• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TRAMINSari chat pro ukecane sariholicky
    TRAMIN
    TRAMIN --- ---
    FOTKY?
    OLEJOVKA
    OLEJOVKA --- ---
    TRAMIN: nebudu u každého říkat, odkud je a laik prd pozná :o) jen jsem chtěla mít aspoň trochu povědomí, abych neplácala blbosti :o)


    YFF: v poho, to se zaimprovizuje
    TRAMIN
    TRAMIN --- ---
    zacinam mit pocit, ze bude nejak moc Varanasi ... ;) Asi zmenim plany?
    PAFFQ
    PAFFQ --- ---
    MACSKA: Jestli je to ten rani (růžový) brokát ode mě, tak se o něm dá říct, že vzory na něm vytkané jsou PAITHANI technikou, to znamená za použití barevných nití a zlata...vlečka jsou barevné vytkané vzory na zlatém pozadí. Ta technika sama vznikla tady http://www.sari.cz/page.php?id=38 , avšak toto sárí je utkáno ve Varanásí z nejkvalitnějšího hedvábí, Indové nemají problém kopírovat styl jiného státu.
    MACSKA
    MACSKA --- ---
    OLEJOVKA: varanásí brokát hedvábí já nevím
    bengálec murshidabad hedvábí (aka to levné), batika vosková nebo jakobatika ;-) )
    bavna tamilec
    TRAMIN
    TRAMIN --- ---
    YFF: neco vymyslime. Polosari je z Jaipuru a tedka tam pry byla stavka, tak muzete zminit to. Jak je tistene rikat nemusis, staci ze je tistene. A kolovka jednobarevna je tamil, zbytek ne
    Tam se da rict, ze je latka tkana ze dvou ruznych barev a proto vypada uplne jinak nez bavlna u nas
    YFF
    YFF --- ---
    OLEJOVKA: ?? ajajajaj .. tak mundu, to je jasný, ale co chceš říkat o obyčejným polosárí ?? navíc u toho žlutýho si ani nejsem jistá, jestli je to tištěné razítky, nebo mechanicky .. kolopolo je pravděpodobně tamilská bavlna a nakecat o tom jde spousta věcí, ale to se z toho opupínkuješ, jinak zdravím, za chvíli odcházím z roboty, a bych se stihla nějako pripravit..
    OLEJOVKA
    OLEJOVKA --- ---
    prosím vás abyste si u toho, co budete předvádět připravily nějaké stručné info, oč jde, kde nebudete vědět, buď vymyslíme na místě, nebo budu mlátit slámu :o)
    OLEJOVKA
    OLEJOVKA --- ---
    MACSKA: OK, nacpu do kabelky, zavazadlo už jsem zasedla a zavřela :o)
    MACSKA
    MACSKA --- ---
    zrovna do brokátu asi železo bodnu, pokud ho chci na společenský způsob, na rameni se jistojistě neudrží...
    MACSKA
    MACSKA --- ---
    OLEJOVKA: náramky pro mě, ty jsem zapomněla. růžová nebo zlatá, velikost L nebo XL.
    SKLIBA
    SKLIBA --- ---
    já vzala co jsme domluvily, žoržet a brokát, jinak mám v tašce tři viskózky na motání veřejnosti - jednu gangovou, jednu poslanou dál a jednu z nepálu
    TRAMIN
    TRAMIN --- ---
    info pro lucku ohledne me predvadene sbirky.

    swarovski designer viskoza lehanga style (super nazev), sari, ktere vypada jako polosari, nejnovejsi trend posety kaminky
    rajastanske vesnicke polosari s pravou vyvazovanou batikou vcetne kila sperku
    hedvabny varanasi brokat, jeden z nejtezsich kousku v satniku. Boty od indickeho Bati ;) opravdu si je musite proslapnout na pozadovanou stranu a velikost. Jsou to nazouvaky, takze je to jedno.
    SKLIBA
    SKLIBA --- ---
    TRAMIN: však jo. navíc k tomu brokátu mi přišlo, že už by to bylo moc ještě něco věšet na krk
    co se týká brokátu prolezlého železem, obávám se, že to jinak nepůjde se spodničkou ani bez, ánžto jinak ho budu mít někam nad kotníky
    on nemají pravou a levou? to musí být nepohodlné
    TRAMIN
    TRAMIN --- ---
    SKLIBA: nahrdelnik neres, neni videt. make up normalne, bindi drzi i tak. Spodnicku ti vezmu, protoze by mi trhalo srdce videt brokat prolezly zelezem.

    Vzala jsem si indicke boty ;) Divaky by mohlo zajimat, ze nemaji pravou a levou a vydrzi velke kulove ;)
    SKLIBA
    SKLIBA --- ---
    náhrdelník nemám, leda by ho na mě někdo navěsil. pindí mám, tikku mám, naušnice mám, náramky mám, oblečení mám, šminky a vlasožery mám - no nejsem já šikovná holka?
    apropos jak to děláte s bindi vs. makeup? našminkovat a flíček pod bindi setřít?
    OLEJOVKA
    OLEJOVKA --- ---
    SKLIBA: pokusím se vzpomenout :o)

    ještě někdo něco potřebujete?
    kontrolní seznam:
    čoli
    sárí
    pola
    pandžabí
    náušnice
    nánosnice
    náramky
    náhrdelníky
    bindi
    tikky
    líčidla
    hřeben
    prsteny
    parantha
    gumičky
    sicherky
    sponky
    ...
    SKLIBA
    SKLIBA --- ---
    YFF: jdu jen dvakrát, takže myslím leccos stihnu. ale hlavně brokát nesu bez spodničky jen na sichrách
    YFF
    YFF --- ---
    SKLIBA: žádný doma nemáme:(

    Šklíbo a ty si myslíš, že stihneš ještě dát sichr? To jsem zvědavá, jak to pak budeš ze sebe rychle rvát:)
    SKLIBA
    SKLIBA --- ---
    jo holky, našla jsem nějak málo sichrhajsek, můžete někdo vzít víc?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam