• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TRAMINSari chat pro ukecane sariholicky


    probehle akce a chystane akce na www.sari.unas.cz
    rozbalit záhlaví
    SKLIBA
    SKLIBA --- ---
    TRAMIN: no pokud nehodlám většinu letních víkendů strávit doma sama, nemám moc na výběr a holt se do šití dát musím, stačí že mi musel nechat šít jedny spodní šaty, ostatní bych už ráda samodomo...
    OLEJOVKA: dej mi chvíli
    TRAMIN
    TRAMIN --- ---
    holky ja se u tehle debaty uprimne bavim. Chtela bych mit ten cas a vyuziti na vyrobu podobneho kostymu. Jenze s tim jak jsem na siti bych to delala sto let.

    Ale cist to tady je zajimave
    SKLIBA
    SKLIBA --- ---
    OLEJOVKA: ne to ne, to má blíž k vikingské zástěře, tohle vypadá podobně jako gotika, jen to postrádá členění (a tvarování) středovým švem, neprojímá se to. prostě přední díl, zadní díl, rukávy, klínky do podpaží, klíny do bočních švů sukně, hotovo. výstřih není vůbec tvarovaný, prostě kde má být výstřih se to jen místo sešití založí v jedné linii
    OLEJOVKA
    OLEJOVKA --- ---
    SKLIBA: to je takový ten vak na hady jako mají třeba v Mrazíkovi jako sváteční oděv? :o)
    SKLIBA
    SKLIBA --- ---
    pas na gotice chááá utopie, leda tak pozdní gotika s cotehardiemi šněrovanými natěsno na tělo (a to taky pro nás dobře živené nic moc) - nic si z toho nedělej, mě teď oblékají do velkomoravských pytlů, které už vůbec nemají pas, všechny, buřt hadr
    OLEJOVKA
    OLEJOVKA --- ---
    SKLIBA: asi by to bylo pro mne vhodnější než gotické, kde se pas vyrábí fakt obtížně :o) mi přijde, že v té době asi všichni byli podvyživení, protože v tom střihu vypadám jak ovál i když se v pase stáhnu páskem ;o)
    SKLIBA
    SKLIBA --- ---
    kdyby byl korzet přes prsa, může trochu pomoct. a nemusíš nutně vyrábět vosí pas, jen tak do pohodlného stažení a zpevnění, ono už to udělá hodně. a honzík na zadku zase dokáže hezky vyvážit to co přebývá vepředu :-) dokážu si tě v tom (nerůžovém) představit, ale chápu, že vyzkoušení je sichr
    OLEJOVKA
    OLEJOVKA --- ---
    SKLIBA: jenže ta slečna v tom má modelkovské míry, když si seženu korzet a napasuju se tam já, udělá mi to sice pěkně placaté bříško, vzadu možná ani nebude třeba tolika řasení, ale prsa mi vyjedou jak balkon :o)
    bych potřebovala si to někde zkusit, protože až si to vyrobím a budu v tom vypadat blbě, budu dost nasratá :o)
    a jo, barva je fakt spíš pro milostslečinku, než pro mne... viděla bych to v okrové s béžovým vzorkem a tmavě hnědé na lemy
    SKLIBA
    SKLIBA --- ---
    OLEJOVKA: první je čistá esence zla, druhé vypadá na celkem hezkou viktorianu nebo snad edvardianu? v těchhle nuancích plavu, ale až na tu barvičku se mi líbí (ale chtělo by to korzet dospod, bez něj to bude mít tendence se krpatit)
    OLEJOVKA
    OLEJOVKA --- ---
    SKLIBA: a co třeba http://www.neuemode-schnitte.de/product_info.php?info=p667_2509-Burda-Schnittmuster-Burgfraeulein.html ? sice nechápu, proč má hradní paní zástěru, ale je zjevně z luxusnějšího materiálu, tak je to asi OK :o)
    ale docela se mi líbí http://www.neuemode-schnitte.de/product_info.php?info=p660_7880-Burda-Schnitmustert-History-1888.html jen se bojím, že s mými rozměry bych v tom vypadala jako Dolly Buster :o)
    SKLIBA
    SKLIBA --- ---
    OLEJOVKA: rokoko možná, ale v gotice ani renesanci to enmá co dělat. a vzhledem k tomu, že to jsou evidentně oděvy nobility, neobhájí ani tu zástěru :-D
    OLEJOVKA
    OLEJOVKA --- ---
    SKLIBA: těžko říct, třeba to někdo vymyslel jako náhražku zástěry přes... vytváří to zhruba stejný vzhled... možná je to praktičtější na chůzi? ale viděla jsem někde (nemůžu ten obrázek najít) rokokové šaty, kde byly po stranách na takových těch vycpávkách cancoury látky jako ozdoba... tak bych řekla, že je to výsledek zmatení historických období :o)
    SKLIBA
    SKLIBA --- ---
    TRAMIN: tak to budeme zrovna kdesi na jižní moravě
    SKLIBA
    SKLIBA --- ---
    OLEJOVKA: tak ta gotika (ta světlá) je s odpuštěním fantasykravina. ten bezboký šat by na první pohled ještě ušel, ale střih jsem neviděla. ta renesance už vypadá relativně obstojně, ale pořád nechápu, kde berou ty vepředu prostřižené sukně, to je výmysl z pohádek či co? (jo a bez příslušného korzetu to nemá smysl) - ovšem teď čtu ty popisy k tomu. chjo. takže taky nic, střihově opět na pytel
    mno a to poslední, to vůbec netuším, co jako má být...
    takže hezké na pohled možná, ale určitě o tom netvrdit, že je to historické, maximálně inspirované, jinak hrozí trapas
    SHAHLAH
    SHAHLAH --- ---
    OLEJOVKA: Nejen Němci, všemožných střihů je internet plný, nicméně Burda má tu výhodu, že si pro ni člověk může jednoduše zaskočit do obchodu :)
    OLEJOVKA
    OLEJOVKA --- ---
    OLEJOVKA: člověk si hned uvědomí, že Burda je vlastně jen "spodina" :o)
    střih, co od nich mám na gotiku nabízí Simplicity v zdobnější podobě: http://www.neuemode-schnitte.de/product_info.php?info=p2551_7417-Simplicity-Schnittmuster-historisches-Kostuem.html

    taky jsem tam našla něco, co můžu vyrábět za dlouhých zimních večerů, až mi přijde gotika moc obyčejná :o)
    http://www.neuemode-schnitte.de/product_info.php?info=p2553_7420-Simplicity-Schnittmuster-historisches-Kostuem.html

    a pokud budu chtít originalitu, tohle asi na plese nepotkám: http://www.neuemode-schnitte.de/product_info.php?info=p1532_7088-Simplicity-Schnittmuster-Kleid.html
    OLEJOVKA
    OLEJOVKA --- ---
    naprosto mě fascinuje, jak se němci vyžívají v kdečem, za co tady člověka málem zařadí mezi černé ovce...
    např. když historie, tak jhezky masově a střihy můžete přehazovat vidlema:
    http://www.neuemode-schnitte.de/index.php?cat=c76_Kostueme.html&page=2
    OLEJOVKA
    OLEJOVKA --- ---
    MOIRAIN: horší než tehdější snaha o modernizaci Prodané nevěsty to nebude :oD
    MOIRAIN
    MOIRAIN --- ---
    OLEJOVKA: sukýnky ;), dobrá, píšu si ;)
    OLEJOVKA
    OLEJOVKA --- ---
    MOIRAIN: podle mne to nemůže být tak hrozné... dle recenzí se drží úplně první choreografie... maximálně tam bude víc kouře, ale diskotéku z toho neudělají :o))
    jako největší inovaci vidí recenzent v tom, že místo zvonkových mají vodorovné sukýnky
    MOIRAIN
    MOIRAIN --- ---
    OLEJOVKA: já bych i šla, ale odrazuje mne tohle "V Národním divadle uvádíme novou verzi tohoto nesmrtelného díla v choreografii světoznámého dánského tanečníka a choreografa Kennetha Greveho, který tento balet „ušil“ přímo na míru našemu baletnímu souboru. Snahou je proniknout až k samotným kořenům příběhu, odhalit skutečnou hloubku a symboliku daného díla, a přes zachování tradičního odkazu vytvořit divadelní a režijní tvar odpovídající vývoji klasického tance a divadla v rámci moderní doby."
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam