• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    VASAXCanon EOS xxxD a xxxxD Canon EOS 1000D, 1100D, 400D, 450D, 550D, 600D, 650D, 40D, 50D, 60D)
    ACID
    ACID --- ---
    LAPAK: njn

    BTW zkousel jsem o vanocich stary analogovy Speedlite 199A a zda se ze v poho, 10. snad probehne krest ohnem na zavodech v hale, tak jsem zvedavej jak to vyjde
    LAPAK
    LAPAK --- ---
    ACID: jak uz se rikalo, zadnej program na tvorbu webgalerie bych osobne nenechal, aby ty fotky zmensil, maximalne ty miniaturni nahledy na index muze, osobne zmensuju hromadne zonerem a jalbum uz udela jenom stranky...

    QUIP: ted nevim co driv, ale slibuju ze to pristi tyden udelam, hele s tim bleskem bacha, ty stary blesky na analogy nepocitaji s tim, ze odpalovani prochazi pres nejakou elektroniku, takze jsou schopny ti do fotaku pri odpaleni klidne narvat par set voltu jen to fikne... na netu se to hodne resi, vyguglis to vpohode, existuji i seznamy, ktery blesky konkretne maji jakou voltaz a i navod, jak si ji sam zmerit. tusim ze speedlity funguji okolo 8V, ale prej podle nejakych norem canony vydrzej az 23V.
    I kdyz kdyz jsem tohle jeste nevedel, tak jsem s 350D celou noc fotil se starym soligorem, na kterym jsem posleze nameril 230V a taky dodnes funguje, ale asi mu to dobre nedelalo :)
    VASAX
    VASAX --- ---
    QUIP: V rámci mezí je to on topic, jelikož ne všichni na nástěnce mají galerii ;-)
    ACID
    ACID --- ---
    QUIP: asi to bude nejlepsi, se zmensovanim u zoneru spokojeny jsem, tak to necham vygenerovat v nem a jalbumu to vnutim... kdyzuz jsem Zonera dostal se 450kou, tak at se neflaka
    QUIP
    QUIP --- ---
    ACID: pokud chces rychle zmensit velke mnozstvi fotek a pak z nich vygenerovat galerii, tak zkus zmenseni udelat treba v IrfanView, tam mas u "Batch Conversion" moznost nastavit doostreni, zvyseni kontrastu a saturace barev. Timhle zpusobem si vygenerujes fotky ve velikosti, ve ktere je chces mit na webu (treba 800x600) a pak si jAlbum nastavis tak, aby generovalo jen nahledy a ne cilove fotky - pouzije originaly.
    Tohle je podle me nejrychlejsi cesta ke slusnemu vysledku "reportazni fotografie" umistene na webu. (pro tebe, kdyz budes chtit nahodit treba 100 fotek ze zavodu - tam necekam, ze bys kazdou fotku upravoval v GIMPu, nebo Photoshopu)

    Zkratka pro to zmenseni na webove pouziti je potreba pouzit docela velke doostreni, ktere by ale pro tisk bylo zase naskodu. No a kdyz tomu jeste trosku pritahnes kontrast a saturaci, tak z toho mas "krasny fotky jako z kompaktu" :o)

    Co tu ted koukam na svoje nastaveni irfanu, tak pro hromadne zmensovani fotek z mizerneho kompaktu jsem pouzival Sharpen 15, Contrast 4, Saturation 10. To je asi i pouzite na ty fotky, co jsem linkoval v minulem postu.

    Jinak se ostatnim omlouvam, ze tu vedeme tuhle debatu v klubu o 450D, kdyz se to 450D zrovna netyka, ale snad se to taky nekomu bude hodit v souvislosti s generovanim nejakych alb, galerii a zmensovanim fotek ze 450D :Q)
    ACID
    ACID --- ---
    QUIP: hmm, to vypada podstatne lip nez co z toho vylezlo u me...
    QUIP
    QUIP --- ---
    ACID: Ztrata detailu - Ano, jAlbum patrne fotky pouze zmensuje, ale nepouziva zadne doostreni (to pouziva naprosta vetsina jinych programu, protoze kdyz ctverec ze 4 pixelu chces zmensit na polovinu, dojde tim k rozostreni a tak to ruzne SW dohaneji dalsim doostrenim - coz je ale nekdy ke skode a proto si ty obrazky udelam v GIMPu v te velikosti, jakou chci mit na webu a nenecham do toho zadny dalsi program hrabat)
    Zkostickovani - toho jsem si u jAlba nikdy nevsimnul, ale to by melo byt vzdy v zavislosti na pouzitem stupni JPEG komprese a kvantizace.
    jAlbum pouzivam pouze jako program na desktopu k vygenerovani galerie, jestli jAlbum umoznuje i nejake online generovani galerie u nich na webu, tak s tim nemam zadne zkusenosti.
    Nejake moje vystupy z jAlba jsou videt treba zde
    http://www.quip.cz/1/gallery/2008-03-16_paragliding-bassano/
    http://www.quip.cz/1/gallery/2008-06-01_jehnakuv-vrtulnik/

    Ale jsou to jeste stare fotky z mizerneho kompaktu

    LAPAK: kdyby se ti do toho chtelo, tak to nafot a nekam vystav, rad se poucim jak na to a pak zkusim taky sam zaexperimentovat :) Jeste mozna zkusim na EOS 450D pridat svuj starej blesk (kdyz ho najdu) co jsem pouzival jeste pred 10 lety na analogu (blesk je po tatovi, takze aspon 20 let starej, mozna 30 :o)
    ACID
    ACID --- ---
    QUIP: ztrata detailu, zkostickovani... prijde mi (subjektivne samozrejme) ze pokud si vygeneruju album Zonerem a hodim k sobe na web, je vysledek lepsi
    QUIP
    QUIP --- ---
    ACID: definuj bliz, co myslis tim prasi fotky?
    Ostatne ja si z toho nechavam delat jen nahledy a vygenerovat album, ale ne zmenseniny fotek. Kdyz uz si s tema fotkama rucne pohraju v GIMPu, tak nechci, aby mi do nich hrabal jakykoliv dalsi program nejakym zmensenim atd.
    ACID
    ACID --- ---
    QUIP: zkusil jsem to jalbum a prijde mi ze to fotky dost prasi...

    mate nekdo tip na neco co prasi co nejmene?
    LAPAK
    LAPAK --- ---
    QUIP: u te druhe verze to mam zastrizeny jakoze vodorovne s fotakem, aby se zadny svetlo neodrazilo primo dopredu, kdyztak ti to pak nafotim... jak rikam exterak to neni, ale v normalni mistnosti naprosto nedocenitelne :)
    QUIP
    QUIP --- ---
    LAPAK: tak to ma velmi peknou ucinnost! Zkusim neco takovyho taky zkonstruovat, at si zase procvicim svoje modelarsky skills :)
    LAPAK
    LAPAK --- ---
    ALLIUQET: jak rikal vasax, ja si udelal takovou vychytavku, nema to teda s difuserem nic spolecneho, ale je to blbinka do interieru a asi jedinej zpusob, jak odrazit interni blesk o strop, vypada to asi takhle:
    http://lumiart.cz/foto/kuba/flash-reflect.jpg
    teda ted uz mam druhou vylepsenou verzi, ale princip je stejnej, je to jenom papir, alobal a izolepa, takze naklady cca 3Kc :)

    co fotim akce v interieru tak jedine s tim a je to fakt parada, samozrejme vykon toho interaku neni nic moc nemluvne o tom, kolik se ztrati tim odrazem, ale mam vyskousene, ze bilej strop kdyz je pod 3m vysokej, tak na iso 400, F3,5 napohodu. samozrejme nerikam ze to nahradi externi blesk, ale vypni to to obdobi, nez si ho clovek bude moct poridit :)
    POMPO
    POMPO --- ---
    zmente mi tamrona na 70-200/2.8L IS.
    Dik
    VASAX
    VASAX --- ---
    QUIP: Máš jeden point of honor za skvělý typ pro Ambru :-)
    VASAX
    VASAX --- ---
    _AMBRA_: Néni zač, rádo se stalo, kolegyně fotografko. :-)
    _AMBRA_
    _AMBRA_ --- ---
    VASAX: jj, nejaky velikosti se tam menit daji...ted se tim prokousavam :)

    dik pane nastenkar


    QUIP: super! dikec za tip
    VASAX
    VASAX --- ---
    _AMBRA_: Desetkrát lepší :-) .. dají se tam nějak volit velikosti detailu? jakože já jsem občas rád kdýž mám nějaký pěkný fotky a můžu je dát ve větším než dávám "obyč".
    _AMBRA_
    _AMBRA_ --- ---
    VASAX: a co toto? http://ambrozie.jalbum.net/

    (deviantart se mi sere, a o picasu jsem uvazovala...)
    VASAX
    VASAX --- ---
    _AMBRA_: hele to rajče tam ani dávat nebudu :-). To je tak dobrý na fotky z kompaktu atp :-). Radeji doporucuji nejaky hosting a vlastni generovane galerie, nebo flick, nebo picasu, nebo devianart a nebo nejaky primo fotohosting ale ted me nic nenapada :-)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam