• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TRAMINSari chat pro ukecane sariholicky
    OLEJOVKA
    OLEJOVKA --- ---
    OLEJOVKA: když to tak srovnám, je to dost blízko http://www.kostym.cz/Obrazky/8_Krejcovstvi/12_Jana/VIII_12_06A.jpg , přitom tohle je Velkomoravský ženský oděv a tamto byl Ženský anglosaský oděv
    skoro mě jímá podezření, že je to ten samý střih, jen si barvou a lemováním vyrobím oblast ;o)
    OLEJOVKA
    OLEJOVKA --- ---
    YFF: ono by to šlo ideálně naroubovat na ten spodní šat z bílé bavlny a podle mého odhadu se jedná o stejný střih, jen je volnější a bez pasování... takže IMHO jednoduchý na výrobu a spotřebou materiálu asi taky...

    co kožený širší opasek, šel by? tenké se blbě zarývají a po čase přes ně všechno tak nějak "přeteče" :o) takový širší opasek o kousek užší než podprsní korzet by to mohl šikovně vyřešit... sehnala bych jen potřebný kus pevnější kůže a přidělala šňůrky na zavázání
    YFF
    YFF --- ---
    OLEJOVKA: jo, ten jsem myslela:)
    samozřejmě různý barvy nebo matroš můžou pomoct opticky zůžit, ale ne když ten středovej díl udělá téměř rovnej...mi to připomělo ty rádce ze šíleně smutný princezny prostě:)) možná aspoň s páskem by to vypadalo o trochu líp

    OLEJOVKA: vycházejí z nějakých dostupných pramenů, což jsou většinou vzletné básnické popisy, nebo ilustrace, který můžou bejt autentický, nebo se jedná o fantazii autora, což dneska stejně už nikdo přesně nezjistí, proto myslím, že používá slovo "nejpravděpodobnější" - je dost skromná, tohle je celkem přesný a má to udělaný moc pěkně
    OLEJOVKA
    OLEJOVKA --- ---
    nakolik je autentické a použitelné, když je u toho označení "nejpravděpodobnější"?
    http://www.kostym.cz/Obrazky/8_Krejcovstvi/12_Jana/VIII_12_01A.jpg
    OLEJOVKA
    OLEJOVKA --- ---
    YFF: jde mi o to, že ve středověku jaksi neřešili vypasování, takže jak má člověk prsa, vypadá ve všem jako macanda a páskem to nezachrání... sestavení z více barev by mohlo alespoň opticky pomoct, případně zakrýt nedobové projmutí :o)
    nechci vyrábět tučňáka, jen jsem nenašla lepší ilustraci kombinace různých barev :o)
    někde jsem narazila na diskuzi jestli jsou pachy autentické, nebo jen špatně pochopené, tak od té doby už nevěřím ničemu, pro jistotu .o)
    kouknu na kostymy.cz
    YFF
    YFF --- ---
    OLEJOVKA: jo táák, to by chtělo ale trošku upravit rukávy
    při pohledu na tenhle obrázek první co mě napadlo bylo "zelený tučňák"
    jinak tohlecto řešení oděvu není zrovna šťastný a nesluší všem, nehledě na ty příšerný rukávy, to se k tomu vůbec nehodí, je to přeplácaný, ale to je možná jenom můj subjektivní dojem
    koukni na ten www.kostym.cz do galerií jednotlivých tvůrců, tam je to myslím celkem autentické, většinou podle dobových materiálů /je tam i Věra..i když ty její šaty jsou z umělýho brokátu:), jinak polcené šaty jsou spíš výjimkou, ale zahlídla jsem tam jedny, vypadají dost dobře
    OLEJOVKA
    OLEJOVKA --- ---
    YFF: no, myslela jsem to jako variaci na již mnou vlastněný spodní šaty, který jsou z bílý bavlny... a navrch nějaký jiný materiál, přemýšlela jsem i o nějakém sešívání dvou barev, třeba jak je tady: http://www.spokojeny-nakup.cz/files/product-images-cache/638/2972478_prew_800_800_color_fff.jpg nebo přepůleně... že půlka bude jednou a druhá jinou barvou...
    bohužel nejsem schopna identifikovat na obrázcích, co najdu nakolik jsou autentické a nakolik promítají fantazii tvůrce :o)
    YFF
    YFF --- ---
    OLEJOVKA: tyhle šaty se povedly, taky jsem na ně koukala
    zajímalo by mě, jak to má zavíraný, z obrázku to není moc vidět, ale asi po straně, podobně jako to má Radka na těch modrých
    čistě jako historický amatér bych se bavlny nebála, je to velmi příjemný materiál, a dobře to vypadá, akorát se víc mačká než ten satén, ale nezůstávej u bílý, svět je přece barevný, to my sáriholičky dobře víme:)))
    navrch bavlnu joo nebo nee, jako můžeš to udělat třeba z bavlněnýho sametu /prodávají se i vzorovaný/, ale myslím, že to není nutný, tady záleží čistě na fantazii
    OLEJOVKA
    OLEJOVKA --- ---
    YFF: http://vera.spi.cz/web/historicke_kostymy/24
    je to možné naroubovat na spodní bílou bavlnu? letos to už nestihnu, ale že bych si začala shánět střih a materiál na příští rok :o)
    asi by se navrch musela taky bavlna, aby se to netlouklo, co?
    OLEJOVKA
    OLEJOVKA --- ---
    NOVINKY ze stránek

    Všímavější, nebo ty, co občas na stránky zavítají, si již všimly redesignu domovské stránky, pro ostatní na něj oficiální cetou upozorňuji :o)
    Sárí u nás - stránky sáríholiček
    http://sari.unas.cz

    V Slavných v sárí přibyla na základě echa od sáríholičky s ID "sramcikova" Heidi Klumová a že jí to sekne!

    Dále bylo do hlavního menu přidáno nové odkázání, kdo hledá, najde! :o)

    Ve Čtení k sárí je nyní možné zobrazovat články dle rubrik, postupně tam budou rozřazeny stávající příspěvky, pokud naleznete nějaký zařazený špatně, dejte vědět.
    Každopádně tato úprava umožňuje sem zadávat recenze filmů, knih, výstav, koncertů atd. články s tímto zařazením, ale i do dalších rubrik, posílejte na kralovna.zesaby@centrum.cz

    Napadá vás nějaký další zlepšováček? Napište.
    SKLIBA
    SKLIBA --- ---
    holky, kdybyste zítra nevěděly roupama co by, přijďte se podívat :-) http://i.nyx.cz/files/00/00/06/83/683493_1d778c3723d83d42f831.pdf?name=PulnocniCirkus2011.pdf (doufám, že takhle ten odkaz na plakát bude fungovat)
    SKLIBA
    SKLIBA --- ---
    OLEJOVKA: kecáš! neříkej, že jsi na krátko
    SHAHLAH
    SHAHLAH --- ---
    OLEJOVKA: Však nemlžím - nejdu, mám jinou akci. Proto jsem reagovala na to, že se zase sejde zdravé jádro :))
    OLEJOVKA
    OLEJOVKA --- ---
    YFF: no, můžu se pokusit ti to vyrobit na místě, je to jednodušší než zaplétat sebe :o)
    jasně, vyrobím si nějakou hlavokrytku :o) nebo to zkusím zaplést v délce, co mi zůstala... případně natupíruju a propletu listím a budu tvrdit, že jsem spadla do rokle :o)
    YFF
    YFF --- ---
    Docela bych to potřebovala vědět, abych zrušila rezervaci, kterou nikdo nechce.

    Mimochodem, zjistila jsem včera hroznou věc, že na tyhle účesy mám vobě ruce levé a navíc ještě blbý vlasy. Po hodině trápení jsem nakonec vypotila maximálně vrabčodrdolí hnízdo, na které jsem spotřebovala asi deset pinetek, a které si nejsem jistá, jak by drželo třeba jen po několika minutách intenzivního pohybu.:(

    OLEJOVKA: si vem nějaký bílý šátek, většina ženských stejně nosila hlavy zavinuté..a nebo to vůbec neřeš, víš jak to tam vždycky vypadá:)
    OLEJOVKA
    OLEJOVKA --- ---
    SHAHLAH: a teď jdeš? přestaň pouštět mlhu a pojď .o)
    SHAHLAH
    SHAHLAH --- ---
    OLEJOVKA: Naposledy jsem právě říkala, že nejdu...
    OLEJOVKA
    OLEJOVKA --- ---
    nojo, co si udělám s vlasama já, když sem po postřižinách? sakra, to mi nedoteklo
    OLEJOVKA
    OLEJOVKA --- ---
    SHAHLAH: a už víš, že jdeš? naposledy jsi mlžila jak Rákosníček :o)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam