• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TRAMINSari chat pro ukecane sariholicky
    OLEJOVKA
    OLEJOVKA --- ---
    YFF: no skvěle! vítr jak blázen, všichni co chtěli nakonec draka sehnali... :o)
    YFF
    YFF --- ---
    OLEJOVKA:
    SHAHLAH: jak vám to lítalo?:)
    SHAHLAH
    SHAHLAH --- ---
    OLEJOVKA: Půjčíme, ale jen na chvíli, protože jiného nemáme :))
    OLEJOVKA
    OLEJOVKA --- ---
    půjčíte? to máš doma? :o))
    SHAHLAH
    SHAHLAH --- ---
    OLEJOVKA: Zítra ne, ale někdy jindy bych se přidala :)
    Když bude nejhůř, tak i půjčíme našeho úchylného draka - je na něm hroch v letadle :D
    OLEJOVKA
    OLEJOVKA --- ---
    SHAHLAH: počítám, ještě jdu dopoledne na Jiřák na trhy, tam jsem ještě nebyla, přidáš se? viděla bych to nějak kolem půl desátý na Jiřího z Poděbrad, třeba u tramvají, nebo výlez metra...
    a hlavně musím sehnat draka, protože jinak si můžu leda pouštět cihlu na nohu :o)
    SHAHLAH
    SHAHLAH --- ---
    OLEJOVKA: To je, jsem tam pečená-vařená :)

    A doufám, že počítáš s tím zítřkem, ač to nevypadá na hojnou účast :))
    OLEJOVKA
    OLEJOVKA --- ---
    YFF: u větví mě pak rozčiluje vyčesávání, málokdy to sundám bez vyrvání porostu ;o)
    nadělám si porůznu cůpky a nějak je třeba pospojuju nebo něco... plachetku se mi vyrábět nechce, kor na moji hlavu :o)

    SHAHLAH: Mráz je prostě nejlepší :o)
    SHAHLAH
    SHAHLAH --- ---
    OLEJOVKA: OLEJOVKA: U hlavy (jako u všeho ostaního) u mě záleží na tom, v čem půjdu, u empíru to vidím na inspiraci dobovými účesy (vyčesané nalokněné vlasy se stužkou) a u gotiky rozpušěné vlasy s čelenkou nebo vínkem, pokud se nerozhodnu hrát si na vdanou ženu :))

    Mimochodem...poté, co jsem napsala, jak nemohu sehnat vrchní vrstvu na ten satén, jsem v Mrázovi potkala látku, která by se mohla hodit, jak jinak :D Ale musím tam zajít znovu, protože jsem s sebou neměla ten satén.
    YFF
    YFF --- ---
    OLEJOVKA: nemyslím že by to bylo, taky k čemu, ve společnosti měli všichni dlouhé rukávy, a jakýkoli náramek by se tam ztratil, akorát si vzpomínám na zmínku, že pánové takhle nosili na ruce třeba stužku od své paní, ale to bylo něco jiného
    vlasy jsou docela problém:) nad těma přemýšlím už hodně dlouho, asi prostě zapletu cop, a docela mě láká někde narvat trochu břečťanu či něčeho podobného a udělat si prostě nějaký obyč věnec, aspoň staroslovani prý věnce na různé oslavy nosili, tak proč ne, když už tak už
    OLEJOVKA
    OLEJOVKA --- ---
    YFF: a co třeba látkové oviny zápěstí, prostě třeba stuha na zápěstí? prsteny moc nevedu, prakticky vůbec...
    takže jedině si můžu něco udělat s vlasama
    co budete mít na hlavě?
    YFF
    YFF --- ---
    OLEJOVKA: na obrázcích a manuskriptech co mám, tak tam ženy právě nic moc nemají, většinou jsou tam hlavně už vdané paní, a buď mají všechny vlasy zavinuté do roušky, a nebo výrazným šperkem byla třeba korunka co držela závoj
    letos to mám naštěstí o něco jednodušší, takže max tak korále z jeřabin, co jsem si nasbírala na podzim a krásně už proschly, no a drahoušovi dám možná předem kapesní sluneční hodiny co jsem mu koupila k vánocům, aby měl taky něco pěknýho:))
    OLEJOVKA
    OLEJOVKA --- ---
    YFF: já právě koukala, že na obrazech mají celkem masivní náhrdelníky... ale je fakt, že kundan už bude moc... spíš sehnat něco jen kovového a kruhovitého... ale to asi nevyjde :o) takže to jistí růženec a nějaký amulet, ať se nám hezky to pohanství smíchá :o))
    YFF
    YFF --- ---
    OLEJOVKA: no, minimálně je to gotika jak si jí lidi představujou a zase to není takový fopa:)
    taky jsem měla jeden takový, a určitě jich tam bude víc.

    SHAHLAH: nááááhodou, na jednom "zajímavém" shopu měli něco podobného jako gotický náhrdelník, chtěla jsem to Lucce poslat jako odkaz, zdaleko to nevypadalo tak dobře jako kundan:))


    OLEJOVKA
    OLEJOVKA --- ---
    Historicky
    http://historicky.blog.cz/
    docela zajímavý, škoda, že nemám čas to celé pročíst
    SHAHLAH
    SHAHLAH --- ---
    OLEJOVKA: Naušnice zrovna běžné nebyly, no... Kundan set? Neblbni :D
    YFF: Alespoň bude legrace ;))
    OLEJOVKA
    OLEJOVKA --- ---
    http://www.damyvsedle.cz/obrazek/gotika_3806.jpg
    co tahle věc ve vlasech? je to gotika?
    OLEJOVKA
    OLEJOVKA --- ---
    takže jinými slovy, na náušnice zapomenout a sehnat si růženec... a ještě hlídat aby byl dřevěný :o)
    kundan set by asi neprošel, co? na to bych musela mít bohatší šaty
    YFF
    YFF --- ---
    SHAHLAH: no jasně:))) ale letos výrazně pozvendneme jeho úroveň 8-D já budu za LH šupáka, sestřenku s foťákem navléknu do nějakého starého pytle /jelikož je o pár velikostí jinde než já, všechno na ní bude jako pytel/ a kámoš bude rád, když sežene do týdne boty a punčochy /pokud si koupí ty červeno zelené silonky ze serveru Ptákoviny co jsem mu na ně posílala odkaz, mají se pořadatelé nač těšit.../
    SHAHLAH
    SHAHLAH --- ---
    YFF: Za znevýrazněný a zmanění bych byla jen ráda :)
    Taky nepařím k příznivcům synt. saténu (většinou se řadím spíš k odpůrcům), jde o to, že když už ho doma několik let mám a nevyužiju ho, tak z něj ty šaty můžu zkusit a nebude mi vadit, když tu látku zničím, když nevyjde střih atd. Zkrátka to beru jako nácvik k tomu, kdybych si potom chtěla ušít historicky co nejvěrnější empírky, kde už si člověk nemůže dovolit moc chybovat. Navíc je ten v ledově modré barvě, takže nevypadá tak zle jako např. výrazné barvy...
    V empíru se satén používal jako svrchní látka (konkréně mluvím o dobovém Rusku), sice se samozřejmě jednalo o hedvábí a ne umělinu, ale vzhledem k tomu, jak vypadal ples minulý rok, tak...však víš...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam