• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TRAMINSari chat pro ukecane sariholicky


    probehle akce a chystane akce na www.sari.unas.cz
    rozbalit záhlaví
    SKLIBA
    SKLIBA --- ---
    YFF: to mi zní povědomě, kdo to byl?

    OLEJOVKA: tak vyrobíš čité knoflíčky a ty jsou naprosto košer, jen do nich doporučuju mimo měkké vycpávky ještě dát alespoň nějaké pevné kolečko (knoflíček), aby se nedeformovaly
    OLEJOVKA
    OLEJOVKA --- ---
    YFF: jasně, penízky nebrat, chápu .o)

    YFF: no, myslela jsem to spíš na ty spodní šaty, což je bílá bavlna... že bych nějak ozdobila rukávy... když se mi nebude chtít tam dělat šněrovačky

    a vůbec, knoflík je pro mne ta věc s dírkama :o) takže ve vašem názvosloví je knoflík ta věc s ouškem, OK?
    co když ze zbytků látky spodního šatu udělám vycpané kuličky a našiju je třeba podél rukávu?
    YFF
    YFF --- ---
    SKLIBA: vím že mám občas špatný výrazivo, ale ta hlava:)) už toho nepobere tolik co dřív, hlavně v tom mám fakt docela guláš, už se tomu věnuju jen okrajově, co platilo před deseti lety už neplatí, Vágner je špatně, Kybalová je špatně, Peacock je špatně, ale všichni jsou chytrý jak rádio, a vědí jak je to dobře, to není absolutně na tebe, ale na jiný "pány", člověk se ještě snaží jak blbec, že to teda bude dělat správně, a ještě dostane sprďana od člověka, kterej nosí viskozovej herváb, protože bavlna je prej pasé..chrm chrm:))
    YFF
    YFF --- ---
    SELLIGAN: o tom by se dalo polemizovat, nejsem odborník, ale zase leccos se dá najít i na netu:)
    http://curiavitkov.cz/clanek14.html
    doporučuji hlavně ten obrázek
    SKLIBA
    SKLIBA --- ---
    YFF: i tak mi to přijde dost zvláštní. rolničky se používaly tam, kde mohly volně viset, aby se netlumil zvuk, to takhle moc fungovat nebude. navíc knoflíky - opravdu knoflíky byly supermoderní a velká machrovinka, ať už funkční nebo jen jako ozdoba, jinak zapínalo se na knoflíky, perličky, vzhledem k tomu, že velmi módní byly skleněné korále (i mezi bohatými), věřila bych, že i tohle by šlo použít... nebo pak šněrování
    jo takhle, to jo, kulaté knoflíky ok, ale gombík je název pro dost specifický druh, ten tak dlouho myslím nevydržel, ač to byla vymakaná záležitost
    SELLIGAN
    SELLIGAN --- ---
    YFF: surcot dle meho knofliky nema, knofliky maji jen cotehardie a ty maji knofliky potahovane stejnou latkou jako je cotehardie
    YFF
    YFF --- ---
    SKLIBA: ona to taky chce ale jen jako..když už to teda rozebíráme, tak perličkama se zapínalo? předpokládám, že to chce na ten fialový surcot..takže tam oboje bude vypadat jak pěst na oko.:)
    p.s. gombíky se používali ještě minimálně ve čtrnáctém století, možná mám jen takové blbé názvosloví, ale myslím ty kulatý knoflíčky prostě
    SKLIBA
    SKLIBA --- ---
    gombíky? šmarja ty jsou tak na velkou moravu, jestli se nemýlím, tak olejovka se snaží o mnohem mladší dobu. a rolničky místo knoflíků mi taky nepřijdou jako zrovna super řešení. nosili je na pásech, náramcích, nákotníčcích, taštičkách, dokonce snad i lemech rukávů nebo zavití, ale o použití rolniček jako zapínání jsem nikdy neslyšela
    YFF
    YFF --- ---
    TRAMIN: tak mám ale nedám, původně jsem je měla na tenhle účel, ale neměla jsem to srdce je rozpojit, opravdu krásně cinkají:)))

    OLEJOVKA: oni nosili i celé pásy rolniček, takže autentické to jistě je, a podle toho co mi vysvětloval čistě vědecky o hudbě kamarád matematik, tak sinusoidy zvuku byly stejné ve středověku jako dnes 8-7
    penízky s dírkou nee, už jen to, že to nejsou dobové penízky by bylo blbé, a hlavně aby si někdo dával peníze proděravět na šaty, to v té době nepřicházelo v úvahu, tenkrát byla ta měna přece jen ještě hodně těžká, žádnej hliník a kov zpracovávali na ozdobu lépěji:)))
    OLEJOVKA
    OLEJOVKA --- ---
    YFF: mám takové pidirolničky, někde... taky penízky s dírkou, to se dá taky nějak použít?
    a bude "zvukovost" aspoň trochu autentická? :o)))
    SHAHLAH
    SHAHLAH --- ---
    TRAMIN: Dají se koupit v galanterii...
    TRAMIN
    TRAMIN --- ---
    YFF: ma to hacek, pokud je nekdo nemate, tak my je nemame...
    YFF
    YFF --- ---
    OLEJOVKA: no..pokud to nebudou přímo gombíky nebo aspoň kovové jak píše šklíba, tak to bude divný:) nebo zkus použít místo knoflíků rolničky z gangy, ty by vypadaly naprosto bombově a ještě bys byla navíc "zvuková":))))
    SELLIGAN
    SELLIGAN --- ---
    BONEMINA: ja se to dovedela chvili pred vama, pac ctu jednu diskusi, ale tam myslim chodis i ty :))
    SKLIBA
    SKLIBA --- ---
    OLEJOVKA: na knoflíky by to imo mělo být ok, ale větší terno by byly kovové
    OLEJOVKA
    OLEJOVKA --- ---
    YFF: to druhé vypadá spíš na šlechtické pásy a řády :o)
    přemýšlím nad dozdobením a napadlo mne, že bych nadělala falešné knoflíky, tak přemýšlím z čeho... a ano, je to tím, že jsem straka a co se neblýská není hezké :o)
    YFF
    YFF --- ---
    OLEJOVKA: ale moc se nenosily, to až renesance, obvyklé byly spíš masivní náhrdelníky s jedním výrazným kouskem, i když tenhle je hodně raný a už mi přijde taky moc..
    http://www.kacur.cz/index.asp?menu=1109&record=15147
    nebo něco takového
    http://graciella-cz.com/?historicke&cat=48
    i když vypadají spíš jako pro chlapy povětšinou
    není to stopro, ale paní mi tvrdila, že vycházejí opravdu z dobových obrazů, nálezů a technologií
    BONEMINA
    BONEMINA --- ---
    Perly určitě, perleť na 95% taky.
    OLEJOVKA
    OLEJOVKA --- ---
    měli ve středověku perly? perleť?
    BONEMINA
    BONEMINA --- ---
    SELLIGAN: A to to nemůžeš napsat dřív? :) Před hodinou jsem si domluvila něco, co nejde odvolat :D
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam