• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    HONZIKo.s. Ramus sdružení pro mladé lidi s postižením i bez něj
    HONZIK
    HONZIK --- ---
    HYNEK
    HYNEK --- ---
    trochu updejtu .)

    [ Benefiční koncert na DODÁVKU! / koncertconcert / 22.3.2012 / CR - Praha - BIO OKO ]



    Benefiční koncert na DODÁVKU! / 22. 3. 2012 / BIO OKO / Xavier Baumaxa, Bonus, Kopec Šišek
    http://vimeo.com/35268758
    HONZIK
    HONZIK --- ---
    První video z benefičního koncertu pro o. s. RAMUS

    http://alternativatv.cz/magazin/priloha/8991/11895
    OPRAH
    OPRAH --- ---
    HYNEK: "blahopřejeme ti z našeho malého putování ke tvému velkému putování" olol!
    LICINDA
    LICINDA --- ---
    HONZIK: tak jsem to zvládla, myslím vcelku dobře, je fakt, že to je de facto stejná práce jako s dětmi zdravými. Jen při vybírání trasy na procházu se musí brát ohled na vozíčky. Jinak byli skvělí :) naštěstí jsem neměla ani moc náročné holčičky, takže fajn:)

    Je to skupina z Hradce, vede ji Marek (...?) a je to pod nějakým sdružením, ale fakt moc nevím.. :( ale jsou to skvělí lidé:)
    HONZIK
    HONZIK --- ---
    LICINDA: Trochu pozdě ale přece. V zásadě jde o to, chovat se co nejvíc přirozeně. To ti ale asi řekne každý. Člověk samozřejmě musí brát ohledy na míru postižení, ale v situaci, kdy by ti dělal někdo něco nepříjemného, tak mu prostě řekni, že ti to vadí. Jestli tam jedeš jako asistentka, tak by tvoje chování mělo vést k jejich rozvíjení a samostatnosti.

    Ono je vcelku těžké zobecnit na co si dát pozor, zvlášť jestli ten handicap různý. Držel bych se ale dvou zásad. Když jedeš s vozejkem tak koukat na cestu a vžycky to co děláš bys měla dělat pro sebe a ne pro ostatní. Je v tom nepatrný rozdíl, ale nám to vždycky přišlo důležité.

    Co to je za skupinu, s kterou jedeš?
    LICINDA
    LICINDA --- ---
    Ahoj,

    naskytla se mi možnost jet s postiženými dětmi na tábor a teď mě čeká jedna víkendovka s nimi. Mám zkušenosti s vedením dětí (ze skauta) a hlídáním (au-pair). Chtěla jsem se zeptat na nějaké postřehy, podněty, jak se chovat, na co si dát pozor... ? O míře postižení ještě nevím - nevím, jaké děcko budu mít na starosti. Ale podle informací to je celá škála postižení i věku...

    Budu ráda za jakýkoukoli reakci a pomoc:)

    Hezký den!! :)
    HYNEK
    HYNEK --- ---
    HONZIK
    HONZIK --- ---
    Znovu a lépe :)

    V pátek 14.5. od 19:30 zahraje v pražském klubu LaFabrika Luboš Andršt se svým bluesbandem. Výtěžek z koncertu, který pořádáme v rámci registrované veřejné sbírky, bude využit k nákupu nového vybavení na tábor a k materiálnímu zajištění chodu sdružení.
    Vstupenky na koncert za cenu 200,- Kč si můžete zakoupit v JAZZ-clubu Ungelt (TÝN 2/640-TÝNSKÁ ULIČKA, PRAHA 1), u Matouše Glance (773 192 678, info@ramus-os.cz) nebo na místě těsně před koncertem.
    MOMENT
    MOMENT --- ---
    D
    BARUSHENA
    BARUSHENA --- ---
    Přijdem!
    HONZIK
    HONZIK --- ---
    8. - 9. května jedeme na puťáček, týden poté 14. 5. pořádáme benefiční koncert v la fabrice. Přijďte!
    BEDUAN
    BEDUAN --- ---
    ten konci kdyz zacina tabor jde o to jak je to od sebe asi daleko ... jen napad myslim ze by to pro nektery mohl byt zazitek ... bude tam rampa pro vozickara atd jen napad
    BEDUAN
    BEDUAN --- ---
    ten konci kdyz zacina tabor jde o to jak je to od sebe asi daleko ... jen napad myslim ze by to pro nektery mohl byt zazitek ... bude tam rampa pro vozickara atd jen napad
    MARU_P
    MARU_P --- ---
    no tábor je až od 18., ale v době předtáborovky určitě, kór jak Matouš vyhrožoval, co všechno má v plánu předělávat
    BAUNA
    BAUNA --- ---
    Lidi z komunity..oj, takové usměvné:). Ten open air je ale v době kdy je tábor, pokud se nemýlím..
    HONZIK
    HONZIK --- ---
    No určitě to v pátek proberem a dám vědět
    BEDUAN
    BEDUAN --- ---
    MOMENT: děkuju:) hele a chtěli by ste tam něco podnikout třeba vzit lidi z komunity na festival ? atd :)
    MOMENT
    MOMENT --- ---
    parada D
    delas mi radost bedo
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam