• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TRAMINSari chat pro ukecane sariholicky
    YFF
    YFF --- ---
    SHAHLAH: jsem dělala jedny svatební šaty, kde byl ten světle modrý satén překrytý pouze bílou krajkou, a bylo to trošku v empírovém stylu, vypadalo to fakt hezky
    mimochodem jestli se vám líbí tahle móda, doporučuju filmy inspirované J.Austen, na Northangerské opatství už jsme koukali několikrát,:))
    SHAHLAH
    SHAHLAH --- ---
    Abych přispěla svou troškou do mlýna - před časem jsem doma našla několik metrů světle modrého saténu, tak jsem ho chtěla doplnit o druhou průhlednou matnou vrstvu, kerá by utlumila umělý lesk, a ušít si empírky, ale nemůžu sehnat látku, která by na tu vrchní vrstvu byla vhodná a nestála velké peníze, takže jsem na mrtvém bodě... Štěstí, že mám v záloze ty modré vlněné šaty :)
    SHAHLAH
    SHAHLAH --- ---
    OLEJOVKA: Pokud vím, ak se hojně nosily prstýnky (nejen na prstech :) a na krku řetězy nebo tkanice s přívěskem z drahého kamenu.
    OLEJOVKA
    OLEJOVKA --- ---
    YFF: no, pokus utkat lem na hřebenovém stávku byl zajímavý, ale asi nestihnu natkat "naostro" dostatek materiálu... spíš u mamky vyhrabeme nějaké jednobarevné látky a obšijeme... vše na vrchních a rukávy u spodních šatů, co jako šperky? nemůžu najít co se tehdy nosilo a z čeho to bylo
    YFF
    YFF --- ---
    OLEJOVKA: no hele, bych to viděla asi tak: jelikož si to nebudeš stejně vyrábět sama, tak asi jakákoli pružná lemovka, raději něco neutrálního a možná ne ve zlaté ani stříbrné, protože ty tvoje šaty samy o sobě jsou lesklé dost, nějaké propletence jsou lepší než folklorní nebo figurální motivy
    dovedu si přestavit že třeba perličky kolem výstřihu by nevypadaly špatně
    nebo nějaká ta tkaná lemovka, i když se to už v téhle době moc nepoužívalo, tak si nemůžu pomoc, ale docela by se mi to k nim líbilo:)
    já jsem teda vyšívala..včera jsem udělala pokus vyšít si ramínka zástěrky, potom, co jsem to půl hodiny zase párala, jsem učinila rozhodnutí, že ten motiv tam nevyšiju, ale naaplikuju a nevypadá to zas až tak zle, prostě jsem si upletla z vlny copánek, a z toho to skládám, ale je to docela pracné, naštěstí to je jenom na malou plochu
    YFF
    YFF --- ---
    OLEJOVKA: už mám všechno, pošlu do mailu, a nebo do pošty během dne
    OLEJOVKA
    OLEJOVKA --- ---
    zítra si jdu nechat ozdobit šaty na ples, nějaké nápady, co lze na gotické šaty použít a co ne? :o)
    jsou k mání nějaké webovky plesu?
    OLEJOVKA
    OLEJOVKA --- ---
    SHAHLAH: wow, globální řešení, jo? :o)

    SHAHLAH
    SHAHLAH --- ---
    OLEJOVKA: To aby ses nedivila, až přijdeš domů a nikde nic ;o) Páni technici (celkem ze tří zemí) si s tím lámali hlavu celý den :D
    OLEJOVKA
    OLEJOVKA --- ---
    SHAHLAH: koukám, jsem došla dom, koukám a všude už to je :o)) příště nešiř poplašné zprávy :o))
    SHAHLAH
    SHAHLAH --- ---
    OLEJOVKA: Tak už jsem konečně zas online, jdu na to (:
    OLEJOVKA
    OLEJOVKA --- ---
    SHAHLAH: vytvoř, prosím, event... ať někdo neřekne, že nebyl varován :o)
    SHAHLAH
    SHAHLAH --- ---
    OLEJOVKA: Bambule v Kotvě (ale pravděpodobně ve všech jejich prodejnách) a drogerie PeMi na Palmovce. Napnutí vlastního vzorku určitě stojí za pokus :)
    OLEJOVKA: Jen odkaz na Kalendář nebo mám na FB rovnou vytvořit event?
    OLEJOVKA
    OLEJOVKA --- ---
    OLEJOVKA: bouchla jsem to do Kalendáře, prosím abyste se nahlašovaly, ať víme na koho se můžeme těšit :o)
    hoďte to, prosím, některá na Lidi, a na FB do Sárí u nás prosím Radku :o)
    OLEJOVKA
    OLEJOVKA --- ---
    SHAHLAH: nahoď :o)
    můžeme použít třeba jen kostru a napnout tam vlastní vzorek?
    SHAHLAH
    SHAHLAH --- ---
    OLEJOVKA: Už jsem pátrala a našla dva obchody, kde mají poletuchy do 5O kč - jsou sice příšerné, ale hlavní je, že by měly létat (narozdíl od našich loňských výtvorů :)))
    OLEJOVKA
    OLEJOVKA --- ---
    SHAHLAH: udělám večer sečtení lidu a případně výpravu do hračkářství :o)
    SHAHLAH
    SHAHLAH --- ---
    OLEJOVKA: Jen doufám, že stihnu sbastlit nějaké to dráče :o) Pro jistotu zaběhnu do obchodu pro záložní...
    MACSKA: Škoda, že to není jindy, zní to lákavě...
    TRAMIN
    TRAMIN --- ---
    rada bych, ale v sobotu mam navstevu. a taky musime zkusit noveho fotografa na sari
    MACSKA
    MACSKA --- ---
    OLEJOVKA: a já su líná a mám spoustu restů.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam