL --- ---
    lol .. to je dobra demence ... proc se radsi neucite chodit po rukou ??
    to ve finale bude pratictejsi (... nebo ovladat nejakou zbran, jestli k ty dovednosti musite mit nejaky udelatko)
    NOIR
    NOIR --- ---

    trosku mi to pripomina ten americky verbovací leták, už tam chybí jen nápis, I want you to play kendama.
    SPUT
    SPUT --- ---
    virtualní kendama mega .)
    NOIR
    NOIR --- ---
    virtualní kendama :-)))

    http://web-japan.org/kidsweb/virtual/kendama/kendama07.html

    jo a mam nejake spatne novinky vypada to ze mugen skoncil ( "Mugen" is unable to obtain the materials, to stop production for that), Sales have not yet been resumed.
    3 end "Yellow Black White" to close the sale.
    CLASSMATE
    CLASSMATE --- ---
    v nejhorsim anglicke nazvy :-)
    NOIR
    NOIR --- ---
    KURTZ: díks :-))) no ty česke nazvy jsou celkem blbe, mi tomu rikame radsi japonsky svicka je myslim rosoku a nahoru a dovnitr je tomeken :-)))
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam