• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MAIMONIDESCUDA - supercomputer in every family
    DAVIDOWITCH
    DAVIDOWITCH --- ---
    isohunt.com
    MAIMONIDES
    MAIMONIDES --- ---
    SATAI: To jsem si myslel(a teď ho používám), ale express nemá podporu kompilování pro vícejádrový procesor.
    SATAI
    SATAI --- ---
    MAIMONIDES: Nestacil by ti express?
    MAIMONIDES
    MAIMONIDES --- ---
    ehm, nemáte někdo ms visual studio 2005 professional?
    SATAI
    SATAI --- ---
    DAVIDOWITCH: Dekuji, BSGP vypada zajimave, zkusim si s nim pohrat.
    DAVIDOWITCH
    DAVIDOWITCH --- ---
    Neoficialni zpravy rikaji, ze:
    a) Larrabee jeste nema silikon (zadnej, vubec, vsechno je v simulatorech)
    b) Soucasnej programovaci model vyzaduje explicitni prgani pres intrinsicy.
    c) Nejspis se chcete podivat na http://www.kunzhou.net/ konkretne na BSGP
    SATAI
    SATAI --- ---
    MAIMONIDES: Ano, ale do te doby je to spis "standard wonabe". A popravde receno by ATI, Intel, Apple a Microsoft byli dost hloupi, aby to dopustili.
    MAIMONIDES
    MAIMONIDES --- ---
    SATAI: pokud se cuda rozšíří dostatečně, je šance, že to ostatní převezmou za standard, ne?
    SATAI
    SATAI --- ---
    DAVIDOWITCH: nemam chut takove veci prepisovat co pul roku (v poci mam NVidii, ale kdo vi, co si poridim za rok? a kdybych se o ten kod chtel podelit, tak...)
    SATAI
    SATAI --- ---
    JOHNYDOG: u TrueCryptu je zpomaleni pozorovatelne, obzvlaste kdyz pouzivas kaskadu
    JOHNYDOG
    JOHNYDOG --- ---
    SATAI: ja pouzivam fulldisk encryption s AES (pres dm-crypt/luks) a maximalni zpomaleni v testech je nekde 1%-8%, vyuziti CPU 0.0nic takze bych tipoval ze limitujici faktor je spis IO nez CPU. Jinak treba distributed.net ma experimentalniho CUDA clienta pro crackovani RC5-72 (http://dungeon.darktech.org/hg/hgwebdir.cgi/dnetc_cuda/file/9ab1cf0f17f7/rc5-72/cuda/r72cuda1.cu), i kdyz je to samozrejme neco jineho nez plne sifrovani/desifrovani tak to stoji za nahlednuti :)
    DAVIDOWITCH
    DAVIDOWITCH --- ---
    njn, ale i tak, stejne to primarne pobezi na nVidia kartach. Protoze ATI ma nejakou podezrelou VLIW architekturu, alespon naposledy co sem koukal tak melo. A Larrabee bude mit prvni silicon nekdy ve ctvrtym kvartalu pristiho roku (a obecnej odhad je, ze az Larrabee 2 bude realne pouzitelny a srovnatelny vykonem s nVidia chipama)
    SATAI
    SATAI --- ---
    DAVIDOWICH: NVIDIA ;)
    Prijde mi to jako svizna cesta smerem vendor lock-in.
    DAVIDOWITCH
    DAVIDOWITCH --- ---
    SATAI: V cem je problem napsat to primo v CUDe?
    SATAI
    SATAI --- ---
    Nevite nekdo, jak to vyada s vyvojem OpenCL? Je uz k dispozici nejaka alespon trochu pouzitelna specka a implementace? Napadlo mne zkusit si prepsat sifrovani s TwoFishem (nebo jinym algoritmem, moc jsem se zatim nedival, jake TwoFish, Rijandeel a Serpent pouzivaji operace) na grafickou kartu, konecne by pak zacal behat dost rychle TrueCrypt pro cely disk ;)
    LITTLELI
    LITTLELI --- ---
    DAVIDOWITCH
    DAVIDOWITCH --- ---
    nic v dohledne dobe o cem bych vedel (a to tu sedi vedle me clovek co tam ted dodelal interna)
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    nahodou nejaka knihovna pro programovani rovno z .net do CUDA se asi zatim nechysta, co?
    MAIMONIDES
    MAIMONIDES --- ---
    DURDIN: Optimalizovat se smyslu lepšho využití paměti atd. to neumím, jsem matematik. Optimalizovat ve smyslu chytřejšího algoritmu, to už jsem udělal a nevím jak. Teď se snažím o novej přístup v tomhle systému..
    Mám, už to i běželo..
    DURDIN
    DURDIN --- ---
    Jen tak mimochodem, že jsem si toho tady náhodou všiml, kdysi dávno (2004?) jsem taky hledal něco, co by umělo nahradit CPU pomocí GPU...a objevil jsem projekt Brook for GPU, každopádně tenkrát se mi to myslím nějak nepovedlo rozjet a pak jsem na to zapoměl... takže koho by to zajímalo, může se tam kouknout. Mám dojem, že to jede na jakékoliv grafice co umí DX8, takže to není omezené jen na nvidii...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam